مظاهری: بوکس باید ۴ سهمیه المپیک بگیرد
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۴۲۶۸۴
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۲
۲۰۴۸
پیشکسوت بوکس ایران با اشاره به شرایط راحت‌تر کسب سهمیه المپیک نسبت به دوره‌های گذشته، گفت: با این وضعیت بوکس ایران باید حداقل ۴ یا ۵ سهمیه کسب کند اما متاسفانه فدراسیون ایران از این شاخه به آن شاخه می‌پرد که خوب نیست.

خبرگزاری ایسنا: پیشکسوت بوکس ایران با اشاره به شرایط راحت‌تر کسب سهمیه المپیک نسبت به دوره‌های گذشته، گفت: با این وضعیت بوکس ایران باید حداقل ۴ یا ۵ سهمیه کسب کند اما متاسفانه فدراسیون ایران از این شاخه به آن شاخه می‌پرد که خوب نیست.

علی مظاهری در گفت و گویی درباره شرایط فعلی تیم ملی بوکس ایران بعد از اردوی مشترک با تیم ملی ترکیه و برگزاری اردوهای منظم، گفت: بعد از اردیبهشت ماه که اردوهای تیم ملی با کادرفنی جدید تشکیل شد، شاهد پیگیری تمرینات منظم ملی‌پوشان زیر نظر مربیان هستیم که اکثرا از همدوره‌های بنده هستند. تیم ملی عازم رقابت‌های قهرمانی جهان شد که طبق صحبت‌های کادرفنی و رئیس فدراسیون، عملکرد بوکسورها رضایت بخش بوده است. بعد از آن هم رقابت‌های قهرمانی کشور برگزار شد که کادرفنی بوکسورهای مد نظر خود را به اردوهای تیم ملی دعوت کردند.

*شرایط تیم ملی امیدوار کننده است

او افزود: بعد از مسابقات قهرمانی کشور هم شاهد برگزاری اردوهای منظم و سپس اردوی مشترک با تیم ملی ترکیه بودیم که قطعا نتیجه مثبتی داشت، کادرفنی و مسئولان فدراسیون نیز در حال حاضر از نحوه پیگیری برنامه‌های تیم ملی رضایت دارند. یک مسابقه تدارکاتی هم با این تیم برگزار شد که ایران ۸ بر صفر پیروز شد تا نشان دهد بوکس ما با ترکیه فاصله دارد. البته همین که تن بوکسورهای ما به تن بوکسورهای خارجی خورد، برای رقابت‌های انتخابی المپیک امیدوار کننده بود.

*تیم‌های خوب جهان به ایران نمی‌آیند

مربی سابق تیم ملی بوکس، در پاسخ به این سوال که آیا انتقادها مبنی بر سطح پایین تیم ترکیه صحت دارد؟ توضیح داد: در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ این تیم را زیر نظر داشتم و این تیمی که به تهران آمده بود همان تیم نبود، ولی به هر حال آن‌ها نیز جوانگرایی می‌کنند. نمی‌توان گفت تیم ترکیه از تیم‌های درجه یک اروپا است، اما هیچگاه تیم دست و پا بسته‌ای نبوده است. ضمن اینکه سرمربی تیم ترکیه اعلام کرد سه نفر از بوکسورهای این تیم که به تهران آمدند، همان بوکسورهایی بودند که در قهرمانی جهان ۲۰۱۹ روسیه شرکت کرده‌اند. با این حال هدف از اردوهای مشترک تنها تمرین کردن است و به نظرم این اردو یک فرصت خوب برای تیم ملی ایران بود تا تن ملی‌پوشان ما به تن رقبای جدید بخورد.

*باید ۴ یا ۵ سهمیه المپیک بگیریم

پرچم‌دار کاروان ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن، درباره شانس بوکسورهای ایران برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو از رقابت‌های قاره‌ای در چین، گفت: طبق صحبت‌ها و اطلاعاتی که من از نحوه کسب سهمیه در دست دارم، این دوره یکی از راحت‌ترین دوره‌ها برای کسب سهمیه است. نمی‌دانم چرا فدراسیون بوکس ایران این موضوع را رسانه‌ای نمی‌کند! به نظرم این نحوه کسب سهمیه دست و دل بازی فدراسیون جهانی و مسئولان برگزاری بازی‌های المپیک است که باید از این شرایط بهره کافی را ببریم.

او در مورد نحوه کسب سهمیه گفت: از اوزان ۵۲، ۵۷ و ۶۳ کیلوگرم شش بوکسور آسیایی، از اوزان ۶۹، ۷۵ و ۸۱ کیلوگرم پنج بوکسور و از اوزان ۹۱ و مثبت ۹۱ کیلوگرم هم چهار بوکسور آسیایی می‌توانند جواز حضور در المپیک را کسب کنند. با توجه به این شرایط، از نظر من بوکسورهای ایران باید چهار یا پنج سهمیه المپیک کسب کنند. این شرایط واقعا ایده‌آل است و امیدوارم بوکسورهای ما از این موقعیت بهترین و بیشترین استفاده را کنند.

*فدراسیون از این شاخه به آن شاخه می‌شود

پیشکسوت بوکس ایران درباره نحوه مدیریت فدراسیون نیز گفت: شخصا از نحوه مدیریت فدراسیون رضایت ندارم، از این بام به آن بام و از این شاخه به آن شاخه پریدن خوب نیست که متاسفانه فدراسیون بوکس این کار را انجام می‌دهد. این مسئله تنها باعث عقب ماندن بوکس و بازگشت به عقب می‌شود. با این اقدامات داشته‌های خود را نیز از دست می‌دهیم، امیدوارم به جایی نرسیم که بوکسورهای ایران دوباره به داخل کانکس‌ها برگردند. البته وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نیز حق دارند، در این دو سال ما هیچ برداشتی نداشته‌ایم و از مسابقات مختلف دست پر بازنگشته‌ایم.

او افزود: همه اقداماتی که صورت می‌گیرد باید در راستای پیشرفت بوکس باشد و و برای آن‌ها برنامه ریزی شود. اگر می‌خواهیم روی پایه‌ها و بخش بانوان کار کنیم باید برنامه ریزی داشته باشیم، تنها با از این شاخه به آن شاخه پریدن مشکلی حل نمی‌شود. اگر تا نیمه راه برویم و برگردیم تنها بخش از انرژی و سرمایه‌های خود را برای "هیچ" صرف کرده‌ایم که اشتباه است. قهرمانان و پیشکسوتان واقعی بوکس نیز الآن کاملا جدی پیگیر حل شدن مشکلات فدراسیون بوکس از طریق مجلس و وزارت ورزش هستند تا ثبات به این رشته پر طرفدار بازگردد. هر کسی هم که بخواهد این رشته را بازیچه خود کند باید پاسخگو باشد. امیدوارم با نظارت بهتر وزارت ورزش و ورود مجلس به این موضوع، شاهد بهتر شدن شرایط مدیریتی در این رشته باشیم.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
استیل رگال_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالابرد_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
استیل رگال_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
چوب و هنر _فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر