تلویزیون با سینما آشتی می‌کند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۰۲۹۱۴
۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۱
۱۲۲۴
نمایش فیلم‌های سینمایی اکران نشده از تلویزیون به زعم برخی یک اتفاق مثبت محسوب می‌شود، اما در عین حال این سوال قابل طرح است که آیا حمایت‌های این چنینی برای تمام فیلم‌های سینمایی اجرایی می‌شود؟

ایسنا: نمایش فیلم‌های سینمایی اکران نشده از تلویزیون به زعم برخی یک اتفاق مثبت محسوب می‌شود، اما در عین حال این سوال قابل طرح است که آیا حمایت‌های این چنینی برای تمام فیلم‌های سینمایی اجرایی می‌شود؟

در روزهای گذشته خبر پخش دو فیلم «یدو» و «تک‌تیرانداز» از تلویزیون که هر دو در جشنواره فجر سال ۹۹ شرکت داشتند و جایزه هم گرفتند، واکنش‌های مختلفی داشته بویژه آنکه تهیه‌کننده فیلم «یدو» که عنوان بهترین فیلم جشنواره را هم دارد، پیش‌تر در گفت‌وگویی با ایسنا اعلام کرده بود فعلا قصدی برای اکران این فیلم وجود ندارد چون اولویت، برنامه‌ریزی برای حضور آن در جشنواره‌های خارجی است.

البته محمدرضا مصباح اخیرا گفته که با پخش تلویزیونی این فیلم - که با بودجه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بنیاد سینمایی فارابی ساخته شده - ، ممکن است برخی جشنواره‌ها فیلم را نپذیرند ولی جشنواره‌هایی که "هدف" بودند مشکلی ندارند. به گفته وی، رقم قرارداد پخش این فیلم از تلویزیون برای دو نوبت، بیش از دو میلیارد تومان است و بخش قابل توجهی از هزینه‌های تولید را جبران می‌کند.

تلویزیون با سینما آشتی می‌کند؟

اما نکته مهم‌تر این است که به نظر می‌رسد این کمک و توجه تلویزیون به فیلم‌های سینمایی که در این مورد برای دو فیلم دفاع مقدسی صورت گرفته به بسیاری دیگر از فیلم‌های تولیدی سینما نمی‌رسد کمااینکه الان یک هفته از شروع اکران نوروزی سینماها می‌گذرد و نه تنها تبلیغی برای پنج فیلم‌ روی پرده سینماها در صداو سیما دیده نمی‌شود بلکه اطلاع‌رسانی خاصی هم از باز بودن سالن‌های سینما انجام نمی‌شود. در حالی که برخی اهالی سینما می‌گویند با افراد زیادی در همین چند روز ابتدایی سال جدید مواجه شده‌اند که اصلا از دایر بودن سینماها خبر نداشتند.

با این حال اقدام برای پخش تلویزیونی فیلم‌های اکران نشده در صورت ادامه‌دار بودن، از جنبه‌های گوناگون قابل بررسی است از جمله اینکه سعید خانی - تهیه‌کننده و پخش‌کننده سینما - پیش‌بینی چندان مثبتی ندارد و به ایسنا می‌گوید: پخش فیلم‌های جدید از طریق تلویزیون سبب انتشار نسخه قاچاق فیلم می‌شود و البته می‌دانیم که فیلم‌ها خودشان را فدای شرایط کرده‌اند. این کار فقط به شرطی می‌تواند خوب باشد که تلویزیون آنقدری پول خرید پخش را بدهد که ۸۰ درصد هزینه‌های تولید فیلم جبران شود، چون با آنچه تاکنون در این بخش وجود داشته ۱۰۰ درصد به ضرر صاحبان فیلم‌ها خواهد بود و سینما به مخاطره می‌افتد.

پخش‌کننده فیلم «دینامیت» ادامه می‌دهد: همانطور که اکران آنلاین نتوانست سرمایه‌های تولید را برگرداند و فیلم‌ها سریع قاچاق می‌شدند، اینجا هم این اتفاق می‌افتد ولی امیدوارم سازمان صدا و سیما دست‌کم بودجه خوبی را در نظر بگیرد تا بیش از این به فیلم‌ها آسیب وارد نشود.

در این باره غلامرضا موسوی - تهیه‌کننده سینما - نیز می‌گوید: با توجه به شرایطی که در ارتباط با کرونا، وضعیت سالن‌های سینما و فیلم‌های انبار شده از سال‌های ۹۸ و ۹۹ به وجود آمده، می‌توان گفت که نمایش فیلم‌های اکران نشده از تلویزیون فکر خوبی است چون هم مردم لذت می‌برند و هم فیلم زودتر به نمایش در می‌آید به همین دلیل امیدوارم این سنت ادامه پیدا کند. ضمن اینکه خوب است در اکران آنلاین هم نمایش داده شوند.

وی اضافه می‌کند: ولی طبیعتا این اتفاق در شرایط عادی برای فیلم‌های بخش خصوصی رخ نمی‌دهد و این کار بیشتر برای فیلم‌هایی است که با سرمایه دولت ساخته شده‌اند چون احتمالا از این طریق تماشاگر انبوه‌تری می‌تواند این فیلم‌ها را ببیند و هدف سرمایه‌گذاری عمومی هم بیشتر برهمین مبنای در درسترس بودن است.

تهیه‌کننده فیلم‌های «قرمز»، «بغض» و «من مادر هستم» با بیان اینکه این اتفاق در صورت تداوم می‌تواند بار سالن‌های سینما را کم کند، تاکید می‌کند: امیدوارم تلویزیون در کنار خرید پخش فیلم‌ها، آگهی‌های پر و پیمان هم به فیلم‌های سینمایی در حال اکران بدهد چون فیلم‌های روی پرده به شدت به حمایت احتیاج دارند و در غیراینصورت به سمت حمایت‌های خارجی می‌روند که آن وقت دیگر جای گله باقی نمی‌ماند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
ادیب_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کالازم_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر