نظر رئیس محیط زیست درباره بوی نامطبوع تهران
۹۴۰۳۰۸
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲
۶۶۳۴
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به استشمام بوی نامطبوع در تهران طی چند روز گذشته گفت: این بوی نامطبوع، بوی زباله و گوگرد است. جالب است که همه آن را انکار می‌کنند زیرا کسی بودجه کافی برای جابجایی سایت پسماند آرادکوه و حل معضل بو ندارد.

ایسنا: دکتر عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در جشنواره تقدیر از پژوهشگران برتر سازمان حفاظت محیط زیست که امروز در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، ضمن تبریک هفته پژوهش تصریح کرد: به علت وجود نیروی انسانی کم در پژوهشکده و پژوهشگر محیط زیست در کشور بهترین کار ترویج پژوهش‌های گذشته است.

وی افزود: شاید در حوزه محیط طبیعی، نیاز به تحقیق داشته باشیم اما در حوزه محیط زیست انسانی نیازی به این کار نیست زیرا دنیا این کار را انجام داده است. متاسفانه منابع مالی ما محدود است و تخصیص بهینه منابع را در این تحقیقات باید به حداکثر برسانیم.

نظر رئیس محیط زیست درباره بوی نامطبوع تهران

کلانتری با تشریح وظیفه پژوهشکده محیط زیست اظهارکرد: باید مهم‌ترین وظیفه پژوهشکده محیط زیست این باشد که تحقیقات را به پیکره محیط زیست کشور برساند. در شرایطی که محدودیت مالی و انسانی وجود دارد باید از این منابع محدود حداکثر استفاده را ببرند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: زمانی بود که واژه توسعه پایدار هم مورد قبول نبود و به آن غربی گفته می‌شد اما اکنون باید چند برابر بیشتر برای توسعه پایدار هزینه کنیم.

وی در ادامه با ابراز رضایت از تخصیص منابع برای حل معضلات محیط زیستی گفت: در بودجه امسال، ۱۰۰ میلیون دلار به مبارزه با گرد و غبار، ۱۵۰ میلیون دلار به معضل پسماند و ۱ میلیارد دلار کاهش آلودگی نفتی اختصاص داده شده است.

کلانتری در بخش دیگری از صحبت‌هایش به معضل بوی نامطبوع تهران اشاره کرد و گفت: مدیری که نمی‌داند و تصمیمی می‌گیرد ۱۰ برابر هزینه بیشتری باید صرف کند یا آن مساله هرگز درست نمی‌شود، در نتیجه که وقتی در تهران جریان باد از جنوب به شمال می‌شود، بوی نامطبوع پایتخت را در بر می‌گیرد. این بوی نامطبوع، بوی زباله و گوگرد است. جالب است که همه آن را انکار می‌کنند زیرا کسی بودجه کافی برای جابجایی آراد کوه و حل معضل بو ندارد.

وی افزود: امروز آلودگی‌های نفتی بیشتر به دلیل عدم کیفیت لوله‌ها است و نشت نفت از لوله‌ها باعث شده ۵۰درصد مرجان‌های خلیج فارس سفید شوند و از بین بروند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر ضرورت مساله آموزش گفت: آموزش محیط زیست یک مساله دائمی است. از نظر من هر کارشناس در سال حداقل باید چهار هفته آموزش ببیند و مهندسی که محیط زیست را نیاموخته باشد مانند کودکی است که تربیت ندارد.

در ابتدای این نشست، جلیل بادام فیروز - رییس پژوهشکده محیط زیست - گزارشی از فرآیند برگزاری این جشنواره ارائه کرد و گفت: در این جشنواره سه پژوهشگر به عنوان "پژوهشگر برتر" و سه نفر دیگر به عنوان «پژوهشگر شایسته تقدیر» معرفی می شوند.

در ادامه، اسکندر امیدی نیا - سرپرست معاونت آموزش و مشارکت های مردمی سازمان - با ذکر این نکته که رویکرد پژوهش در سازمان رویکرد پژوهش اثر بخش است، گفت: در سال ۹۸ با توجه به پتانسیل سازمان، ۸۰ پروژه در حال اجرا وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وی با اشاره به اهمیت پژوهش گفت: اگر قرار باشد ریسک تصمیمات را کم کنیم باید حتما از پژوهش کمک بگیریم. مهم این است که در ساختار توسعه پایدار، ما جریان ساز پژوهش باشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
United States
23:08 - 1398/09/26
احتمالا بو مال آتشفشان است
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1398/09/26
لوله ها کیفیت ندارند ۵۰٪ مرجانها ......، چه کار کردی ؟ پول نداریم بهانه است ، هلال احمر و کمیته امداد هم باشی ، پولها رو می کشند بالا ، مشکل ناکارآمدی فراگیر است .
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1398/09/26
بوی نامطبوع درتهران نتیجه بیش ازپرخوری بچه سرمایه داران، بچه نورچشمی ها وبچه مدیران خودروبی کیفیت قلابی پراید ومکمل قطعه سازان که هرساعت جان هموطنان میگیرن یا ناقص می کنند ....
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1398/09/26
ایشون فقط ایه یاس میخونه ریزگرد و بدی بد و الودگی نفتی را بی خیال حداقل فکری برای زباله های انباشته در کوی و برزن و حاشیه جاده بکن
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1398/09/27
شماهاچی هستین که نظربدیم بی لیاقت ها
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1398/09/27
بو فقط بوی نامطبوعی است که از محل دپو ذباله در اطراف کهریزک میاید
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1398/09/27
چی میگین بابا روزی که باد نمیوزه چطور بو میاد ؟قوانین فیزیک هم بلد نیستین !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج