آوینا_استیکی 2
adexo3
۱۴۲۴۷۴۵
۱۷۴
۱۷۴
پ

بررسی تفاوت فیلر مو با مزوتراپی | کدام روش بهتر است؟

فیلرهای مو و محلول­‌های مزوتراپی از جمله ایده‌آل­‌ترین و کم­ عارضه­‌ترین محصولات برای مبارزه با ریزش مو به شمار می‌­آیند.

فیلرهای مو و محلول­‌های مزوتراپی از جمله ایده‌آل­‌ترین و کم ­عارضه­‌ترین محصولات برای مبارزه با ریزش مو به شمار می­‌آیند. این روش‌­ها به صورت غیر تهاجمی و سرپایی موجبات درمان متقاضیان را فراهم می‌­آورند. همچنین این روش­‌ها در دسته اقتصادی‌­ترین روش‌­های درمان ریزش مو قرار داشته و هزینه زیادی را شامل نمی­‌شوند. با آگاهی از تعاریف، کاربردها و تفاوت فیلر مو با مزوتراپی  قادر خواهید بود تا بهترین روش را برای درمان ریزش مو خود شناسایی کرده و سپس تحت درمان قرار گیرید.

بررسی تفاوت فیلر مو با مزوتراپی | کدام روش بهتر است؟

آشنایی با مزوتراپی و فیلر مو

جهت درک بهتر تفاوت فیلر مو با مزوتراپی می­بایست ابتدا با تعاریف و کاربردهای این روش­ ها آشنا شد. در ادامه با مهم‌ترین ویژگی­ های این تکنیک­ های درمانی را ملاحظه خواهید کرد:

مزوتراپی

مزوتراپی یک روش­ غیرتهاجمی برای درمان ریزش مو است. در طی این پروسه درمانی، پزشک معالج بر اساس نیاز فرد زیبا جو، برند و نوع کوکتل مزوتراپی را تعیین کرده و سپس اقدام به تزریق این محلول­ها در ناحیه درمان می­کند. ویتامین ­ها و سایر ترکیبات موجود در این محلول­ ها به واسطه تغذیه فولیکول ­های مو موجبات تقویت فولیکول ­های مو و رویش مجدد موها را فراهم آورده و اعتماد به نفس افراد را بازسازی می­کنند.

بسته به دلیل و شدت ریزش مو، ممکن است از برندها و ترکیبات متفاوتی از محلول­‌های مزوتراپی بهره‌­جویی صورت گیرد؛ به طور مثال، چنانچه فرد به ریزش مو گسترده و طاسی مبتلا باشد، از محلول­‌های حاوی ماینوکسیدیل نیز بهره‌برداری می­شود. از جمله مؤثرترین برندهای کوکتل‌­های مزوتراپی می­‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • رویتاکر
 • آروما
 • درماهیل

فیلر مو

پس از اثبات نتایج ایده‌آل مزوتراپی و افزایش تقاضا برای این شیوه درمانی، رقابت بیشتری میان برندهای سازنده محلول­‌های مزوتراپی به جریان افتاد. در نتیجه برخی از شرکت­‌ها، ویتامین‌­ها و مواد مؤثر دیگری (نظیر هیالورونیک اسید) را به فرمول محصولات خود افزودند و اثربخشی این ترکیبات را دوچندان ساختند.

اسید هیالورونیک، مواد مغذی، آنزیم‌­ها، دکا پپتید 18، الیگو پپتید 71، دکا پپتید 10، الیگو پپتید 54، اکتا پپتید 2، اکتا پپتید 11 و سایر ترکیبات موجود در فیلرها، قادر هستند تا گردش خون در ناحیه سر را افزایش داده و فولیکول­‌های مو را به طور موثر تغذیه­ رسانی کنند؛ از این رو، می‌­توان از این محصولات انتظار نتایج بهتر و ایده ­آل­‌تری را داشت.

تفاوت فیلر مو با مزوتراپی در چه مواردی است؟

مهم­‌ترین تفاوت فیلر مو با مزوتراپی در فرمول آن و میزان غلظت آن است. فیلرهای مو نسبت به محلول‌­های مزوتراپی، از غلظت بالاتری برخوردار بوده و از ترکیبات مؤثری نظیر اسید هیالورونیک برخوردار هستند. همچنین برندهای ارائه‌­دهنده فیلرهای مو محدودتر هستند. تفاوت دیگر فیلر مو در این است که این محصول به صورت سرنگ آماده به تزریق عرضه می­­شود.

بررسی تفاوت فیلر مو با مزوتراپی | کدام روش بهتر است؟

جدول مقایسه فیلر مو با مزو مو

 

 

فیلر مو

مزو مو

1

حدود جلسات

4 جلسه

6 تا 8 جلسه

2

فرمول

حداکثر تعداد اسیدآمینه (7 پپتید فعال) و سایر مواد مغذی

اسیدهای آمینه، ویتامین­ها و مواد معدنی

3

بافت محصول

ژل

مایع

4

میزان اسید هیالورونیک

حداکثر مقدار اسید هیالورونیک

مقدار کمتر اسید هیالورونیک در برخی از برندها

5

هزینه

فیلرها از قیمت بالاتری برخوردار هستند

محلول­های مزوتراپی از هزینه اقتصادی­تری برخوردار هستند

 

 

شباهت های فیلر مو و مزوتراپی

در هنگام مقایسه کوکتل‌­های مزوتراپی و فیلرهای مو، نباید از شباهت‌­های آن­ها نیز غافل شد؛ چراکه، تمامی این محصولات به منظور جلوگیری از ریزش مو و تقویت سلامت مو تولید و عرضه می­‌شوند. در ادامه به برخی از شباهت­های این محصولات اشاره خواهیم داشت:

 

موارد یکسان

توضیحات

1

دوره درمان

هر 2 روش نیاز به چند جلسه درمان داشته و تعداد این جلسات بر حسب نیازهای فرد زیبا جو تعیین می­گردند.

2

ویتامین­ها، مواد مغذی و آنزیم­ها

در هر 2 روش از ویتامین­ها، مواد مغذی، آنزیم­ها و برخی ترکیبات مشخص برای درمان ریزش مو استفاده می­شود.

3

تأثیرگذاری و موارد مصرف

هر 2 روش به واسطه افزایش گردش خون و تغذیه فولیکول­ها به درمان ریزش مو پرداخته و می­توانند به افزایش ضخامت موها نیز کمک شایانی کنند. این روش­ها قادر هستند تا نتایج حاصل از کاشت مو را نیز ارتقا بخشند.

 

 

تاثیرات فیلر مو و مزوتراپی پس از چه مدتی مشخص می شوند؟

بارزترین نتایج حاصل از مزوتراپی پس از 6 الی 12 ماه قابل مشاهده هستند؛ اما نتایج اولیه آن از جلسات اول رؤیت می­‌شوند. از سوی دیگر، نتایج فیلر مو در بازه زمانی کوتاه‌­تری قابل مشاهده هستند. در ادامه نتایج حاصل از فیلرها را در 3 بازه زمانی معرفی و بررسی می­کنیم:

 1. اثرات فیلر مو در هفته اول: در این بازه زمانی می­توان علائمی نظیر بهبود آب‌رسانی پوست سر، تقویت موها و افزایش جزئی ضخامت موها را مشاهده کرد.
 2. اثرات فیلر مو در ماه­های دوم و سوم: افزایش تدریجی ضخامت مو و رویش مجدد موهای نازک در نواحی کم تراکم
 3. اثرات فیلر مو پس از ماه چهارم: افزایش چشم‌گیر ضخامت و تراکم مو و سلامت کلی موها

بررسی تفاوت فیلر مو با مزوتراپی | کدام روش بهتر است؟

موارد تاثیرگذار بر نتایج مزوتراپی و فیلر مو

در هنگام مقایسه تفاوت فیلر مو با مزوتراپی گفتیم که فیلرها از ترکیبات مؤثرتری برخوردار هستند؛ اما باید به این مسئله نیز اشاره داشته باشیم که نتایج حاصل از تزریق کوکتل­های مزوتراپی و فیلرهای مو می­توانند برای هر فردی متفاوت باشند. نتایج حاصل از این روش­ها و میزان پایداری آن­ها ارتباط مستقیمی با علت ریزش مو دارد. سایر مواردی که می­توانند نتایج این روش­ها را دستخوش تغییر سازند، عبارتند از:

 • میزان تخصص فرد معالج
 • نوع برند محلول مزوتراپی و فیلر مو
 • میزان تبعیت فرد از دستورالعمل­های مراقبتی
 • شرکت به‌موقع در جلسات درمانی
 • سبک زندگی فرد زیبا جو
 • مصرف نوشیدنی­های الکلی و داروهای رقیق­کننده خون
 • وجود برخی از بیماری­های زمینه ای

کاندیدای مناسب برای مزوتراپی و فیلر مو

هریک از روش­های مزوتراپی و فیلر مو برای افراد مبتلا به ریزش مو نتایج مؤثری را ایجاد می‌­سازند. همچنین از این روش­ها برای شرایط زیر نیز می­‌توان بهره­ جویی کرد:

 • افزایش ضخامت موها
 • درمان شوره سر
 • درمان خشکی پوست و افزایش رطوبت سر
 • درمان آسیب­های ناشی از ابزار آرایشی (نظیر رنگ مو، اتو مو، سشوار و ...)
 • درمان آلوپسی کششی (ریزش مو ناشی از آرایش نامناسب موها)
 • پیشگیری از ریزش مو در افراد مستعد

کلام آخر

مهم­‌ترین تفاوت فیلر مو با مزوتراپی را می‌­توان در فرمول و ترکیبات این محصولات یافت. فیلرهای مو از غلظت بالاتر، میزان اسید هیالورونیک بالاتر و ترکیبات مؤثرتری برخوردار هستند؛ در نتیجه قادر هستند تا نتایج ایده ­آل­‌تر و باثبات‌تری را ایجاد سازند. جهت دریافت نتایج ایده­آل از فیلر مو و مزوتراپی، بهتر است به مراکز مجاز و باسابقه مراجعه کرده و برند محصولات مورد استفاده آن­ها را مورد بررسی قرار دهید. با مراجعه به متخصصین این حوزه، شرکت به‌موقع در جلسات درمان و تبعیت از نکات مراقبتی نیز قادر خواهید بود تا از باکیفیت­ترین نتایج درمانی بهره­مند شوید.

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج