کشف داروی قطعی کرونا صحت ندارد
۹۷۶۴۲۳
۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
۹۰۶۸ 
دکتر سلیمانی ضمن تکذیب خبر کشف داروی کرونا گفت: این یک روش درمانی است و فعلا در فاز اول کارآزمایی آن هستیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: ساعاتی پیش خبری مبنی بر کشف داروی کرونا به دست دکتر سلیمانی دانشمند و نخبه ایرانی منتشر شد. در این خبر به نقل از دکتر سلیمانی چنین درج شده است که داروی ویروس کرونا با استفاده از سلول‌های بنیادی ساخته شد، به طوری که بسیاری از پزشکان از نحوه بازخورد این دارو بر روی بسیاری از بیماران اعلام رضایت کردند.

خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی در همین رابطه و به منظور تایید صحت این خبر، گفت‌وگویی اختصاصی با دکتر سلیمانی داشته که در ادامه ارائه شده است.

دکتر سلیمانی در رابطه با این روش و خبری که منتشر شده، تصریح کرد: این یک روش درمانی و تحقیقاتی است که تحت نظارت و حمایت معاونت تحقیقات وزارت بهداشت انجام می‌شود که بر روی تعدادی از بیماران بیمارستان مسیح دانشوری آزمایش شده و نتایج آن تا چند روز آینده توسط خود وزارت بهداشت اعلام می‌شود؛ به دلیل آنکه نتیجه این آزمایش‌ها باید مورد آنالیز قرار بگیرد و در حال حاضر و با این سرعت نمی‌توان درباره آن اظهار نظر کرد.

او ادامه داد: خبری که در این مورد منتشر شده است، قابل استناد نبوده و انتشار این قبیل اخبار جز بی‌اعتمادی عمومی هیچ نتیجه دیگری در پی نخواهد داشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه این تنها یک روش درمانی_تحقیقاتی است، اظهار کرد: این یک روش سلول درمانی است که در حال حاضر فاز اول کارآزمایی بالینی آن انجام شده است و گرچه نتیجه اولیه رضایت بخش بوده است، اما همچنان نیاز است که روی آن تحقیقات لازم صورت بگیرد.

دکتر سلیمانی در پایان درخصوص مدت زمان لازم برای رسیدن به نتیجه قطعی در این باره گفت: فعلا فاز کار آزمایی اولیه آن انجام شده است که به زودی اعلام خواهد شد. فاز دوم و سوم هم در فرصتی چند ماهه انجام شده و در صورت تایید مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ این تنها یک روش درمانی_ تحقیقاتی است و نمی‌توان در حال حاضر از آن به عنوان دارو نام برد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:8
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1399/01/10
همه تو این کشور دارن به هم دروغ می خب مگه مجبورین حرفی بزنین که بعد بزنین زیرش، شده عادی واستون دوروغ گفتن
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1399/01/10
ما به دروغگویی مسئولان عادت کردیم
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1399/01/10
باشه درسته......
چرا یک روزه ۱۸۰درجه نتیجه تغییر کرد......
بابا هر چی شما میگید درسته.....
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1399/01/10
ظاهرا سران همه کشورها دوست دارن بیماران کرونا بیشتر بشه و بمیرن
والا طرف داره میمیره پس این روش که جواب داده رو بقیه باید انجام بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج