حاجی‌صفی: به رکورد نکونام اصلاً فکر نمی‌کنم
۹۳۳۷۶۰
۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷
۴۲۷۷
شاید اگر هر بازیکن دیگری جای احسان حاجی‌صفی بود، تعداد بازی‌های ملی‌اش را در بوق و کرنا می‌کرد و مدام درباره‌اش با رسانه‌ها حرف می‌زد.

ایران ورزشی: شاید اگر هر بازیکن دیگری جای احسان حاجی‌صفی بود، تعداد بازی‌های ملی‌اش را در بوق و کرنا می‌کرد و مدام درباره‌اش با رسانه‌ها حرف می‌زد. کاپیتان دوم تیم ملی اما کمتر از هر بازیکن دیگری در رسانه‌هاست و سعی می‌کند بیشتر در زمین حرف‌هایش را بزند تا اینکه مصاحبه کند. او بعد از آسیب‌دیدگی کشاله و غیبت در بازی با عراق، دوران درمان خود را در ترکیه سپری کرد و حالا آماده بازگشت به ترکیب تراکتورسازی است. حاجی‌صفی بعد از مدت‌ها، پاسخگوی سؤال‌های ایران ورزشی است.

وضعیت آسیب‌دیدگی تو به کجا رسید؟ در ترکیه دوران درمان به خوبی پیش رفت؟

قرار بود زودتر از اینها به ایران برگردم اما گفتند چند روز دیگر بمان تا درمانت کامل و خیال‌مان راحت شود. داخل زمین هم تمرین کردم تا درصد بهبود آسیب‌دیدگی‌ام تست شود که خدا را شکر مشکلی از این بابت نداشتم.

یعنی الان بهتری و آماده بازگشت به ترکیب تراکتورسازی هستی؟

خدا را شکر بهترم. آخرین جلسه را هم در زمین تمرین کردم و فکر نمی‌کنم مشکلی برای بازی داشته باشم.

چرا برای درمان به ترکیه رفتی؟

اینجا یک مرکز فیزیوتراپی مجهز هست که مازولا، بازیکن خارجی تراکتورسازی هم اینجا آمد و آسیب‌دیدگی‌اش را درمان کرد. چون کارشان خوب بود، باشگاه مرا هم به استانبول فرستاد تا زودتر به شرایط بازی برگردم.

کمی هم درباره نتایج تراکتورسازی صحبت کنیم. لیگ را با قدرت آغاز کردید اما در سه هفته پایانی، سه شکست متوالی متحمل شدید. چرا در کسب نتیجه افت کردید؟

تقریباً شش، هفت هفته اول خوب بودیم و نتیجه هم گرفتیم. در سه هفته پایانی هم مثل قبل بازی کردیم اما بدشانسی آوردیم و توپ‌های‌مان تبدیل به گل نشد. اگر موقعیت‌ها را از دست نمی‌دادیم، شک نکنید برنده از زمین بیرون می‌آمدیم. آنهایی که بازی‌های‌مان را دیدند معتقدند که روش همان روش قبلی بود اما شانس نداشتیم که به گل برسیم.

این نتایج، امید شما را برای قهرمانی کم نکرده؟

اصلاً، به هیچ‌وجه. نه امیدمان کم شده و نه امیدمان را از دست می‌دهیم. تیم‌مان فوق‌العاده است و بازی‌های بسیاری هم باقی مانده. مطمئن باشید به زودی امتیازهای از دست رفته را جبران می‌کنیم و به صدر جدول برمی‌گردیم. برای پایان فصل هم هواداران منتظر قهرمانی تراکتورسازی باشند.

یکی از بحث‌ها در مورد تو، تعداد بازی‌های ملی‌ات است که رو به افزایش است. این سؤال را صادقانه جواب بده، تعداد بازی‌های ملی‌ات را می‌شماری تا ببینی کی به رکورد اصلی می‌رسی؟

اصلاً به فکر شکستن رکورد نیستم و بازی‌های ملی‌ام را هم نمی‌شمارم. من فقط سعی می‌کنم همیشه بهترین بازی‌ام را برای تیم ملی انجام بدهم. همین که برای تیم ملی مثمر باشم، برایم کافی است. هر وقت هم ببینم آن آمادگی قبلی را ندارم از تیم ملی می‌روم. واقعاً هدفم نیست که به رکورد بازی‌های ملی نکونام برسم.

اما رسانه‌ها معتقدند که چراغ خاموش جلو می‌روی تا رکورد نکونام را جابه‌جا کنی.

بالاخره برخی رسانه‌ها در این مورد شیطنت هم می‌کنند.

شیطنت نیست و اگر هم رکورد را بزنی کسی از تو انتقاد نمی‌کند.

می‌دانم اما اینکه می‌نویسند چراغ خاموش، کمی شیطنت است چون من به فکر رکورد نیستم و فقط هدفم موفقیت تیم ملی است.

حدود 12 یا 13 سال است که عضو تیم ملی هستی و در این مدت با مربیان بسیاری کار کرده‌ای. چه رازی هست که محبوب همه آنها هستی و در دوران مختلف یکی از بازیکنان ثابت تیم ملی بوده‌ای؟ دلیل این تدوام چیست؟

همه مربیانی که به تیم ملی آمدند به من لطف داشتند. هر کدام از آنها طرز تفکری داشتند و با سیستم خاصی بازی می‌کردند. من سعی کردم خواسته‌هایی که آنها داشتند را در زمین اجرا کنم. برای خودم بازی نکردم و تلاشم این بود که دستورات مربیان را به بهترین شکل و بدون کمترین نقص در زمین پیاده کنم. شاید در این راه موفق بوده‌ام که در تفکرات آنها قرار گرفتم.

شاید اگر هر بازیکنی جای تو بود، با این تعداد بازی ملی زمین و زمان را به هم می‌بافت. چرا اینقدر کم مصاحبه می‌کنی؟

اهل مصاحبه نیستم و همیشه سعی می‌کنم کمتر حرف بزنم. کم مصاحبه کردن، یک حسن‌هایی دارد و یک معایبی. معایب آن در دید نبودن است اما از حسن‌هایش می‌توان به تمرکز روی بازی و دوری از حاشیه اشاره کرد. در کل من دومی را ترجیح می‌دهم.

با جواد نکونام در ارتباط هستی؟

کم و بیش با هم حرف می‌زنیم. چند سال در اردوی تیم ملی کنار او بودم و الان هم چند وقتی است با هم در ارتباط هستیم. از نکونام در تیم ملی خیلی نکته‌ها یاد گرفتم و همیشه به عنوان یک بزرگتر و برادر قبولش دارم. آقا جواد کاپیتانی فوق‌العاده و بازیکنی بزرگ بود که امیدوارم در عرصه مربیگری هم موفق باشد.

با او که حرف می‌زنی درباره جابه‌جایی احتمالی رکورد صحبتی نمی‌کند؟

با نکونام اصلاً از این حرف‌ها نداریم.

تیم ملی در دو بازی اخیر، دو شکست تلخ متحمل شده و به همین دلیل بخت‌مان برای صعود کاهش یافته. به نظر تو آیا می‌توانیم به جام جهانی راه پیدا کنیم؟

صددرصد صعود می‌کنیم. شرایط تیم ملی در سال‌های اخیر خوب بود اما الان دو بازی است که کمی افت کرده و بدشانسی هم می‌آوریم. با این حال خیال مردم و هواداران راحت باشد که صددرصد به دور بعد می‌رویم. من معتقدم فکر کردن به اینکه صعود نمی‌کنیم هم خوب نیست و اشتباه است. شک نکنید از این گروه بالا می‌رویم و باید تمرکزمان را روی دور بعد بگذاریم که بازی‌ها سخت‌تر می‌شود.

بعد از شکست مقابل عراق، انتقادها از مسعود شجاعی شدت گرفت. تو به عنوان کسی که با شجاعی ارتباط نزدیکی داری، نظرت در این باره چیست؟

مسعود شجاعی هم‌تیمی من است. هم در باشگاه تراکتورسازی و هم تیم ملی. به نظر من داور اشتباه کرد که اخطار دوم را به مسعود داد. آن صحنه کارت نداشت، چون برخوردی انجام نشد. شجاعی بازیکن بزرگی است که نباید این هجمه علیه او راه می‌افتاد. این صحبت‌ها در شأن مسعود نیست و امیدوارم هواداران تیم ملی هم کمی صبور باشند.

البته مصطفی دنیزلی هم از شجاعی حمایت کرده است.

خیلی خوب است که دنیزلی از بازیکنش دفاع کرده. متأسفانه برخی از هواداران هستند که بعد از شکست، خیلی سریع در فضای مجازی به فحاشی می‌پردازند. این درست نیست که بخواهند به این سرعت و با این شدت بازیکنان را قضاوت کنند. باور کنید هیچ بازیکنی دوست ندارد برای تیم ملی کم بگذارد. ما بازیکنان دوست داریم که جان‌مان را هم برای تیم ملی بدهیم. اصلاً در شأن بازیکن ایرانی نیست که تلاش نکند و من هم امیدوارم که این فحاشی‌ها و انتقادها تمام شود، همه تیم ملی را دوست داشته باشند و به هیچ بازیکنی هم توهین نشود.

این روزها بحث قطع همکاری با مارک ویلموتس وجود دارد. نظرت در این باره چیست؟

ویلموتس مربی کوچکی نیست و در این دو بازی اخیر هم بدشانسی آوردیم که نتیجه نگرفتیم. مردم اگر کمی صبورتر باشند، جواب می‌گیرند و تیم ملی هم به روزهای خوب گذشته برمی‌گردد.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1398/09/07
اخه نکونام کی هست که رکورد داشته باشد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
هر کی هست فعلا رکورد داره و کاپیتان ایران هم تو جام جهانی هم جام ملتها بوده ! نکنه تو رکورد داری کسی خبر نداره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج