آیا نوشیدنی گرم می‌تواند محافظی در برابر کرونا باشد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۸۰۱۹۲
۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
۴۳۰۸
نوشیدنی گرم آرامش‌بخش است، مخصوصا در یک هوای سرد. می‌تواند مرهمی باشد بر اذهان پریشان، و می‌تواند بین افراد حس نزدیکی ایجاد کند. حتی می‌تواند کمک کند تا در هوای گرم احساس خنکی کنیم.

برترین‌ها: شیوع ویروس کرونای جدید با انتشار توصیه‌های مراقبتی عجیبی همراه بوده است.

نوشیدنی گرم آرامش‌بخش است، مخصوصا در یک هوای سرد. می‌تواند مرهمی باشد بر اذهان پریشان، و می‌تواند بین افراد حس نزدیکی ایجاد کند. حتی می‌تواند کمک کند تا در هوای گرم احساس خنکی کنیم.

شاید خیلی‌ها در این شرایط سخت به فنجانی قهوه، استکانی چای یا لیوانی دمنوش پناه ببرند، اما کاری که نوشیدنی گرم قطعا نمی‌کند محافظت در برابر کووید-۱۹ است.

یکی از توصیه‌های پزشکی جعلی در چرخش همین است و ادعا‌های زیادی در این باره در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های شخصی دیده می‌شود. حتی کار به جایی رسید که یونیسف مجبور شد با صدور اطلاعیه‌ای هر گونه ارتباط با انتشار مطلبی درباره خواص محافظتی نوشیدن آب داغ را رد کند.

آیا نوشیدنی گرم می‌تواند محافظی در برابر کرونا باشد؟چیزی که می‌تواند از شما محافظت کند رعایت فاصله اجتماعی است، نه مصرف نوشیدنی گرم

ران اکلز، متخصص بیماری‌های تنفسی در دانشگاه کاردیف و رئیس سابق مرکز سرماخوردگی عادی، می‌گوید «هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد نوشیدنی‌های گرم می‌توانند از ما در برابر عفونت‌های ویروسی محافظت کنند.»

آقای اکلز قبلا درباره تاثیرات ظاهری نوشیدن مایعات گرم بر علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا تحقیق کرده است. این تحقیقات نشان داد که نوشیدنی گرم شاید باعث تسکین علائم بیماری شود، اما این اتفاق عمدتا به این خاطر است که به افزایش ترشح بزاق و مخاط در دهان و بینی منجر می‌شود که التهاب را کاهش می‌دهند. اما او نتیجه دیگری نیز از این پژوهش گرفت: جنبه دل‌خوش‌کنک مصرف نوشیدنی‌های گرم هم احتمالا زیاد است.

اما ویروسی که منجر به عفونت و بیماری شده است با مصرف نوشیدنی گرم از بین نمی‌رود.

ما می‌دانیم که نوشیدن مایعات یا غرغره کردن آب به هیچ عنوان نمی‌تواند از ما در برابر ویروس کرونای جدید محافظت کند. شما نمی‌توانید صرفا با نوشیدن آب ویروس را بشویید و ببرید.

درست است که این ویروس می‌تواند همراه با ترشحات ناشی از سرفه یا عطسه افراد مبتلا از راه دهان و بینی وارد بدن شود، اما عمدتا سلول‌های مجاری تنفسی را درگیر می‌کند. این ویروس برای ورود به سلول به آنزیمی نیاز دارد که در سطح سلول‌های مجاری تنفسی یافت می‌شود.

استنشاق این ترشحات ریز را به طرف ریه‌ها هدایت می‌کند - جایی که قطعا هیچ مایعی به آن دسترسی نخواهد داشت.

آیا نوشیدنی گرم می‌تواند محافظی در برابر کرونا باشد؟دمای لازم برای نابودی ویروس کرونا چنان زیاد است که می‌تواند باعث جراحت شدید پوستی شود

وقتی هم که ویروس وارد بدن می‌شود، خیلی سریع راهش را به داخل سلول‌های میزبان باز می‌کند و در آنجا وارد مرحله تکثیر می‌شود. این اتفاق به این معنی است که روبیدن این ویروس منتفی است. بعضی از پژوهش‌ها نشان داده است که بین آلودگی اولیه سلول و بیرون ریختن ویروس و آلودگی بقیه سلول‌ها می‌تواند تا سقف ۳۰ ساعت فاصله زمانی باشد.

همچنین، ویروسی که وارد بدن شده باشد دیگر در برابر دمای شدید مصون است. دمای بدن انسان ۳۷ درجه سانتیگراد است که برای تکثیر و شیوع ویروس بسیار مناسب محسوب می‌شود. بعید است که بتوانید دمای مجاری تنفسی خود را با سر کشیدن نوشیدنی داغ چنان افزایش دهید که باعث نابودی ویروس‌های ساکن در سلول‌ها شود.

ویروس سارس، از اقوام نزدیک ویروس کرونای جدید، در دمای ۵۶ درجه سانتیگراد و بالاتر کاملا نابود می‌شود. البته برخی از آزمایش‌ها نشان داده است که برای اطمینان کامل بهتر است دما را تا ۶۵ درجه سانتیگراد بالا ببرید. ما فعلا اطلاعات دقیقی درباره ویروس جدید و تاثیر حرارت بر آن نداریم، اما بعید است که تفاوت چندانی با بقیه ویروس‌های کرونا داشته باشد.

ویروس موجود در مواد غذایی را می‌توان با طبخ در دمای ۷۰ درجه سانتیگراد نابود کرد، اما چنین دمای بالایی باعث تاول زدن پوست و ایجاد جراحت می‌شود.

عمل کردن به برخی از توصیه‌های جعلی و نشستن طولانی‌مدت در آبی تا این اندازه داغ اصلا کار راحتی نیست و ضرر احتمالی آن بیشتر از سودش است. حتی اگر بتوانید برای مدت طولانی در آب داغ بشینید نیز تاثیری بر ویروسی که از قبل وارد بدنتان شده است نخواهد داشت. دلیلش هم این است که دمای داخلی بدن انسان در هر شرایطی حدود ۳۷ درجه سانتیگراد باقی می‌ماند، مگر اینکه تب داشته باشید؛ لذا احتمال اینکه خود را بسوزانید و آسیب جدی به بدن خود وارد کنید بسیار زیاد است.

افزایش دمای بدن به حتی ۴۰ درجه سانتیگراد نیز می‌تواند باعث گرمازدگی شدید شود و افزایش بیش از آن در صورت درمان نشدن می‌تواند به مرگ منجر شود.

ادعا‌های نادرستی نیز درباره خواص مراقبتی ترکیبات موجود در چای و تاثیر آن‌ها بر کووید-۱۹ مطرح شده است، اما به هیچ عنوان مبنای علمی ندارند.

در پایان باید بگوییم که مصرف نوشیدنی گرم شاید آرامش‌بخش باشد، اما بهترین راه برای مبتلا نشدن به کووید-۱۹ شستن دست‌ها با آب و صابون بعد از لمس سطوح بالقوه آلوده، رعایت فاصله اجتماعی و تبعیت از آخرین توصیه‌های رسمی پزشکی است.

منبع: bbc

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1399/01/22
من خودم کوهمره ای هستم هنوز یکی پیدا نشده که کرونا گرفته باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
کوهمره سرخی؟
Iran, Islamic Republic of
01:00 - 1399/01/22
چرا با آب گرم میشود دمای بدن را متعادل نگه داشت وچربیها و مواد غذایی گلو را پاک کرد.لا اقل به بیماریهای دیگر مبتلا نمیشویم وسیستم ایمنی پایین نمی آید بهتر است هر کسی خودش دکترش باشد وا خودش به تجربه تشخیص دهد که چه چیزی برایش مفید است حتی یک لقمه ی خیلی بزرگ هم میتواند نجات بخش باشد کلا غذاهای پر چرب وسرخ کردنی و ترشیجات و آب خیلی سرد وماست سرد وغذاهای که گرم نکرده باشند نخورید متعادل باشید هرگز مریض نمیشوید.عرق نکنید ودر سرمای شدید هم قرار نگیرید پوشش متعادل وخواب شبانه وآرامش واستراحت وتحرک کافی در روز بهترین پیشگیریست.البته صدقه هم فراموش نشود..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فرش تارنگ_فوتر