نباید در دام هواداری از دموکرات‌ها افتاد
۹۳۱۴۱۰
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
۱۰۲۴۵ 
رئیس دانشکده روابط بین الملل وزارت خارجه به بررسی تحولات در رابطه با استیضاح ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می پردازد.

خبرآنلاین: رئیس دانشکده روابط بین الملل وزارت خارجه به بررسی تحولات در رابطه با استیضاح ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می پردازد.

دکتر وحید غروی درباره تحولات در خصوص پرونده اوکراین گیت می گوید: رسانه های متعددی به جزئیات این جلسات می پردازند اما آنچه که اهمیت دارد داشتن نگاهی کلان برای بررسی بهتر این موضوع است. همانطور که می دانیم ماجرا از تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی خود یعنی زلسنکی آغاز شد. خواسته ترامپ هم کاملا مشخص بود و آن بی اعتبار کردن رقیبش یعنی جوبایدن بود. در همین راستا، وی از رئیس جمهوری اوکراین خواست تا فساد مالی پسر جوبایدن یعنی هانتر بایدن را برملا کند.

نباید در دام هواداری از دموکرات ها افتاد

فسادی که ترامپ نیز تجربه آن را داشته است. یکی از مواردی که مخالفان ترامپ مطرح می کنند میزان ارادت و احترام ترامپ به پوتین است، چرا که او قبل از ریاست جمهوری به عنوان یک تاجر مراودات زیادی با روسیه داشته است. از طرفی هم می دانیم که ولادیمیر پوتین در سازمان امنیتی KGB عضو بوده و همواره سعی کرده از اطلاعات خود نهایت بهره را ببرد و در بازی های سیاسی برگ های برنده خود را رو کند.

وی افزود: نه تنها مراودات و جزییات فعالیت های تجاری ترامپ بلکه جزئیات فعالیت های دیگر تاجران بزرگ آمریکایی که به روسیه رفت و آمد دارند، در KGB ثبت میشود و نکنه جالب توجه اینکه شخص آقای پوتین نیز با برخی آنان دیدارهایی داشته است. اما نکته ای دیگر که باید بدان توجه داشت این است که موضوعاتی چون فساد و ارتشاء، تنها مختص جمهوری خواهان نیست و دموکرات ها نیز به آن آلوده هستند.

وی ادامه داد: همان گونه که می دانیم بیشترین جنگ ها را دموکرات ها به راه انداخته اند و جنگ ویتنام نیز در زمان ریاست جمهوری جان اف کندی آغاز شد و بنا بر این نباید در دام هواداری از دموکرات ها افتاده و گذشته بد آنها را فراموش کنیم.

اما در مورد وضعیتی که برای آقای اتفاق افتاده باید به این نکته ظریف عنایت داشت که واقعه جدید مسبوق به سابقه است و روند نزولی جایگاه ترامپ در کسوت رییس جمهور از جایی شدت گرفت که وی لحن برخورد و گفتمانش تغییر کرد و پس از نشستن بر صندلی ریاست جمهوری حملات لفظی به افراد گوناگون در درون حاکمیت سیاسی و نیز بیرون از ایالات متحده را تشدید کرد. بعنوان نمونه، رفتار با متحدان اروپایی، خروج از معاهدات بین المللی چند جانبه، برخورد تند و اهانت بار نسبت به مهاجران و نیر مقمله مهاجرتو ... سبب شد تا جایگاهش به عنوان رییس قوه مجریه تنزل یابد و مخالفان سیاسی درون سپهر سیاسی آمریکا مانند حزب دموکرات و ...به طور بیسابقه (در تاریخ سیاسی آمریکا) حملات خود را علیه او آشکار تر نمایند و حتی مشروعیت او را زیر سوال برند.

باید به این واقغیت اذعان نمود که ترامپ در طول تاریخ آمریکا یکی از عجیب ترین پدیده ها ها بوده است. هر چند پیش تر نیز نمونه هایی چون رونالد ریگان، بوش پدر و پسر عملکرد های سوال بر انگیز و نا متعارف داشته اند ولی رأی دهندگان آمریکایی آنان را انتخاب کرده زمام امور قدرتمند ترین و ثروتمند ترین کشور جهان را به آنها سپرده اند.

وی تاکید کرد: در بررسی و تحلیل این موضوع باید عرصه سیاسی ایالات متحده آمریکا را مورد بررسی قرارداده و در یابیم بینیم که در بازه های مختلف تاریخی، هم حزب جمهوری خواه و هم دموکرات در زمان انتخابات و رقابت های سیاسی، دست به افشا گری زده و تلاش کرده اند که در چشم توده مردم عادی (مردم کوچه و بازار) رقیب خود را بی اعتبار کنند. در این دوره نیز دموکرات ها و بویژه افرادی چون خانم هیلاری کلینتون بعنوان رقیب شکست خورده ترامپ، به این فکر افتاده اند تا از این فرصت تاریخی برای ضربه زدن به وجهه سیاسی و اجتماعی ترامپ استفاده کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج