نگاهی به بیم و امید حصر ۱۰ساله
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
ریزخور_4
ریزخور_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۴۷۳۹۱
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۱
۱۳۹۳
شماره 7 مهرماه 99 اعتماد، با تيتر و به‌ خصوص عكسي روي پيشخوان روزنامه‌فروشي‌ها رفت كه احساساتي دوگانه ميان مخاطبان، دست‌كم گروهي كه به جناح اصلاحات متمايلند به‌ويژه محصوران سال 88 علاقه‌مند.

روزنامه اعتماد: شماره 7 مهرماه 99 اعتماد، با تيتر و به‌ خصوص عكسي روي پيشخوان روزنامه‌فروشي‌ها رفت كه احساساتي دوگانه ميان مخاطبان، دست‌كم گروهي كه به جناح اصلاحات متمايلند به‌ويژه محصوران سال 88 علاقه‌مند.

آنها خوشحال بودند از اينكه بالاخره پس از حدود 10 سال، حصر رسانه‌اي شيخ محصور شكسته و تصويرش، عكس نخست يك روزنامه كثيرالانتشار ايراني است و در عين حال غمگين و نگران، از اينكه اين عكس مهدي كروبي را روي تخت بيمارستان، در حالي تصوير مي‌كرد كه تيتر گزارش از اين قرار بود: «شيخ محصور زير تيغ جراح»؛ گزارش و گفت‌وگويي با همسر دبيركل محصور حزب اعتمادملي كه به نقل از فاطمه كروبي، از اين حكايت داشت كه عمل جراحي اوايل مهرماه 99 مهدي كروبي هفتمين عمل جراحي او در اين حدود 10 سالي است كه از حصر خانگي‌اش مي‌گذرد و البته همچون كليت آن رويداد سياسي-رسانه‌اي كم‌نظير، در ادامه باز به نقل از فاطمه كروبي از اين مي‌گفت كه شيخ محصور باوجود وضع نامساعد جسماني، روحيه‌اي قوي دارد و نه‌تنها روحيه‌اش را از كف نداده كه حتي به همسر و ديگر اعضاي خانواده نيز كه حالا چندصباحي است ارتباط‌شان با پدر خانواده اندكي تسهيل شده، روحيه مي‌دهد.

«گشايش در وضعيت حصر محصوران» البته تعبيري است كه به ‌واقع هنوز هم نمي‌توان از آن با قطعيت در يك اظهارنظر سياسي يا رسانه‌اي استفاده كرد اما در اين چند سال گذشته، به‌ويژه باتوجه به كهولت سن محصوران و مشكلات جسماني كه براي آنها، به‌ويژه مهدي كروبي ايجاد شده، از اين و چنين تعابيري اينجا و آنجا شنيده‌ايم. اوايل مهرماه امسال كه از همين عمل جراحي مهدي كروبي خبر داديم، به نقل از حسين كروبي نوشتيم كه شيخ محصور تنها در مدت يك ماه تا پيش از آن عمل جراحي، 4 دفعه زمين خورده كه يك بار به شكستن دستانش منتج شده و نوبت آخر هم كه كارش را به عمل جراحي روي يكي از مهره‌هاي كمرش كشانده است.

اما اين آخرين خبر نگران‌كننده از سلامت جسماني كروبي نبود و اوايل همين هفته‌اي كه حالا در انتهايش قرار داريم هم باز خبري به‌ نقل از فاطمه كروبي منتشر شد كه از معاينه چشمان شيخ محصور توسط حسن قاضي‌زاده‌هاشمي، وزير پيشين بهداشت و تشخيص اين جراح و چشم‌پزشك حاذق مبني بر «عفونت چشمي ناشي از عمل جراحي» خبر داد كه پيش‌تر روي چشمان شيخ محصور انجام شده بود.

اين مدت اما همزمان با افزايش تعداد اخبار نگران‌كننده از سلامت جسماني كروبي، اخباري كه از حدود دو، سه سال پيش در ارتباط با ديدارهاي محدود شيخ محصور با برخي دوستان و آشنايان به گوش مي‌رسيد نيز نسبتا بيشتر شده و حالا در آخرين خبر، ظاهرا علي عبدالعلي‌زاده نيز موفق به ديدار با كروبي شده است. به‌ خصوص كه اگرچه اين دو، سه سال، تنها ديدار با اعضاي نزديك خانوده و آشنايان براي كروبي ميسر بود، حالا دو، سه ماهي است كه خبرهايي از انجام دو، سه ديدار با چند چهره سياسي نيز منتشر شده است. ديدارهايي كه اغلب در منزل شيخ قدرت عليخاني، نماينده اسبق مجلس برگزار شده و پس از ديدار با چند روحاني عضو مجمع روحانيون مبارز، دايره ملاقات‌كنندگان از برخي اعضاي حزب اعتمادملي نيز فراتر رفت و به غلامحسين كرباسچي، دبيركل كارگزاران و محمدقوچاني، سردبير ارگان رسانه‌اي اين تشكل اصلاح‌طلب رسيد.

اين روند گشايش‌هاي نسبي اما اگرچه حالا بيش از پيش ممكن شده و هر از گاه اخباري از آن مي‌شنويم اما آغاز آن نه به امروز و ديروز، بلكه دست‌كم به همان دو، سه سال پيش بازمي‌گردد. زماني كه پس از سپري شدن حدود نيمي از عمر مجلس، اصلاح‌طلباني كه با نام «اميد» به پارلمان راه يافته بودند و در فراكسيوني به همين نام، يكي، دو سالي را در خفا و پشت‌پرده به رايزني و ديدار با اين مسوول و ملاقات با آن مقام پرداختند، به اين نتيجه رسيدند كه بايد با تشكيل كميته‌اي رسمي و علني، كار را با شفافيتي دوچندان دنبال كنند. پس فروردين‌ماه 97 بالاخره «كميته رفع‌ حصر» در فراكسيون اميد مجلس دهم تشكيل شد و نمايندگاني چون قاسم ميرزايي‌نيكو، غلامرضا حيدري و محمد كاظمي، با همراهي چند نفري ديگر چون الياس حضرتي، محمود صادقي و پروانه سلحشوري و البته علي مطهري با جديتي دوچندان پيگير وضعيت محصوران شدند و تلاش‌شان اگرچه حتي تا آخرين روز كار مجلس دهم و نيز تا به امروز، به «رفع حصر» نينجاميد، اما چندي بعد از تشكيل كميته، برخي اعضا از جمله قاسم ميرزايي‌نيكو از تهيه فهرستي توسط محصوران براي انجام ملاقات با نزديكان خبر دادند.

هرچند همان زمان نيز تاكيد شد كه ميرحسين موسوي و زهرا رهنورد ابتدا حاضر به اين كار نشده و در ادامه هم زمزمه‌هايي از اين به گوش رسيد كه 7، 8 نفري از اعضاي نزديك خانواده آنها، هر از گاه موفق به ديدار با محصوران كوچه اختر مي‌شوند. هرچه بود اما حالا در شرايطي كه ميرحسين موسوي و زهرا رهنورد نيز چون مهدي كروبي، 10 سال سخت را در حصر گذرانده و وضع سلامت جسماني آنها نيز همچون شيخ محصور، چندان تعريفي نيست، دست‌كم مي‌توان به اين اميدوار بود كه گشايش‌هايي كه چند سالي است از آن صحبت مي‌شود، آهسته آهسته رنگ واقعيت به خود مي‌گيرد؛ آن‌ هم در شرايطي كه اين مدت طيفي خاص از فعالان سياسي-رسانه‌اي مخالف رفع ‌حصر، از آنچه به عنوان گشايش در وضع محصوران مطرح شد، به عنوان دستاويزي براي تحقير مصائب محصوران استفاده كردند.

گشايشي كه شايد بتوان با اغماض از تحقق نسبي‌شان ظرف همين يكي، دو ماه اخير گفت و اميدوار بود تا شايد در ادامه، آن‌طور كه انتظار است، محقق شوند. آنچه اما تا اينجاي كار مي‌توان با قطعيت از آن سخن گفت اين است كه اخيرا، ديدار با يك چهره سياسي ديگر نيز براي شيخ محصور ممكن شده و او به ‌تازگي با علي عبدالعلي‌زاده به گفت‌وگو نشسته است. سياستمداري اصلاح‌طلب و از جمله وزراي كابينه اصلاحات كه از قضا در آستانه انتخابات 88 به جمع گروه بزرگ اصلاح‌طلباني پيوست كه در كمپين «تغيير» به حمايت از كانديداتوري كروبي كمر بسته بودند.

حالا بنا بر پيگيري‌ها علي عبدالعلي‌زاده نيز موفق به ديدار با شيخ محصور شده و با اين حساب مي‌توان گفت كه وزير مسكن دولت اصلاحات، تا اينجاي كار آخرين سياستمداري است كه با رييس مجلس اصلاحات به گفت‌وگو نشسته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:16
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1399/07/24
.. بیرون آمدن شیخ محصور از حصر کمی مشکوک به نظر میرسد..!!
Iran, Islamic Republic of
07:38 - 1399/07/24
روزنامه اعتماد وابسته به کروبی هرچقدر هم که در مورد حصر قلمفرسائی کند بی فایده است ...
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1399/07/24
به خاطر مسائل انسانی و رافت اسلامی حصر رفع شود
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
مردم همه چیز را میدانند. نیازی چرت وپرت نیست.
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1399/07/24
بستگی به نتیجه انتخابات آمریکا دارد، اگر ترامپ باشد، احتمالش زیاد است.
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1399/07/24
اقای روز نامه اعتماد دلار گوشت سبزی خوردن پنیر تخم مرغ نان گوجه فرنگی حقوق بازنشستگی را از حصر ازاد کنید
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1399/07/24
روزنامه اصلاح طلب اعتماد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر