جشنواره فجر امروز در میان حواشی آغاز می‌شود
۹۵۶۱۶۶
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۶
۴۸۵۷ 
روزنامه کیهان نوشت: سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر، از امروز شنبه ۱۲ بهمن کار خود را آغاز می‌کند. جشنواره‌ای که امسال با حاشیه‌ها و مسائل بیشتری کار خودش را آغاز می‌کند.

روزنامه کیهان: سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر، از امروز شنبه 12 بهمن کار خود را آغاز می‌کند. جشنواره‌ای که امسال با حاشیه‌ها و مسائل بیشتری کار خودش را آغاز می‌کند.

جشنواره فجر امروز در میان حواشی آغاز می‌شود

نشست خبری و مراسم رونمایی از سیمرغ و پوستر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، دو روز قبل از آغاز این جشنواره برگزار شد. در این مراسم از نخستین نشان سیمرغ ساخت داخل کشور رونمایی شد. پوستر جشنواره هم پس از رونمایی، با انتقادات بسیاری مواجه شد، چون نشانه‌های سینمایی در آن موجود نیست.

در این نشست، ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر این دوره از جشنواره فیلم فجر، در مقابل برخی از انتقادات درباره حضور افراد دوپاسپورته و بدسابقه در بخش داوری جشنواره، دست به فرافکنی زد. وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره حضور افرادی با تابعیت بیگانه در میان داوران این جشنواره گفت: ما هنگام انتخاب داوران پاسپورت اهالی سینما را رصد نمی‌کنیم اما در میان داوران امسال بعید می‌دانم کسی پاسپورت غیرایرانی داشته باشد.

دبیر جشنواره فجر همچنین از رفتار یکی از اعضای هیئت انتخاب انتقاد کرد و اظهار داشت: ما بارها نسبت به اظهارنظر هیئت انتخاب تذکر داده‌ایم و این اتفاق به هیچ وجه مورد تایید جشنواره فیلم فجر نیست اما مطمئنم که این اظهارنظرات در تصمیمات داوری هیچ تاثیری نخواهد گذاشت.

داروغه‌زاده درباره تحریم جشنواره از سوی برخی از سینماگران نیز بیان کرد: به نظر من که تحریمی وجود نداشت یعنی ما در دبیرخانه تحریمی احساس نکردیم، از نظر من اخبار مربوط به تحریم موجی بود که بیشتر توسط رسانه‌های غربی به وجود آمده بود و حال می‌بینیم که همه سینماگران و آثار در جشنواره فجر حاضر هستند.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Romania
08:38 - 1398/11/12
شما اگر چیزیو حس میکردید که وضع مردم این نبود
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1398/11/12
متاسفم که توی اینهمه غم و غصه و مشکلات هنوز عده ایی به فکر فیلم و جایزه هستن وا اسفا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج