آیا انواع خاصی از چای به خواب بهتر کمک می‌کنند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۰۶۰۷۵
۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱
۱۶۱۱
بابونه حاوی ماده ای به نام آپیژنین است که این ترکیب... اثری آرامش بخش ایجاد می کند.

عصر ایران: نوشیدن چای های گیاهی یکی از روش هایی است که برای کسب آرامش و خواب بهتر شبانه توصیه می شود. انواع مختلفی از چای های گیاهی که گفته می شود می توانند به خواب خوب کمک کنند در بازار وجود دارند، اما شواهد در این زمینه یکدست نیستند. این که بررسی ارتباط نوشیدن چای های گیاهی و کیفیت خواب در جمعیتی بزرگ برای مدت زمان طولانی دشوار است، یکی از دلایل کلیدی در این زمینه است.

به نقل از "لیو استرانگ"، عوامل مختلفی در خواب خوب شبانه نقش دارند که از آن جمله می توان به خوابیدن و بیدار شدن از خواب در زمانی مشابه از شبانه روز، پرهیز از مصرف وعده های غذایی سنگین پیش از خواب و ایجاد محیطی آرام، به عنوان مثال، با تاریک و آرام نگه داشتن اتاق خواب یا انجام فعالیت های آرامش بخش پیش از خواب، اشاره کرد.

آیا انواع خاصی از چای به خواب بهتر کمک می‌کنند؟

چای های گیاهی درمانی برای مشکلات خواب شما نخواهند بود، اما می توان از آنها در ایجاد یک روتین آرامش بخش استفاده کرده و شرایطی مناسب را برای تجربه خوابی راحت و آرامش بخش فراهم کرد.

برخی مواد موجود در چای های گیاهی نیز ممکن است به بهبود شرایط خواب انسان کمک کنند. در ادامه با برخی از بهترین چای های گیاهی برای تجربه خواب خوب شبانه بیشتر آشنا می شویم.

چای بابونه

چای بابونه احتمالا نخستین گزینه ای است که برای کمک به خواب خوب شبانه در ذهن شما نقش می بندد. بابونه دیر زمانیست که به عنوان دمنوشی آرامش بخش پیش از خواب استفاده می شود.

بابونه حاوی ماده ای به نام آپیژنین است که این ترکیب به گیرنده هایی در مغز متصل می شود که داروهای درمان کننده اضطراب و بی خوابی، مانند بنزودیازپین ها نیز از همان گیرنده های استفاده می کنند و مشخص شده است که اثری آرامش بخش ایجاد می کند.

بی خوابی در افراد مسن بیشتر شایع است و بابونه یکی از گیاهان دارویی محسوب می شود که ممکن است به بهبود شرایط خواب کمک کند. مطالعه در سال 2017 که در ​Complementary Therapies in Medicine منتشر شد، نشان داد افراد ساکن خانه سالمندان که 400 میلی گرم عصاره بابونه در روز دریافت می کردند، نسببت به آنهایی که دارونما مصرف می کردند از کیفیت خواب بهتری برخوردار بودند.

البته، فواید بابونه تنها به افراد مسن محدود نمی شود. طی مطالعه ای در سال 2016 که در نشریه the ​Journal of Advanced Nursing منتشر شد، 80 زن پس از زایمان که از کیفیت خواب پایینی برخوردار بودند به دو گروه تقسیم شده و بمدت دو هفته یک گروه افزون بر مراقبت عادی پس از زایمان، چای بابونه نیز مصرف می کردند و گروه دیگر فقط مراقبت عادی پس از زایمان را دریافت کردند. گروهی که چای بابونه مصرف می کردند، شرایط به مراتب بهتری در زمینه کمبود خواب و افسردگی داشتند.

اما نتایج پژوهش ها در این زمینه یکدست نیستند و همه مطالعات پیوند بین بابونه و خواب بهتر را تایید نکرده اند.

با این وجود، بابونه ممکن است فواید دیگری را نیز ارائه کند که استفاده از آن را ارزشمند می کند. جدا از خواب، عصاره بابونه برای خواص ضد التهاب خود نیز مورد استفاده قرار گرفته و ممکن است به کاهش اضطراب کمک کند. محتوای آنتی اکسیدانی بابونه احتمالا نقش مهمی در فواید آن ایفا می کند.

چای اسطوخودوس

اگر از اسانس اسطوخودوس در اسانس‌سوز یا اسپری های اسطوخودوس برای معطر کردن روبالشی های خود استفاده کرده باشید، می دانید که این گیاه تا چه اندازه می تواند آرامش بخش باشد.

اما بار دیگر نتایج مطالعات در این زمینه یکدست نیستند.

چای اسطوخودوس یکی دیگر از نوشیدنی های گیاهی است که مصرف آن برای کسب آرامش توصیه می شود. مطالعه ای در سال 2015 که در ​Worldviews on Evidence Based Nursing منتشر شد، نشان داد که بوییدن و نوشیدن چای اسطوخودوس برای دو هفته به گزارش کمتر خستگی در زنان مبتلا به اختلال خواب پس از زایمان منجر شده است، اما اثری بر کیفیت خواب نداشت.

به نظر می رسد استشمام رایحه اسطوخودوس بهتر عمل می کند. طی مطالعه ای در سال 2011 که در نشریه Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine منتشر شد، زنان در بازه سنی 45 تا 55 سال از رایحه درمانی اسطوخودوس برای 20 دقیقه دو بار در هفته بمدت 12 هفته استفاده کردند و بهبود کیفیت خواب و ضربان قلب این افراد در مقایسه با گروه گزارش شد.

طی یک بررسی در سال 2013 که در Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine منتشر شد، رایحه اسطوخودوس به بهبود کیفیت خواب در دانش آموزان سالم و افراد مبتلا به بیماری ایسکمیک قلب منجر شد.

ریشه والرین (سنبل الطیب)

ریشه والرین سالهاست که برای درمان بی خوابی، تسکین استرس واضطراب استفاده می شود.

ریشه والرین بر انتقال دهنده های عصبی به نام اسید گاما-آمینوبوتیریک (GABA) تاثیر می گذارد که خواب را بهبود می بخشد. بسیاری از داروهای خواب‌آور نیز بر این انتقال دهنده عصبی تاثیر می گذارند.

بیشتر مطالعات صورت گرفته درباره ارتباط ریشه والرین و خواب قدیمی هستند، اما مطالعه ای در اکتبر 2020 که در نشریه the ​Journal of Evidence-Based Integrative Medicine​ منتشر شد، بروزرسانی و ارزیابی مجدد داده های موجود را دنبال کرد. پژوهشگران به رغم شواهد محدود دریافتند که والرین می تواند به تنهایی و همچنین در ترکیب با گزینه های دیگر، یک گیاه بی خطر و مفید برای درمان مشکلات خواب، اضطراب و مسائل مرتبط دیگر باشد.

پژوهشگران به این نکته اشاره داشتند که والرین ممکن است به ویژه در درمان بی خوابی در افرادی با سطوح بالای اضطراب مفید باشد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222