در جلسه سران قوا درباره فروش نفت چه گذشت؟
۱۰۲۵۷۷۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۶
۱۰۵۸
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس جزئیاتی از جلسه روز دوشنبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا را تشریح کرد.

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس جزئیاتی از جلسه روز دوشنبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا را تشریح کرد.

مهدی طغیانی در این باره اظهار داشت: این جلسه به بررسی طرح جدید دولت اختصاص داشت که در ابتدای جلسه، اعضا نسبت به وعده های منتشرشده در رسانه ها از زبان رئیس جمهور و برخی دولتمردان مبنی بر طراحی طرحی برای گشایش اقتصادی باتوجه به اینکه هنوز جزئیات این طرح مورد بحث و تصویب قرار نگرفته بود اعتراض کردند.

وی افزود: رئیس مجلس مطرح کرده که هدف نباید صرفاً تامین بودجه باشد ضمن اینکه قطعا با توجه به شرح وظایف شورا مقابله با تحریم و هدایت نقدینگی باید مد نظر باشد، همچنین توجه به فروش نقدی بجای سلف و خرده فروشی نیز مورد تاکید مجلس است. رئیس قوه قضائیه هم شروطی را به عنوان خطوط قرمز در تصویب طرح دولت مطرح و تاکید کرده که در صورت مورد لحاظ قرار نگرفتن این شروط، منافع طرح به ضررهای جدی علیه اقتصاد کشور و معیشت مردم در آینده تبدیل خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، به اختصار به شروط مطرح شده از سوی رئیس قوه قضائیه اشاره کرده و گفت: 5 یا 4 شرطی که آقای رئیسی روی آنها تاکید داشت درباره نحوه فروش و تحویل نفت به خریدار و در اولویت بودن فروش میعانات گازی، ممانعت از تبدیل فرآیند اجرای این طرح به عامل افزایش سرسام آور بدهی دولت در سالهای آتی و لزوم ممنوعیت خرید یا بازخرید اوراق توسط بانکها بوده است.

نماینده مردم اصفهان در ادامه گفت: به طور خلاصه موضع مجلس و قوه قضائیه مبتنی بر این استدلال است که به منظور حل مشکلات امروز کشور، نباید معضلات بزرگتری برای آینده اقتصاد ملی ایجاد کرد و بهترین مسیر برای بررسی این موضوع ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی و اخذ مجوز قانونی از مجلس است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:6
Iran, Islamic Republic of
06:17 - 1399/05/22
.. اصلا":.. درباره .استیضاح وزیر نفت در جلسه سران سه قوه. چه گذشت..؟؟
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1399/05/22
دولت چ.ون میداند رای نمی اورد میخواهد دست سران دوقوه رابگذارت در رنگ فردا اگر مشکلی پیش امد نگوید من بودم بلکه دوستان خودتان این کاررا قبوذل کردند بعرض میرسانم باید به اقدامات دکتر مصدق در رابطه باملی شدن نفت احترام گذاشت نه هر طو ی شد مشکل جدیدی بر مشکلات اضافه نکنید حسن روحانی ورشکسته سیاسی است زده به سیم اخر میخواهد از هر روزنه ای اعتبار سوخته ا ش رابرگشت بدهد شاید بتواند دولت 1400 رامدیریت کند بنفع خودش مواظبش باشید مومنی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج