بایدن از راز حضور آمریکا در عربستان پرده برداشت
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۶۱۵۲
۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
۱۹۸۷
رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای به کنگره درباره وضعیت استقرار نظامیان آمریکایی در سراسر جهان تصریح کرده است که حضور نیرو‌های مسلح آمریکا در عربستان با هدف مقابله با اقدامات ایران صورت گرفته است.

خبرگزاری فارس: «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا روز گذشته (سه‌شنبه) در نامه‌ای به کنگره، حضور نظامی واشنگتن در عربستان سعودی را به ایران مرتبط کرد.

وبگاه اطلاع‌رسانی کاخ سفید در این خصوص گزارش کرد که بایدن در نامه‌ای به کنگره، گزارشی از وضعیت حضور نظامیان آمریکا در جهان ارائه کرد و مدعی شد که حضور نظامیان آمریکایی در عربستان برای مقابله با اقدامات جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس‌جمهور ایالات متحده در آغاز این نامه تأکید کرده بود که این گزارش تلفیقی تکمیلی را که مطابق با قطعنامه‌ اختیارات جنگی تهیه کرده، بعنوان بخشی از تلاش‌هایش برای اطلاع‌رسانی به کنگره درباره وضعیت استقرار نیروهای مسلح آمریکا در مناطق مختلف جهان محسوب می‌شود.

رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص وضعیت استقرار نظامیان آمریکایی در افغانستان، عراق و سوریه، منطقه شبه جزیره عربستان، اردن، لبنان، ترکیه، منطقه شرق آفریقا، کوبا و فیلیپین و دیگر نقاط جهان توضیح داده بود.

علی رغم آن که بایدن در اوایل روزهای ریاست‌جمهوری خود وعده داده بود که همکاری با ائتلاف تحت رهبری ریاض در یمن را قطع کند، اما در گزارش خود نوشته بود: «شمار اندکی از نیروهای نظامی ایالات متحده برای عملیات علیه گروه القاعده در شبه‌جزیره عربستان و داعش به یمن اعزام شده‌اند. ارتش ایالات متحده به همکاری نزدیک با دولت جمهوری یمن و نیروهای شرکای منطقه‌ای برای کاهش تهدیدات تروریستی این گروهها ادامه می‌دهد».

رئیس‌جمهور آمریکا در توجیه تداوم حمایت واشنگتن از عربستان گفت: « همانطور که قبلاً گزارش شد، من دستور پایان حمایت ایالات متحده از عملیات نظامی تهاجمی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی علیه حوثی‌ها (انصارالله) در یمن را صادر کردم. نیروهای مسلح ایالات متحده در نقشی غیر رزمی به ارائه مشاوره نظامی و اطلاعات محدود به نیروهای منطقه برای مقاصد دفاعی و آموزشی تنها در رابطه با عملیات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی علیه حوثی‌ها در یمن ادامه می‌دهند».

رئیس‌جمهور ایالات متحده در ادامه حضور نظامیان آمریکایی در عربستان سعودی نوشت: «نیروهای مسلح ایالات متحده در پادشاهی عربستان سعودی مستقر شده‌اند تا از نیروها و منافع ایالات متحده در منطقه در برابر اقدامات خصمانه ایران و گروه های مورد حمایت این کشور محافظت کنند».

بایدن در ادامه افزود: « این نیروها با هماهنگی دولت پادشاهی عربستان سعودی، قابلیت‌های دفاع هوایی و موشکی را فراهم کرده و از عملیات جنگنده‌های ایالات متحده پشتیبانی می‌کنند. تعداد کل نیروهای ایالات متحده در پادشاهی عربستان سعودی تقریباً دو هزار و ۱۲۰ نفر است».

جو بایدن درباره حضور نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه گفت: «بعنوان بخشی از راهبرد جامع برای شکست داعش، نیروهای مسلح آمریکا به عنوان بخشی از یک راهبرد جامع برای شکست داعش با شرکای محلی در انجام حملات هوایی و سایر عملیات‌های ضروری علیه نیروهای داعش در عراق و سوریه و علیه القاعده در سوریه همکاری می‌کنند».

وی ادامه داد: « حضور اندکی از نیروهای مسلح ایالات متحده در مکان‌های استراتژیک مهم در سوریه همچنان حفظ شده تا عملیاتی را با مشارکت نیروهای زمینی بومی انجام دهند تا تهدیدات تروریستی مستمر در سوریه را برطرف کنند».

بایدن در ارتباط با حضور نظامیان آمریکا در عراق گفت: «نیروهای مسلح ایالات متحده همچنان به مشاوره، کمک و توانمندسازی عناصر منتخب نیروهای امنیتی عراق از جمله نیروهای امنیتی کرد عراق ادامه می‌دهند و نیروهای مسلح ایالات متحده همچنین به طور محدود از مأموریت ناتو در عراق حمایت می‌کند که البته اقدامات در عراق در هماهنگی با دولت عراق و دولت منطقه‌ای کردستان و در همکاری با شرکای ائتلاف است».

بایدن در بخش مرتبط با حضور نظامیان آمریکایی در عراق نوشت: همانطور که در بیانیه مشترک ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۱ در مورد گفت‌گوی راهبردی ایالات متحده و عراق اشاره شد، روابط امنیتی ایالات متحده با عراق به طور کامل به نقش آموزشی، مشاوره، کمک و اشتراک‌گذاری اطلاعات تبدیل خواهد شد و پس از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ (۱۰ دی ماه) هیچ نیروی آمریکایی با نقش رزمی وجود نخواهد داشت».

پس از شهادت سلیمانی و المهندس، پارلمان عراق، مصوبه اخراج نظامیان آمریکا را تصویب کرد، ولی به خاطر فشارهای واشنگتن بر گروههای سیاسی، هنوز این مصوبه اجرایی نشده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
دکتر لاجوردی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر