ماجرای برخی ادعا‌های درمانی در مورد کرونا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۵۶۹۷۰
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
۲۷۷۱
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره ادعاهایی در زمینه مهار کروناویروس در چین و همچنین امکان درمان آن توضیح داد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره ادعاهایی در زمینه مهار کروناویروس در چین و همچنین امکان درمان آن توضیح داد.

دکتر کیانوش جهانپور در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر مهار کروناویروس در چین، گفت: هنوز شواهد و مستندات متقنی در زمینه مهار کرونا ارائه نشده، اما به هر حال اگر چنین ادعایی هم مطرح شده باشد، باید منتظر مستندات آن باشیم.

وی افزود: البته نمودار بیماری کرونا روندی صعودی را نشان می‌دهد. حداقل بر اساس آنچه تاکنون مشاهده می‌شود، به نظر می‌آید که بحث مهار بیماری مطرح نیست، اما ممکن است بعدها با ارائه مستندات اپیدمیولوژیک مشخص شود که بیماری مهار شده است که باید این مستندات را ارائه کنند، اما فعلا بعید می‌دانم که ظرف این مدت کوتاه بیماری مهار شود.

در ایران آنفلوآنزای مرغی نداریم

جهانپور در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر شیوع نوعی از آنفلوانزای مرغی در چین همزمان با شیوع کرونا، گفت: آنفلوانزای پرندگان پیش از این هم شایع بوده است. حال ممکن است شروعش همزمان با کرونا هم ایجاد شده باشد، اما ما در ایران آنفلوانزای مرغی نداریم. در ایران در پاییز امسال فقط آنفلوانزای H۱N۱ داشتیم و در حال حاضر هم تیپ A آنفلوانزا در کشور دیده نمی‌شود، بلکه بیشتر آنفلوانزای تیپ B در بین مبتلایان دیده می‌شود.

وی تاکید کرد: البته باید توجه کرد که در دنیای امروز نمی‌توان گفت که هیچ ویروسی وارد کشور نخواهد شد، بلکه در هر جایی که کانون ابتلای یک ویروس شکل گیرد، به ویژه ویروس‌هایی مانند آنفلوانزا و کرونا که انتقال‌شان ساده است، ممکن است کشور ما هم درگیر شود.

سیستم هشدار بیماری‌های واگیر در ایران

جهانپور ادامه داد: در وزارت بهداشت طی هشت سال گذشته یک ساختار شناسایی، مدیریت و کنترل بیماری‌های واگیر، به ویژه بیماری‌های واگیر ویروسی در ساختار نظام سلامت نهادینه شد و نسبت به سایر کشورهای منطقه از این نظر وضعیت مطلوبی داریم. البته سیستم هشدار نسبت به این بیماری‌ها در کشور فعال است و در زمینه این موارد هشدار می‌دهد. به هر حال آنچه که در دنیای امروز از نظر توان علمی دنیا مطرح است، تقریبا در این حوزه امکاناتش را داریم و از تمام توان برای پیشگیری از ورود، کاهش ورود یا کُند کردن ورود و کاهش فشار هر بیماری ویروسی و حتی تهدید زیستی تلاش خواهیم کرد.

وی درباره ادعاهایی که در زمینه تولید داروی کرونا ویروس جدید از سوی برخی از کشورها مطرح شده است، گفت: بررسی اثربخشی یک دارو حتی اگر آن دارو جدید نباشد، باید از طریق مطالعات بالینی انجام شود. کاربرد خاص یک دارو چیزی نیست که به این سرعت بتوان درباره آن صحبت کرد. بنابراین برای استفاده از آن باید مطالعات بالینی انجام شده و شواهد متقنی ارایه شود که نشان دهد این دارو اثربخشی کافی دارد.

ماجرای برخی ادعاهای درمانی

وی افزود: ادعاهایی که در زمینه درمان کرونا ویروس مطرح می‌شود، صرفا درمان‌های تجربی است که در آن از برخی داروهای آنتی ویروس و ضد ویروس استفاده می کنند. در عین حال ممکن است گزارش‌های اولیه‌ای در حد گزارش موردی مبنی بر اثر بخشی نسبی داروها وجود داشته باشد اما تا زمانی که مطالعات بالینی و حتی مطالعات بالینی متعدد انجام نشود و شواهد آن مرور نشود، نمی‌توان درباره اثربخشی یک دارو قضاوت کرد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین گفت: در عین حال یک خطر و تهدیدی که وجود دارد این است که استفاده از برخی داروهای مورد استفاده در هپاتیت یا ایدز برای ویروس‌هایی مانند کروناویروس، ممکن است میزان مقاومت در برابر این ویروس‌ها را افزایش دهد و این موضوع یک تهدید تلقی می‌شود. بنابراین خیلی نمی‌توان به گزارش‌های موردی در این زمینه خوشبینانه نگاه کرد بلکه باید منتظر مطالعات بالینی بمانیم.

جهانپور گفت: در حال حاضر کروناویروس جدید هیچ درمان مستقیم و قطعی ندارد، اما درمان‌های حمایتی و نگهدارنده برای عبور از بیماری وجود دارد. در چین هم تعداد زیادی از بیماران حتی بدون استفاده از آنتی ویروس‌ها بهبود پیدا کردند و به نظر می‌رسد که بیش از ۷۰ درصد افراد مبتلا نیاز به بستری ندارند، مابقی هم که نیازمند بستری هستند ممکن است نیاز به مراقبت‌های تنفسی نداشته باشند، اما به هر حال متاسفانه حدود ۳ درصد این بیماران بر اساس گزارش‌های موجود در چین فوت کرده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/11/14
باور کنید چین این بیماری را مهار میکند ولی ایران دچار این ویروس خواهد شد مردم بدون دارو بی پول جانشان را .ازدست خواهندداد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
زمردی_فوتر اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر