حرف‌های علم‌الهدی درباره آمار رای‌دهندگان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۰۹۳۰
۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱
۶۴۸۵
امام جمعه مشهد گفت: رای ۶۲ درصدی و حتی در بعضی مناطق بالای ۷۵ درصدی شما مردم به رئیس جمهور منتخب، نشان‌دهنده بصیرت و بینش شما مردم است.

ایسنا: امام جمعه مشهد گفت: رای ۶۲ درصدی و حتی در بعضی مناطق بالای ۷۵ درصدی شما مردم به رئیس جمهور منتخب، نشان‌دهنده بصیرت و بینش شما مردم است.

علم‌الهدی: رای به رئیسی، نشان‌ بصیرت است

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی:

* البته حضور شما در انتخابات، هر چند حدود ۴۹ درصد اعلام شده، اما آنچه در بسیاری از آمار به دست آمده است، مشارکت در انتخابات حدود ۵۴ درصد بوده است و در خراسان رضوی مشارکت حدود ۶۰ درصد تخمین زده شده است.

*  اما مشارکت حداکثری مطلوب، این مقدار نبوده است. وجود احساس انقلابی‌گری در بین مردم، اقتضا می‌کرد حضور مردم در انتخابات گسترده‌تر باشد اما با مشکلاتی که پیش آمد، همین حضور هم یک حماسه‌آفرینی از طرف شما مردم انقلابی و دل‌داده این نظام بود.

* قبلا هم طبق نظرسنجی‌ها پیش‌بینی شده بود که ۱۱ درصد از واجدین شرایط یا به کرونا مبتلا هستند یا از این بیماری ترس دارند، لذا در انتخابات شرکت نمی‌کنند. این رقم قابل توجهی از مردم است. ابتلا به بیماری یا وحشت از ابتلا، به عنوان یک محذور و عذر شرعی به حساب می‌آید.

* همچنین ضعف مدیریت اجرایی کشور در طول هشت سال گذشته نیز از دیگر عواملی بود که باعث شد مشارکت مردم در انتخابات آن طور که انتظار می‌رفت، نشود. اینکه دولت تمام توجه خود را معطوف به غرب کرده بود و از امکانات و توانایی‌های داخلی غافل شده بود و حتی به ظرفیت‌های روابط با شرق هم توجه نداشت و هشت سال فقط می‌خواست با ارتباط با غرب مشکلات کشور را حل کند، باعث شد این مشکلاتی که الآن می‌بینیم، برای مردم به وجود آید.

* از همه بدتر آن ضعف مدیریتی‌ای بود که در فرایند انتخابات به وجود آمد. ان‌شاءالله که بروز این اختلالات در فرایند انتخابات مغرضانه نبوده است، اما مشکلاتی که در روز انتخابات در فرایند رای‌گیری برای مردم به وجود آمد، از عواملی بود که باعث شد به مشارکت لطمه بخورد، اما با وجود تمام مشکلات، مردم بالای ۵۰ درصد مشارکت داشتند.

* دو مسئله باعث شده است که مردم به رئیس جمهور منتخب و دولت آینده امیدوار شوند. یکی همین خودی بودن وی است، رئیس جمهور منتخب ازخودشان است و مثل خود آنان از قشر متوسط به پایین است. مسئله دوم به تعبیر رهبری، مد نظر داشتن انگیزه خدایی است. آقای رئیسی یک طلبه است و سر سفره امام زمان بزرگ شده است و باانگیزه خدمت به ساحت مقدس ولی عصر آمده است و انگیزه خدایی او بر همه انگیزه‌هایش غلبه دارد.

* در انگیزه خدایی، دو مورد وجود دارد؛ یکی امید به خدا و دیگری جهاد است. آدمی که برای خدا کار می‌کند، هرگز خسته نمی‌شود و فعالیت خود را محدود نمی‌کند. وقتی خدا را باور کرده باشد، با تمام قدرت فعالیت و جهاد می‌کند. کارهای آدم خداباور، جهادی است و چون برای خدا کار می‌کند، هرچه می‌تواند کار و فعالیت می‌کند. یعنی فردی که انگیره خدایی دارد، از یک طرف امید دارد که خدا پشتیبان او است و از طرف دیگر اعتقاد به خدا او را به جهاد وامی‌دارد. امیدواریم در دولت خداباور جهادی که انگیزه خدایی دارد، مشکلات مردم و کشور حل شود و دشمنان ما هم به ذلت بیشتری دچار شوند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر