علی‌نژاد: از AFC شکایت می‌کنیم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۵۲۳۹۲
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۲
۳۵۸۳
معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان می‌گوید، تیم‌های ایرانی نسبت به تصمیم AFC برای سلب میزبانی از ایران در لیگ قهرمانان آسیا، به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) شکایت خواهند کرد.

خبرگزاری ایسنا: مهدی علی‌نژاد، معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره سلب حق میزبانی از تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: کمیته مسابقات AFC ، چهاردهم ژانویه در نامه‌ای خواستار تضمین مسائل امنیتی در ایران شد و برای این موضوع تا ۱۷ ژانویه به ما فرصت دادند.

با این‌که ما ۱۴ ژانویه نامه را نوشتیم، فدراسیون برای تکمیل مدارک، نامه را ۱۶ ژانویه ارسال کرد. با این وجود و در حالی که به ما تا ۱۷ ژانویه وقت داده بودند، آقای بهاروند همان روز با من تماس گرفت و گفت که اخباری مبنی‌بر محرومیت ایران از میزبانی شنیده می‌شود.

وی ادامه داد: ما خواستار جلسه شدیم و پس از برگزاری جلسه، ساعت ۱۵:۳۰ روز جمعه ۱۷ ژانویه نامه محرومیت به دست ما رسید. چطور ممکن است کمیته مسابقات در شرایطی که به ما تا ۱۷ ژانویه فرصت تضمین مسائل امنیتی را می‌دهد، در همان روز هم ما را محکوم کند؟

معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان همچنین با اشاره به بندهای نامه محرومیت ایران، اظهار کرد: در این نامه نوشته‌اند که در رسانه‌های بین‌المللی گفته شده در ایران امنیت وجود ندارد. آیا رسانه بین‌المللی ملاک است؟ در ادامه نوشته‌اند که در ایران تظاهرات وجود دارد، پروازی انجام نمی‌شود، خطوط پروازی تغییر کرده و هشدار داده شده به ایران سفر نشود. طرح چنین مسائل از سوی AFC که یک نهاد ورزشی است، درست نیست. کاملا مشخص است که یک جریان سیاسی وجود دارد.

علی‌نژاد خاطرنشان کرد: می‌گویند در ایران تظاهرات وجود دارد. آیا راهپیمایی مردم برای دفاع از خون پاک شهید سپهبد سلیمانی و بیرون آمدن ۴۰۰ دانشجو تظاهرات است یا راهپیمایی میلیونی در هنگ‌کنگ که منجر به بسته شدن فرودگاه‌های این کشور شد؟ در فرانسه هر هفته تظاهرات است.

ما در نامه‌ای این مسائل را مطرح کردیم. گفتیم که عربستان و امارات به‌طور مستقیم مورد هدف موشک هستند و برخی از مناطق این کشور ناامن است. حتی رییس سازمان هواپیمایی ایران نیز در نامه‌ای نوشت که ما مشکل پروازی نداریم و رقبای مستقیم ما یعنی امارات و قطر هم تاکنون با هیچ مشکل پروازی مواجه نشده‌اند. به صراحت گفتیم تصمیم شما سیاسی است.

معاون قهرمانی وزارت ورزش ادامه داد: در ادامه رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک ایران با شیخ احمد معاون کمیته المپیک آسیا نامه‌نگاری کرد. دستگاه‌های دیگر در لابی کردن کمک کردند. شنبه شب هم وزیر ورزش با شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا تلفنی صحبت کرد و دیدگاه ایران را گفت. شیخ سلمان گفت که این موضوع تصمیم کمیته مسابقات است و هیات اجرایی باید تصمیم بگیرد.

وی میزبانی در خارج از کشور را به علت فشرده شدن مسابقات، نبود هواداران و هزینه‌های هنگفت یک شکست قبل از مسابقه دانست و گفت: بازی خارج از خانه یک باخت فوتبالی بود. به دلایل مختلف بازنده بودیم. اعلام کردیم باشگاه‌های ما حاضر نیستند در خارج از ایران میزبانی کنند. این موضع اصلی ما بود.

علی‌نژاد تاکید کرد: بعد از این اتفاقات آن‌ها یک طرح جدید ارائه کردند که عده‌ای گفتند AFC عقب‌نشینی کرده است اما من با این موضوع موافق نیستم. آن‌ها می‌خواهند ما را فریب بدهند. آن‌ها می‌خواهند در همین چند بازی که به خارج از ایران می‌رویم ما را ناامن نشان دهند. می‌گویند سه بازی خارج از خانه انجام دهید و وقتی دور رفت برگزار شد، می‌گویند در دور برگشت هم باید مهمان باشید. در قضیه عربستان هم این کار را کردند. گفتند در مسابقات شرکت کنید تا ما بعدا بررسی کنیم و بعد که ما وارد مسابقات شدیم گفتند کماکان امنیت ندارید.

معاون قهرمانی وزارت ورزش اظهار کرد: باشگاه‌های ما اعلام کردند با این شرایط بازی نمی‌کنیم. در این شرایط ما را فقط جریمه می‌کنند. اما اگر وارد مسابقات شویم و کنار بکشیم شامل محرومیت و جریمه می‌شویم. طرح راهکار برای حضور در مسابقات از سوی AFC یک عملیات فریب بود و طبیعی بود که باشگاه‌های ما فریب نخوردند. بنابراین باشگاه‌ها پافشاری کردند که تنها در حالتی شرکت خواهیم کرد که میزبانی ما در ایران باشد و از حق خودمان نمی‌گذریم.

وی ادامه داد: راهکار پیشنهادی کنفدراسیون فوتبال آسیا دامی است که ما از موضع خودمان پایین بیاییم و ناامن بودن ایران را قبول کنیم و وقتی وارد مسابقات شدیم بگویند امنیت ندارید. همه مردم به ما می‌گویند بازی نکنید. امروز ۲۰۰ نماینده مجلس دفاع کردند. همه آحاد مردم از تصمیم ما حمایت می‌کنند.

علی‌نژاد در پاسخ به این سوال که اگر قبل از شرکت در مسابقات کناره‌گیری تیم‌های ایرانی انجام شود، باز هم مشمول جریمه خواهند شد؟، گفت: هنوز مسابقات شروع نشده است و ما مشمول جریمه انصراف بعد از شروع مسابقات نمی‌شویم.

معاون قهرمانی وزارت ورزش همچنین با اشاره به پیگیری این پرونده در دادگاه حکمیت ورزش، گفت: با توجه به این‌که رای نهایی صادر شده، ما به CAS شکایت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم دستور موقت بگیریم تا در مسابقات حاضر شویم. وکیل مربوطه از باشگاه‌ها وکالت می‌گیرد و ظرف فردا یا پس فردا این لاحیه را تحویل دادگاه حکمیت ورزش می‌دهیم. ما خواستار دستور موقت هستیم. این تمام فعالیتی است که باید انجام دهیم. لابی‌های جدی پشت پرده در حال انجام است.

وی همچنین درباره این‌که آیا ممکن است تیم ملی هم از این دستور AFC متضرر شود؟ گفت: هدف آن‌ها تیم ملی است و اگر الان به مسابقات برویم و بازی کنیم و خودمان را ناامن نشان دهیم، درباره تیم ملی هم این کار را می‌کنند، اما به‌طور کلی موضوع تیم ملی به AFC ربطی ندارد و در این مورد فیفا برگزار کننده مسابقات است و ما در کشورمان میزبانی می‌کنیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
ادیب_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو