آلودگی هوا بر سینما و تئاتر تاثیر داشته است؟
۹۴۲۸۳۳
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
۸۳۱۹
آلودگی هوای تهران که در چند وقت اخیر، تعطیلی مدارس و هشدار به مردم برای بیرون نیامدن از منزل در مواقع غیرضروری را به همراه داشته است، در حالی باعث کاهش مخاطبان تئاتر شده که بر فروش سینما‌ها تاثیری نسبتا مثبت داشته است.

ایسنا: آلودگی هوای تهران که در چند وقت اخیر، تعطیلی مدارس و هشدار به مردم برای بیرون نیامدن از منزل در مواقع غیرضروری را به همراه داشته است، در حالی باعث کاهش مخاطبان تئاتر شده که بر فروش سینماها تاثیری نسبتا مثبت داشته است.

آلودگی هوا بر سینما و تئاتر تاثیر داشته است؟

پس از آنکه قطعی اینترنت و برخی اتفافات در آبان‌ماه منجر به کاهش مخاطبان سینما و تئاتر شد، در یک ماه گذشته روند فروش فیلم‌هاو نمایش‌های روی صحنه در حال عادی‌ شدن بود که آلودگی هوا دوباره وضعیت سالن‌های سینما و تئاتر را تحت تاثیر قرار داد.

البته به نظر می‌رسد این تاثیر در سینما خیلی هم منفی نیست چون با وجود هشدارهای مداومی که داده می‌شود تا مردم کمتر از خانه‌هایشان بیرون بیایند، علی سرتیپی، پخش‌کننده و سینمادار می‌گوید: آلودگی هوا تاثیر منفی بر فروش فیلم‌ها نگذاشته چون به دلیل اینکه سینما مخاطبان گسترده‌تری دارد با وجود تعطیلی مدارس، علاقه‌مندان باز هم به سینما می‌آیند.

اما این شرایط در تئاتر اصلا وجود ندارد و این حوزه کاملا تحت تاثیر شرایط قرار گرفته تا جایی که مدیر تئاتر مستقل تهران که یکی از مجموعه‌های پرمخاطب تئاتری پایتخت است، از کاهش زیاد فروش در تئاتر می‌گوید.

مصطفی کوشکی در گفت‌وگویی، درباره تاثیر آلودگی هوا بر حضور مخاطبان در سالن‌ها گفت: این ماجرا بر فروش کارهای ما در «تئاتر مستقل» اثر داشته و شاید 40 تا 50 درصد از فروش را کم کرده است، البته ما برای این روزها مشکلی نداریم چون پیش فروش انجام شده بود ولی فروش روزانه نمایش‌ها پایین آمده است.

او افزود:‌ این اتفاق فقط مختص یک سالن نیست و خیلی از سالن‌های تئاتر این روزها خالی هستند. البته استثناهایی مثل نمایش‌های سجاد افشاریان و محمد مساوات یا نمایش لانچر هم وجود دارد ولی به جز این‌ها واقعا اجرای دیگری نیست که بشود به آن اشاره خاصی کرد.

او تأکید کرد:‌ این نکته را هم باید درنظر گرفت که نوع استقبال مخاطب از نمایش «لانچر» واکنشی است به سلبریتی محوری برخی نمایش‌ها که گاهی کیفیت لازم را ندارند و فقط بخاطر حضور سلبریتی‌ها پر می‌شدند.

وضعیت فروش در سالن‌های تئاتری بسیاری از اهالی تئاتر و آن‌هایی که نمایش‌هایی روی صحنه دارند را با دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی همراه کرده چرا که تقریبا خیلی از نمایش‌های در حال اجرا حتی آن‌هایی که اصطلاحا سلبریتی دارند با افت مخاطب مواجه شده‌اند و پایین بودن کیفیت کارها هم در این امر بی‌تاثیر نبوده است.

 

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج