انتقاد یک نماینده مجلس از دولت روسیه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۶۳۸۷۱
۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲
۱۶۵۲
حیدری عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا از جزئیات برگزاری جشن تولد انریکه مورا در جریان سفرش به تهران اطلاعی دارد یا خیر، گفت: «من در جریان جزئیات نیستم و در کمیسیون هم صحبتی نشده است.»

انتخاب: یک نماینده مجلس یازدهم می گوید: «بنای تیم مذاکره کننده ادامه همان مذاکرات، اما منتهی به نتیجه است.»

شهریار حیدری عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس درباره اینکه تصمیم دولت مبنی بر این است که مذاکرات برجام را از همان نقطه‌ای که به پایان رسیده، از سر گیرد یا در قالب دیگری مذاکرات را شروع کند، گفت: «در ادامه مذاکرات گذشته دولت می‌خواهد ادامه دهد، اما با تاکید بر جلسات اخیر، چون ما دو مرحله مذاکرات برجام داشتیم یکی از سال ۲۰۱۵ تا دو سال پیش با یک وقفه یک ساله که ترامپ از برجام خارج شد و طرف‌های برجامی دیگر دو جلسه دیگر برگشتند در وین که این دو جلسه یک تفاوتی با جلسات گذشته داشت و آن هم نظر جمهوری اسلامی بود که تاکید داشت مذاکرات زیاد ادامه پیدا نکند مگر اینکه نتیجه بخش باشد و نتیجه آن را هم ببینیم.

انتقاد یک نماینده مجلس از دولت روسیه

بنای تیم مذاکره کننده ادامه همان مذاکرات، اما منتهی به نتیجه است و اصلا قرار نیست که این مذاکرات برای مدت طولانی ادامه پیدا کند. در دو جلسه اخیر هم رویکرد تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی با توجه به تاکیدات حاکمیت به ادامه مذاکرات مشروط به نتیجه است؛ بنابراین در استمرار همان مذاکرات است منتهی مذاکراتی که منتج به نتیجه شود.»

این نماینده مجلس اضافه کرد: «اگر قرار باشد مذاکرات بدون نتیجه باشد این مذاکرات چندان دوامی نمی‌آورد و به پایان می‌رسد. سیاست جمهوری اسلامی این است که مذاکرات آینده نتیجه بخش باشد.»

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت از سر گیری برجام از همان نقطه‌ای که قطع شده بود، تکلیف قانون اقدام راهبردی که مجلس مصوب کرده است چه می‌شود، گفت: «اقدام راهبردی و طرحی که مجلس تصویب کرد برای لغو تحریم بود یعنی بایستی اقداماتی که لازم بود، انجام دهیم مبنی بر اینکه تحریم‌ها لغو شود. چراکه اگر تحریم‌ها ادامه پیدا کند ما باید کار‌هایی که لازم است را در قالب فعالیت سازمان انرژی اتمی انجام دهیم، چون در گذشته برخی از این فعالیت‌ها را تعطیل کرده بودیم برای شفاف‌سازی و توافقاتی که با طرف‌های برجامی داشتیم.

اگر قرار باشد که مذاکره نتیجه ندهد و تحریم باشد ما نمی‌توانیم در قالب برجام فعالیت‌های هسته‌ای‌مان را متوقف کنیم. ضمن اینکه تمام این فعالیت‌هایی که در قالب طرح اقدام راهبردی انجام می‌شود، کاملا در چارچوب آژانس بین المللی است. به هر شکل اگر برجام نتیجه دهد، ما برمی‌گردیم به همان دو سه سال گذشته که با آژانس در قالب مذاکرات برجام توافق داشتیم و، اما اگر غیر از این باشد و نتیجه‌ای به دنبال نداشته باشد، ما کماکان در قالب همان اقدام راهبردی فعالیت های‌مان را انجام می‌دهیم.»

حیدری درباره رفتار‌های روسیه در مذاکرات و مخالفت‌هایی که با برخی تصمیم‌های ایران داشته است، خاطر نشان کرد: «آنچه روسیه در برجام نشان داده است، رفتاری بوده است که ضمن همراهی با طرف‌های دیگر برجام، حق را هم به جمهوری اسلامی داده است و مواضع ایران در برجام مورد تایید روسیه بوده؛ ولی انتظاری که از روسیه داشتیم به عنوان یک قدرت متفاوت از طرف‌های دیگر، این بوده است که در لغو تحریم‌های علیه ایران نقش کلیدی و محوری داشته باشد، اما متاسفانه این نقش را ایفا نکرد و از این جهت نگاه به روسیه ممکن است منفی باشد.»

وی درباره انتظارات از طرف‌های برجام، مطرح کرد: «انتظار ما این است که به صورت جدی وارد بحث شوند و اگر می‌خواهند نتیجه گیرند، برای آن تلاش کنند. ما دو بحث الان داریم یکی به نتیجه رساندن که اولویت اول است و دوم هم ادامه پیدا نکردن مذاکرات به صورت طولانی و این راهبرد ما‌ست.»

این نماینده مجلس ضمن تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی همواره به صورت شفاف عمل کرده و این مورد تایید آژانس بین الملل و بیشتر کشور‌ها هم بوده است، گفت: «جمهوری اسلامی چیز پنهانی ندارد که عامل به نتیجه نرسیدن باشد. ما انتظارمان این است که تصمیم طرفین به هر چه زود‌تر به سرانجام رسیدن مذاکرات بیانجامد و در غیر اینصورت من فکر می‌کنم جمهوری اسلامی دیگر تمایلی ندارد که مذاکرات طولانی شود. نظر ما این است که مذاکرات در نهایت به لغو تمام تحریم‌های ایران بدون قید و شرط و شفاف سازی برگشت ایران به برجام منجر شود.»

حیدری در پاسخ به این پرسش که آیا از جزئیات برگزاری جشن تولد انریکه مورا در جریان سفرش به تهران اطلاعی دارد یا خیر، گفت: «من در جریان جزئیات نیستم و در کمیسیون هم صحبتی نشده است.»

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
زمردی_فوتر اصلی
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر