۱۵۳۷۲۹
۳۱۹۲۵۵
۳۱۹۲۵۵

محتوای حمایت‌شده

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جراحی لاغری یکی از جراحی‌های زیبایی پر طرفدار است که روش‌های مختلفی از جمله اسلیو، بای‌پس، باندینگ، بالون، پلیکیشن و ... برای این منظور وجود دارد. در واقع هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند و برای گروه خاصی از افراد توصیه می‌شوند.

پیکر تراشی سه بعدی به روش لیپوماتیک، علاوه بر ایجاد زیبایی و فرم مناسب شخص با کاهش ذخایر چربی و کاهش وزن باعث پیشگیری و درمان بیماری‌هایی همچون کبد چرب، آرتروزهای مفصلی زانو و لگن، دردهای ستون فقرات، اختلالات هورمونی در خانم­‌ها، کنترل قند خون و بهبود وضعیت دیابت فرد می­‌شود.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

به دنبال روشی سریع و بدون عارضه برای لاغری هستید؟
روش‌های زیادی را برای لاغری تست کردید؟
دوست دارید لاغر شوید ولی نگران عوارض آن هستید؟

لاغری یا پیکرتراشی

لاغری شکم و پهلو به روش لیپوماتیک شکم پرطرفدارترین عمل لیپوماتیک در بین بانوان و آقایان است. عامل‌ های مهمی بر موفقیت لیپوماتیک شکم اثر می‌ گذارد که از آن جمله می‌ توان به حجم و محل چربی شکم، سابقه چاقی و لاغری، سابقه بارداری، سن و جنسیت بیمار اشاره کرد.

انباشته شدن چربی‌ های اضافی در بدن شما را از لذت پوشیدن لباس ‌های زیبا و مد روز محروم می ‌کند و شانس لباس خریدن از میان دریایی از لباس ‌های متنوع و آماده را به حداقل کاهش می ‌دهد.

لاغری شکم و پهلو به روش لیپوماتیک شکم و پهلو غالباً راه‌ حل مناسبی است که مشکل شل شدن پوست به ندرت پس از آن بروز می‌ یابد.

در واقع می ‌توان مقدار زیادی از پوست شل و افتاده را بدون نیاز به جراحی لاغری شکم (یعنی بدون بریدن پوست و تحمل جای زخم زشت و ناخوشایند) برداشت.

۱. جراحی لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک شکم که با استفاده از بی‌ حسی تامسنت انجام شود، پیکرتراشی (Liposculpture) نامیده می‌شود. یکی از دلایل موفقیت ‌آمیز و موثر بودن لیپوماتیک شکم این است که بیمار حین عمل هوشیار است و می ‌تواند تکان بخورد تا تصویر سه بعدی واضحی از خطوط و انحناهای بدن به دست آید.

معمولاً بخش‌ های بالایی و پایینی شکم هم زمان درمان می‌ شود، در نتیجه بخش پایین سینه، دقیقاً زیر قفسه سینه، که هنگام نشستن برجسته می ‌شود، به طور محسوسی لاغر می ‌شود.

لیپوماتیک برای تمام شکم ‌ها، هر چقدر بزرگ یا کوچک، مناسب است، اگر شکم کوچک باشد، می ‌توان آن را صاف و تخت کرد و شکم بزرگ و برجسته را نیز از بین برد.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جهت مشاوره مستقیم با دکتر محمد گنجه همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۱۲۱۷۷۵۶۲۸

مزایای لاغری شکم و پهلو با لیپوماتیک چیست؟

 • از بین رفتن چربی شکم و پهلو
 • تناسب اندام
 • در طولانی مدت اثری از چربی اضافه در این نواحی نمی‌باشد.
 • عدم برگشت به حالت اولیه
 • دوران نقاهت کوتاه مدت
 • عدم ماندن جای زخم در محل جراحی

دلایل چاق شدن شکم چیست و لیپوماتیک چگونه این چاقی را از بین می برد؟

 • بارداری‌ های پیشین:

بارداری‌های قبلی عضلات شکم را می ‌کشد و باعث می ‌شود که پایین شکم تا حدی برآمده شود. این انحناء عضلات دیواره شکم است که صافی یا شکل نیم رخ شکم را پس از لیپوماتیک تعیین می ‌کند.

در هر حال اکثر بانوانی که بارداری را پشت سر گذاشته ‌اند، در نهایت از نتیجه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، به تنهایی رضایت دارند و لزومی به انجام جراحی لاغری شکم نمی ‌بینند.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید کنید.

dr_ganjeh@

 • برجستگی سزارین:

برش فانشتیل (Pfannenstiel) نام برشی است که هنگام سزارین یا جراحی برداشتن رحم (هیسترکتومی) روی شکم ایجاد می‌شود. یکی از عوارض این نوع برش باقی ماندن توده مداومی از چربی زیرپوستی، دقیقاً بالای برش است. لیپوماتیک این بدشکلی آزار دهنده را به خوبی ترمیم می‌ کند.

 • محل چربی شکم:

محل چربی شکم عامل مهمی در موفقیت لیپوماتیک شکم است. چربی شکمی در دو سطح عمقی و سطحی در شکم جمع می ‌شود.

چربی سطحی شکم دقیقاً زیر پوست و بالای عضلات شکم قرار دارد. اما چربی عمقی شکم داخل حفره شکم روی روده‌ ها قرار دارد.

حجم چربی عمقی (امعایی) برخی افراد بیشتر از چربی سطحی زیرپوستی است. چربی زیرپوستی را می ‌توان به روش لیپوماتیک از بین برد.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

چه عواملی باعث موفقیت بیشتر در لاغری شکم و پهلو با عمل لیپوماتیک می ‌شود؟

عامل تعیین کننده و تعریف کننده موفقیت عمل لیپوماتیک رضایت بیمار از نتیجه به دست آمده است. نظر نهایی بیمار درباره نتیجه عمل به عامل‌ های متعددی بستگی دارد که شامل انتظار و توقع بیمار، نقص ‌های زیبایی قبل از عمل، تکنیک و مهارت تخصصی جراح می‌ شود.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جهت مشاوره مستقیم با دکتر محمد گنجه همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۰۴۷۴۲۷

۰۹۳۹۱۷۸۲۱۶۳

هزینه لیپوماتیک چقدر است؟

لیپوماتیک هزینه نیست، سرمایه­ گذاری است. انجام اعمال لیپوماتیک از دید برخی افراد به عنوان عمل جراحی زیبایی محض، فرض شده و باعث پیش داوری­‌ها و قضاوت­‌های نادرست نسبت به عمل و نتیجه آن می­‌شود.

از منظری دیگر، هزینه لیپوماتیک، هزینه‌­ای اضافی در زندگی نیست، در طی مطالعات متعدد ثابت شده است که افراد پس از انجام عمل لیپوساکشن، با توجه به بهبود اعتماد به نفس قابلیت تحرک بیشتر و همچنین افزایش انگیزه، دچار تغییر سبک زندگی (life style) شده که کل زندگی فرد را متحول کرده و باعث بهبودی در کارآیی و توانایی‌­های شخص می­‌شود.

از سویی دیگر هزینه لیپوماتیک، علاوه بر ایجاد زیبایی و فرم مناسب شخص با کاهش ذخایر چربی و کاهش وزن باعث پیشگیری و درمان بیماری‌هایی همچون کبد چرب، آرتروزهای مفصلی زانو و لگن، دردهای ستون فقرات، اختلالات هورمونی در خانم­‌ها، کنترل قند خون و بهبود وضعیت دیابت فرد می­‌شود. پس هزینه لیپوماتیک، هزینه یک عمل زیبایی نیست و هزینه تغییر سبک زندگی است که اثرات کوتاه مدت و بلندمدت بر زندگی فرد دارد.

۲. بالون معده

یکی دیگر از بهترین روش‌های لاغری، استفاده از بالون معده برای کاهش اشتها و کاهش حجم معده است. در این روش بالونی سیلیکونی، که با بدن انسان سازگاری دارد، وارد معده شده و بخشی از حجم معده را اشغال می‌نماید. در نتیجه قرار دادن این بالون در معده فرد با خوردن غذای کمتری سیر می‌شود و در نتیجه لاغر خواهد شد.

نکته قابل ذکر این است که در این روش، ساختار دستگاه گوارش فرد تغییری نمی‌کند و امکان برداشتن بالون نیز فراهم می‌باشد. در صورتی که فرد اقدام به برداشتن بالون معده کند، حجم معده به حالت قبلی خود باز می‌گردد. با کمک این روش می‌توانید وزن خود را به حالت نرمال بازگردانده و خطرات ابتلا به بیماری‌هایی که چاقی مسبب آن‌ها هستند را کاهش دهید.

به طور کلی بالون معده روش کم عارضه‌ای به حساب می‌آید، اما در صورتی که با هرگونه مشکل در روند کاهش وزن خود مواجه شدید، بهتر است هر چه سریعتر با پزشک خود در میان بگذارید.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

۳. اسلیو معده

یکی دیگر از شناخته شده‌ترین و محبوب‌ترین جراحی‌های لاغری در سراسر دنیا، جراحی اسلیو معده می‌باشد. اسلیو در لغت به معنای آستین است و علت نامگذاری این جراحی این است که در جاحی لاغری اسلیو معده بخشی از معده به طوری برداشته می‌شود که قسمت باقیمانده معده ظاهری شبیه به موز و یا آستین پیراهن پیدا می‌کند. در این روش، جراح متخصص لاغری، هدف را کاهش ظرفیت معده تا ۷۰ درصد و برداشتن این بخش از معده از داخل شکم می‌باشد، که در نتیجه آن، بیمار با مقدار غذای کمتری سیر شده و به مرور زمان لاغر می‌شود.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

از آن جایی که در این جراحی لاغری بخشی از معده به طور کامل برداشته می‌شود، پس در نتیجه این عمل غیر قابل بازگشت است. یکی از مهم‌ترین مزایای این روش این است که کاهش وزن در این روش به سرعت و در مدت زمانی بسیار کوتاه انجام می‌پذیرد. این روش جراحی از ایمن‌ترین روش‌های جراحی لاغری به حساب می‌آید که معمولا دوران نقاهت کوتاه‌تری نیز نسبت به روش ۲‌هایی از جمله بای پس معده دارد.

۴. بای پس معده

از دیگر روش‌های مطمئن جراحی لاغری، جراحی بای پس معده می‌باشد. در این روش سیستم گوارشی فرد تغییراتی می‌یابد که در نتیجه این تغییرات، مقدار غذای مصرفی بیمار محدود گشته و مواد مغذی کمتری جذب بدن می‌شوند. بای پس در لغت به معنای میانبر می‌باشد و علت نامگذاری این جراحی این است که در جراحی بای پس معده، مسیر عبور مواد غذایی از مری به روده تغییر یافته و کوتاه‌تر می‌شود.

نتایج حاصل از این جراحی بلافاصله مشهود نبوده و معمولا در بلند مدت، بیماران شاهد کاهش وزن بسیار چشمگیری خواهند بود. بر خلاف اسلیو معده، که عملی غیر قابل بازگشت است، جراحی بای پس معده یک عمل قابل بازگشت به حساب می‌آید. زیرا طی آن هیچ بخشی از معده از شکم خارج نمی‌شود. البته در این روش عوارض پس از انجام جراحی، بیشتر از روش اسلیو معده می‌باشد و همچنین بیمار مدت زمان بیشتری را در بیمارستان اقامت خواهد داشت.

۵. ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی از بهترین و رایج‌ترین جراحی‌های ترمیمی می‌باشد که موجب هرچه زیباتر شدن اندام شما خواهد شد. این روش با برداشتن پوست اضافی، اسکار، استرچ مارک و چربی از روی شکم باعث کشیده‌تر و زیباتر دیده شدن عضلات شکم می‌شود. ابدومینوپلاستی باید پس از ثبات وزنی افراد انجام شود و معمولا برای افرادی که اضافه وزن زیاد دارند، توصیه نمی‌شود.
این روش می‌تواند سبب گردد که ترک‌های پوستی روی شکم به سرعت از بین رفته و عضلات شکم به سمت هم کشیده شوند. زیبایی ظاهر شکم و لاغری آن معمولا تاثیر به سزایی بر زیبایی اندان افراد دارد و همین موضوع سبب گشته که این روش به عنوان یکی از بهترین روش‌های لاغری موضعی به حساب آید. دوره نقاهت ابدومینوپلاستی نسبتا کوتاه است و معمولا درصد بالایی از بیماران از انجام این جراحی رضایت کامل دارند.

۶. لیپوساکشن

لیپوساکشن از دیگر جراحی‌های لاغری رایج می‌باشد، که طرفداران بسیاری دارد. در این روش پزشک جراح با یک دستگاه مکش، چربی‌های سرسخت بدن شما، که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند را از بین می‌برد. این روش نیز معمولا برای لاغری موضعی قسمت‌هایی از جمله باسن، شکم، ران، کمر، بازو‌ها و یا صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به دنبال روشی برای از بین بردن چربی‌های موضعی خود هستید، لیپوساکشن و لیپوماتیک می‌تواند بهترین گزینه‌ها برای لاغری موضعی باشند.

مدت زمان جراحی لیپوماتیک معمولا بسیار کوتاه است و به راحتی انجام می‌پذیرد. پس از انجام جراحی نیز، بیمار در مدت زمان کوتاهی بهبود یافته و به فعالیت‌های روزمره خود بازمی‌گردد.

اهمیت مراجعه به پزشک متخصص برای انجام جراحی لاغری و چاقی

اگرچه تمام جراحی‌های لاغری گفته شده نسبتا کم تهاجمی هستند و عوارض زیادی را با خود به همراه ندارند، اما دقت داشته باشید که مراجعه به پزشکان غیر متخصص در این زمینه، می‌تواند نتایج جبران ناپذیری را با خود به همراه داشته باشد. پس حتما در این زمینه از افراد متخصص و حرفه‌ای کمک بگیرید.

دکتر محمد گنجه، با سال‌ها سابقه در حوزه جراحی‌های لاغری و چاقی، می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد. دستان دکتر گنجه می‌توانند تناسب اندام را به شما بازگردانده و اعتماد به نفستان را افزایش دهند.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

شرایط ویژه کرونایی جهت پذیرش مراجعان در مطب

با توجه به اهمیت حفظ سلامتی مراجعان محترم و کمک به کادر درمان جهت جلوگیری از شیوع بیماری به اطلاع مراجعان میرساند تدابیر لازم جهت تهویه مناسب صورت گرفته، لذا خواهشمندیم نکات ذیل را هنگام مراجعه به مطب در نظر گرفته و رعایت فرمایید:

 • هنگام مراجعه حتما از ماسک استفاده نمائید.
 • ابتدا با معرفی خود به منشی، از ایشان نوبت گرفته ضمن ارائه شماره تلفن همراه خود تا رسیدن نوبت ویزیت، خارج از مطب یا در خودروی خود منتظر بمانید تا با شما تماس گرفته شود.
 • رعایت فاصله اجتماعی در مطب به جهت حفظ سلامتی عزیزان الزامی می‌باشد.
 • لطفا توجه داشته باشید، پیرو فرهنگ غنی کشورمان و حفظ کرامات انسانی مخصوصا در ایام کرونا، ویزیت بیماران قلبی و دیابتی در اولویت می‌باشد و بدینوسیله از همکاری، صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.

دکتر محمد گنجه

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

متخصص جراحی عمومی، چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته
دارای بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران

 • ساعات کاری مطب: سه شنبه‌ها ۱۶-۱۸ با تعیین وقت قبلی
 • طرف قرارداد با بیمه‌های تکمیلی و نیرو‌های مسلح
 • حضور در بیمارستانهای: بقیه الله، تریتا، بهمن، تندیس، امید
 • انواع جراحی چاقی، لاغری، اسلیو، بای پس، ابدومینو پلاستی، پروتز، لیپوساکشن، پیکرتراشی

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جهت مشاوره با دکتر محمد گنجه کلیک کنید.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۰۴۷۴۲۷

۰۹۳۹۱۷۸۲۱۶۳

۰۹۱۲۱۷۷۵۶۲۸

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید کنید.

dr_ganjeh@

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

یوسف آباد، خیابان اسد آبادی، بالاتر از میدان کلانتری، نبش خیابان ۴۷ (شهید قاسمی)، ساختمان نادر پلاک۴۱۷، ط۲، واحد ۲۰۴

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج