باقری: برانکو با آمدن به تیم ملی ریسک بزرگی می‌کند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۳۳۹۹۹
۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۷
۱۱۷۲۵
کریم باقری، مربی تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد، برانکو ایوانکوویچ با قبول هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان در مقطع زمانی فعلی، ریسک بزرگی خواهد کرد.

خبرورزشی: اوضاع پرسپولیس چندان مساعد نیست و تیمی که سه فصل پیاپی قهرمان لیگ شده است در حال حاضر چهره متفاوتی با گذشته خود دارد. البته از لحاظ مهره این تیم به نسبت سال‌های قبل خود نه تنها تضعیف نشده بلکه تقویت هم شده است.

کریم باقری به‌عنوان مربی که در این چند سال در پرسپولیس مشغول به کار بوده است، اعتقاد دارد آن تیمی که با برانکو سه سال پیاپی قهرمان لیگ شد، باید فراموش شده و به آینده این تیم به شکل دیگری نگاه شود.

باقری: برانکو با آمدن به تیم ملی ریسک بزرگی می‌کند

شرایط پرسپولیس اصلاً راضی‌کننده و امیدوارکننده نیست. قبول دارید مسیری که در پیش گرفته‌اید حداقل رو به رشد نبوده است؟

تمام اعضای تیم به دنبال این هستند که بازی به بازی بهتر شویم و فوتبال باب میل هواداران را ارائه کنیم، اما در این راه مشکلاتی هم وجود دارد. آنچه مشخص است در خط حمله با مشکل گلزنی مواجه هستیم و نیاز به تقویت داریم.

تا نیم‌فصل چاره‌ای نداریم جز اینکه با همین داشته‌ها ادامه دهیم و بعد از آن در نیم‌فصل با نظر سرمربی تیم بازیکنان جدید جذب کنیم. انتقاداتی را هم که متوجه کالدرون است، می‌شنوم، اما مسلماً او هم به دنبال این است که پرسپولیس با ارائه بازی‌های خوب و پرگل بازی‌هایش را پشت سر بگذارد.

اگر هم زیاد بازیکنان را جا‌به‌جا می‌کند می‌خواهد مشکل گلزنی تیم را حل کند. تغییراتی که از بیرون شاید خوب به نظر نیاید، اما سرمربی برای بهبود وضعیت تیم آنها را در نظر می‌گیرد. کالدرون سرمربی تیم است و وظیفه داریم او را حمایت کنیم. اوست که صلاح می‌داند کدام نفرات به کارش می‌آیند و باید به نظراتش احترام گذاشت.

احساس می‌شود در تیم برخلاف گذشته اتحاد و همدلی نیست و بازیکنان نیمکت‌نشین از وضعیت خود ناراضی هستند. برخی هم اعتقاد دارند چند بازیکن پرسپولیس با جان و دل بازی نمی‌کنند، نظر شما چیست؟

اولاً اینکه من قبول ندارم بازیکن باید همیشه در اوج باشد و ممکن است گاهی با روز‌های خوبش فاصله داشته باشد و در این شرایط نباید گفت او کم می‌گذارد. مسلماً این‌طور نیست و همه‌ی بازیکنان در زمین تمام تلاش خود را انجام می‌دهند.

بازیکنانی هم که از نیمکت‌نشینی ناراضی هستند حق دارند و فوتبالیست باید از بازی نکردن خود ناراحت باشد، اما در عین حال باید تلاشش را هم بیشتر کند. سرمربی هم بیشتر از ۱۱ نفر را نمی‌تواند بازی دهد و قطعاً او صلاح تیم را در نظر می‌‌گیرد که ارنج می‌کند، چرا که در نهایت باید خودش جوابگوی نتایج تیم باشد.

وظیفه همه‌ی بازیکنان این است که همیشه در اوج باشند تا هر موقع سرمربی صلاح دانست بهترین عملکرد را در زمین داشته باشند.

اما بازیکنانی چون بشار رسن، وحید امیری، علی علیپور، فرشا احمدزاده، سیامک نعمتی، شجاع خلیل‌زاده و... در تیم برانکو جزو بهترین‌ها بودند، اما در این فصل با روز‌های خوب خود فاصله دارند.

اول از هر چیز باید بگویم تمام اتفاقاتی که در سه چهار سال اخیر در پرسپولیس افتاد و به قهرمانی‌های زیادی رسیدیم، تمام شد و رفت. باید آن قهرمانی‌ها فراموش شوند. باید ببینیم الان کجا هستیم و به نوعی چه کاره‌ایم! تیم با همین نفرات بازی‌های خوب زیادی انجام داد و به افتخارات زیادی رسید، اما آن دوره با همه‌ی شیرینی‌هایش گذشت.

قرار نیست همچنان با گذشته زندگی کنیم. الان زمان حال است و باید تلاش‌مان را برای کسب موفقیت‌های دیگر بیشتر کنیم. اینکه برخی از بازیکنان از روز‌های اوج خود فاصله دارند، دلیل دارد. بازیکنی مثل بشار رسن را که مثال زدید از ابتدای فصل تا الان مدام درگیر بازی‌های تیم ملی عراق بوده و کلاً سه بازی در اختیار کادرفنی تیم پرسپولیس بوده است.

قبل از آن هم مدت زیادی مصدوم بود. علاوه بر این بشار زمان زیادی است که درگیر مسائل مالی بوده و باشگاه به تعهداتش در قبال او عمل نکرده است. به‌هرحال بازیکنان خارجی با بازیکنان داخلی فرق دارند و انتظار دارند به موقع پول بگیرند. البته اینها مسائل داخلی تیم است که نباید رسانه‌ای شود، اما برای اینکه در مورد این بازیکن درست قضاوت شود، می‌گویم.

خیلی از بازیکنان دیگر تیم به مانند بشار آن کارایی لازم را در پرسپولیس نداشته و با روز‌های اوج خود فاصله دارند، فکر نمی‌کنید مسائل دیگری از جمله خوب تمرین نکردن، نبود ارتباط خوب بین کالدرون و بازیکنان و ... وجود دارد؟

نمی‌خواهم از بازیکنان دیگر نام ببرم، اما آنچه برای من مشخص است این است که کالدرون خیلی به موقع و با انرژی زیاد در تمرینات حاضر می‌شود و ارتباط خوبی هم با بازیکنان دارد. در این قضیه فکر نمی‌کنم مشکلی وجود داشته باشد.

اگر کالدرون مدام مجبور است ترکیب را تغییر دهد به خاطر این است که می‌خواهد مشکل گلزنی تیم را حل کند و باید به نظراتش احترام گذاشت. طبیعی است که برخی از بازیکنان هم از شرایط خود در تیم راضی نباشند و آن هم به خاطر کم بازی کردن است.

شما آدم رُکی هستید، آیا به شخصه به آینده این پرسپولیس امیدوارید؟

صد درصد باید امیدوار بود. ما بازیکنان خیلی خوبی را در اختیار داریم و در صورت داشتن آمادگی خوب می‌توانند کمک زیادی به تیم کنند. البته برخی از نفرات از ابتدای فصل مدام درگیر مصدومیت، محرومیت و مسائل دیگر بوده‌اند که باعث شده است نتوانند کارایی چندانی برای تیم داشته باشند.

برای آینده باید تلاش‌مان را بیشتر کنیم. به شخصه به آینده همچنان امیدوارم و می‌خواهم بقیه نفرات تیم هم به همین شکل فکر کنند.

در این میان شما به‌عنوان مربی تیم چقدر تلاش کرده‌اید که پل ارتباطی خوبی بین کادرفنی و بازیکنان باشید یا اینکه برخی نفرات تیم را توجیه کنید که کمتر درگیر مسائل حاشیه‌ای شده و روی مسائل فنی تمرکز کنند؟

خیلی وقت‌ها شده است که بازیکنان مشکلات خود را نزد من مطرح می‌کنند و همیشه سعی کرده‌ام که به آنها از هر نظر کمک کنم. به‌عنوان مربی تیم این وظیفه را دارم که کنار بازیکنان باشم و حرف‌های آنها را بشنوم.

در هر تیم و باشگاه بزرگی هستند بازیکنانی که به خاطر یکسری از مشکلات با روز‌های خوب‌شان فاصله دارند و باید کمک کرد تا آنها خودشان را پیدا کنند.

شما در جریان مذاکره باشگاه پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ قرار دارید؟

بله، دو طرف مدتی است که در مورد مسائل مالی مشغول مذاکره هستند.

اما این مذاکرات در هفته گذشته شکل دیگری به خود گرفت و پیشنهاد بازگشت برانکو مطرح شد. این مسئله تمرکز بازیکنان را برای بازی با صنعت نفت به‌هم نزده بود؟

فکر نمی‌کنم در موردی غیر از مسائل مالی حرف زده باشند. انصاری‌فرد مدیرعاملی حرفه‌ای است و زمانی که تیم سرمربی دارد، او با مربی دیگری وارد مذاکره نمی‌شود.

اما تا آنجا که ما می‌دانیم به برانکو پیشنهاد بازگشت به پرسپولیس مطرح شده است!

نه این ذهنیت برای بیرون است و شما اجازه دهید باشگاه کار خودش را بکند. من با منتقدین کاری ندارم، اما از هواداران می‌خواهم کمی صبور باشند و به کالدرون فرصت دهند. این درست نیست که وقتی در جریان بازی یک توپ گل نمی‌شود، شعار بدهند.

هواداران فراموش نکنند که برانکو هم برای موفقیت در پرسپولیس یک سال کار کرد و زحمت کشید. در آن مدت هم پرسپولیس فرازونشیب زیاد داشت، اما هواداران پشت تیم ماندند و نتیجه‌اش را دیدند. هر مربی وارد هر کشوری می‌شود زمان لازم دارد تا برنامه‌هایش را پیش ببرد. باشگاه هم تمام شرایط را زیر نظر دارد و هر زمان که لازم بداند در مورد آینده کادرفنی تصمیم می‌گیرد.

هواداران و منتقدان از این ناراحت هستند که چرا وقتی کالدرون بازیکنی گرانقیمت را به پرسپولیس می‌آورد، بعد از پنج هفته او را کنار گذاشته و ادعا می‌کند وی گزینه نهمش بوده است ...

در این مورد آن مدیرانی که جونیور را جذب کردند، باید جوابگو باشند. من الان ۲۰ است که کنار پرسپولیس هستم و شما را هم می‌دانم که سال‌های زیادی کنار تیم بوده‌اید.

در این سال‌ها چقدر بازیکن بی‌کیفیت خارجی به پرسپولیس آمدند، اما کدام مدیر جوابگو بود؟ شاید در کل دو سه بازیکن خوب بودند، اما دیگر نفرات کیفیت لازم را نداشتند.

به شخصه اصلاً اعتقادی به حضور بازیکن خارجی در لیگ ایران ندارم. بازیکنان خارجی باکیفیت با این پول‌ها به ایران نمی‌آیند و بهتر است به جای جذب بازیکنان درجه چندم به جوانان خودمان اعتماد کنیم.

شاید مطرح کردن این سؤال چندان خوب نباشد. اما اگر همین امروز به شما پیشنهاد جانشینی کالدرون را بدهند قبول می‌کنید؟

بارها گفته‌ام که دنبال سرمربیگری پرسپولیس نبوده و نیستم. حتی جای دیگری هم پیشنهاد بدهند، قبول نمی‌کنم.

خبر دارید که فدراسیون فوتبال با مارک ویلموتس به مشکل خورده است و به دنبال این هستند تا برانکو را جانشین او کنند، موافق انتخاب فدراسیون برای تیم ملی هستید؟

فدراسیون یک تشکیلات کوچک نیست که من بخواهم در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی نظر دهم. ویلموتس تقریباً پنج ماه سرمربی تیم ملی بوده است و در این مدت نتوانسته نتایج قابل قبولی بگیرد و ما دو شکست بد مقابل بحرین و عراق داشتیم.

این باخت‌ها فشار زیادی را روی فدراسیون و سرمربی تیم ملی ایجاد کرد و این طبیعی است، چون تیم ملی متعلق به تمام مردم کشور است و همه می‌خواهیم بهترین نتایج را کسب کنیم. فدراسیون هم یک تشکیلات بزرگ است که برای اتخاذ هر تصمیم مهمی عوامل زیادی را بررسی می‌کند. ما از بیرون می‌بینیم و صحبت می‌کنیم، اما آنچه در داخل می‌گذرد فرق می‌کند.

شما کلاً موافق حضور برانکو در تیم ملی هستید یا نه؟

برانکو یک مربی کاملاً شناخته شده در فوتبال ایران است و کارنامه او در فوتبال ما نیازی به توضیح ندارد، چه در دورانی که سرمربی تیم ملی بود و چه در چهار سالی که با پرسپولیس نتایجی درخشان گرفت. اما این دلیل نمی شود که فکر کنیم با آمدن برانکو تیم ملی بهترین نتایج را خواهد گرفت.

شرایط تیم ملی مساعد نیست و هر مربی بیاید کار بسیار سختی را پیش رو دارد. برانکو هم در صورت حضور در تیم ملی ریسک بزرگی کرده است. در هر صورت امیدوارم که هر اتفاقی رخ می‌دهد به سود تیم ملی باشد.

سؤال آخر اینکه در صورت حضور برانکو در تیم ملی شما را هم در کادرفنی این تیم خواهیم دید؟

چه کسی گفته که برانکو قرار است مرا به تیم ملی ببرد؟! بهتر است در مورد اتفاقی که رخ نداده است، حرفی نزنیم. شاید اصلاً برانکو بخواهد با کادری کاملاً خارجی کار کند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر