آذری: مقابل اعضای تیم‌مان مسئول هستیم
۹۹۹۰۲۲
۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶
۹۵۴
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان درباره وضعیت پنج عضو مبتلا به ویرس کرونای این تیم، گفت: آن‌ها در حال حاضر در هتل محل اقامت تیم در پنج اتاق مجزا قرنطینه و ایزوله شده‌اند و خدا را شکر در شرایط خوبی قرار دارند.

ایسنا: سعید آذری در خصوص مثبت شدن تست کرونای پنج عضو این باشگاه، اظهارکرد: ما بر اساس پروتکل ارسالی سازمان لیگ و ماده‌ای که در این پروتکل وجود دارد و به ما یادآوری می‌کند که تیم‌ها باید هر پنج روز یکبار تست کرونا بدهند و البته آقایان این مهم را به زمان مسابقات منوط کرده بودند، من و آقای نکونام ریسک نکردیم و پیش از آغاز تمرینات از بازیکنان و اعضای تیم تست کرونا گرفتیم و خوشبختانه جواب آن منفی بود.

تست‌ها هزینه هنگفتی بر ما تحمیل می‌کند

وی با بیان این‌که این تست‌ها هزینه هنگفتی بر ما تحمیل می‌کند، اما برای ما سلامتی بازیکنان مهم‌تر از هر چیز دیگری است، ادامه داد: تست اولیه در آزمایشگاهی در تهران و با کیت‌های ایتالیایی انجام شد که خوشبختانه هیچ بازیکنی مشکل نداشت. تست دوم نیز در آزمایشگاه دیگری با کیت‌های کره جنوبی انجام شد. در این آزمایش که پنج روز از تمرینات گذشته بود، نشان داده شد که سه عضو اجرایی تیم و دو بازیکن، جواب تست‌شان مثبت است.

شفاف‌سازی کردیم

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: ما باید مبتلا شدن پنج عضو تیم فوتبال فولاد خوزستان به ویروس کرونا را اعلام می‌کردیم، زیرا این مسائل باید شفاف‌سازی شود و همه بدانند که این ویروس با کسی شوخی ندارد. بحث تعهد ما به بازیکنان و خانواده‌های آن‌ها یک طرف و بحث روانی نیز طرف دیگر قضیه قرار دارد و ما مجبوریم اطلاع‌رسانی کنیم تا سایر بازیکنان نیز در جریان قضیه قرار بگیرند.

حال کرونایی‌های تیم خوب است

وی درباره وضعیت پنج عضو مبتلا به ویرس کرونا، خاطر نشان کرد: در حال حاضر این پنج نفر در همان هتل محل اقامت تیم در پنج اتاق مجزا قرنطینه و ایزوله شده‌اند و خدا را شکر اکنون در شرایط خوبی قرار دارند. مابقی نفرات زیر نظر نکونام و طبق پروتکل بهداشتی در گروه‌های کوچک تمرین می‌کنند و امیدوارم در ادامه مشکلی نداشته باشیم. این موضوع را هم باید بگویم که روز پنجشنبه همین هفته نیز تست سومی گرفته خواهد شد تا خدای ناکرده نفر دیگری به این ویروس مبتلا نشده باشد.

آذری تاکید کرد: هم منفی بودن و هم مثبت بودن این تست، ممکن است با خطا همراه باشد و نباید فریب بخوریم و برای این‌که وضعیت سنجی کنیم که ببینیم شرایط آزمایشگاه دوم به چه صورت بوده است، همین هفته تست سوم هم گرفته خواهد شد.

اولین نفری بودم که درخواست تعطیلی لیگ را دادم

وی بیان کرد: شاید خیلی از باشگاه‌ها دوست نداشته باشند که واقعیت‌ها را به مردم و فوتبالیست‌ها بگویند، ولی ما شفاف‌سازی می‌کنیم تا ستاد ملی مبارزه با کرونا و سازمان لیگ هر تصمیمی که در این زمینه می‌خواهند، بگیرند. نباید فراموش کنیم که من به عنوان مدیر باشگاه فولاد و نکونام به عنوان سرمربی تیم، اولین نفراتی بودیم که در تاریخ ششم اسفندماه سال ۹۸، درخواست تعطیلی لیگ را داشتیم، ضمن این‌که هیچ وقت من صحبتی در خصوص این‌که چه تیمی را قهرمان اعلام کنیم و به چه تیمی جام داده شود، نداشتم. اکنون هم مواضع ما همان مواضع قبلی است و برای من سلامتی و جان بازیکنان و اعضای تیم و همچنین خبرنگارانی که به ورزشگاه می‌آیند، مهم‌تر است. اگر بقیه افراد جامعه نیز به همین صورت فکر می‌کردند، اکنون شرایط بهتری داشتیم.

مقابل بازیکنان و اعضای تیم‌مان مسئول هستیم

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با بیان این‌که یک مثال انگلیسی وجود دارد که می‌گوید "پیشگیری بهتر از تأسف است" افزود: به هر حال ما در مقابل بازیکنان‌مان و اعضای تیم‌مان مسئول هستیم و بر این اساس به صورت شفاف اطلاع‌رسانی کردیم که پس‌فردا کسی مدعی نشود.

وی تاکید کرد: در تست‌گیری یا هر پژوهشی، همیشه یک ضریب خطا وجود دارد و ضریب خطا به این منظور است که ممکن است، ابزار تست‌گیرنده دقیق نبوده باشد، خود تست‌گیرنده دقت لازم را نداشته باشد یا زمان تست‌گیری مناسب نبوده باشد، ضمن این‌که مهم‌ترین عنصر تفسیر کننده تست است و تمام این‌ها چه در مثبت یا منفی بودن جواب تست، ممکن است افراد را دچار خطا کند.

توهین شنیدم، ولی مهم نیست

آذری خاطرنشان‌کرد: اولویت من سلامت بازیکنان، اعضای تیم، مردم و خبرنگاران هستند، اما برخی احساسی به این موضوع نگاه می‌کنند و حتی در فضای مجازی به من و خانواده‌ام توهین می‌کنند. هر چند این صحبت‌ها برای من مهم نیست.

چرا آقایان مجددا مواضع خود را شفاف نمی‌گویند؟

وی گفت: ما به تمام وظایف‌مان از جمله تهیه تونل ضدعفونی عمل کرده‌ایم، اما بحث کسانی است که مسئولیت برگزاری مسابقات را بر عهده دارند و مجوز آغاز تمرینات را صادر کردند. تعجب می‌کنم که چرا آقایان در سازمان لیگ و بقیه جاها، مجددا به صورت روشن و شفاف در خصوص مواضع‌شان صحبت نمی‌کنند؟ یک جا‌هایی از پروتکل ارسالی‌شان ایراد دارد و به نظر من فدراسیون پزشکی ورزشی باید متولی انجام این تست‌ها می‌شد و تست تمام تیم‌ها در آزمایشگاه‌های معتبری که اعتبارسنجی‌شان به اطلاع این فدراسیون و کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال می‌رسد، انجام شود. در حال حاضر یک آزمایشگاه از کیت‌های چینی، آزمایشگاه دیگر از کره جنوبی و دیگر آزمایشگاه از کیت‌های ایتالیایی استفاده می‌کنند و تمام این‌ها می‌تواند در تست تاثیر بگذارد.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پایان عنوان کرد: آقایانی که در هیات رئیسه نشسته‌اند و تا ما یک حرف کوچک می‌زنیم، شاخ و شانه می‌کشند و سریع به کمیته اخلاق شکایت می‌کنند، اکنون باید به میدان بیایند و جواب مردم را بدهند.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1399/03/06
بابا تو چقدر حرف میزنی کو عمل
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1399/03/06
شما تمام ناراحتی تان دست ندادن است یا قهرمانی پرسپولیس اگر ناراحتی با دستکش دست بده یا از دروازهبان های بزرگ اروپای بپرس چطوری دست میدهند شما هم همان کار رابکنید. خوب مشکل که انشالله حل شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج