تکنیک‌هایی برای لاغری در سه سوت!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
ریزخور_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۹۲۱۲۳
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۳
۵۲۳۲۷
از قديم گفته‌اند هميشه پيشگيري بهتر از درمان است. بهترين راه اين است كه هر روز چند دقيقه ورزش كنيد، حتما مي‌گوييد وقت نداريد؛ نگران نباشيد توصيه‌هاي ورزشي ما فقط چند دقيقه از وقت شما را خواهند گرفت.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز:  از قديم گفته‌اند هميشه پيشگيري بهتر از درمان است. بهترين راه اين است كه هر روز چند دقيقه ورزش كنيد، حتما مي‌گوييد وقت نداريد؛ نگران نباشيد توصيه‌هاي ورزشي ما فقط چند دقيقه از وقت شما را خواهند گرفت. اما در عوض كل بدن‌تان را سالم و سلامت مي‌كند. به اين ترتيب خيال‌تان راحت خواهد بود كه تناسب اندامي كه كلي زحمت كشيده و به دست آورده‌ايد با چند حركت ساده ورزشي اما موثر حفظ خواهد شد.

با شنا شروع كنيد

تکنیک‌هایی برای قلمی‌شدن

حركت شنا يكي از پركاربردترين تمرين‌هايي است كه براي درگير كردن ناحيه سينه، پشت، بازو و ماهيچه‌هاي اين ناحيه بسيار مناسب است. كافي است به رو قرار بگيريد و دست‌هاي‌تان را به اندازه عرض شانه‌هاي‌تان باز كنيد. وقتي درست مستقر شديد آرنج‌هاي‌تان را آنقدر خم كنيد كه تقريبا قفسه سينه‌تان به زمين بخورد. هنگام انجام اين كار بايد بدن‌تان صاف باشد. چند ثانيه صبر كنيد و دوباره آرنج‌هاي‌تان را بالا بكشيد تا حركت را تكرار كنيد. اگر اين حركت براي‌تان سخت بود مي‌توانيد روزهاي اول زانوهاي‌تان را هم روي زمين بگذاريد و تمرين را انجام دهيد اما كم كم كه ماهيچه‌ها قوت لازم را پيدا كردند خودتان را ملزم كنيد كه حركت را درست اما به تعداد كم انجام دهيد و بعد از مدتي بر تعداد آن اضافه كنيد.


 با اسكات زانو را تقويت كنيد

تکنیک‌هایی برای قلمی‌شدن

حركت اسكات مي‌تواند باعث انعطاف‌پذيري زانوها و تقويت عضلات اطراف آن شود. صاف بايستيد و پاهاي‌تان را به عرض شانه‌هاي‌تان يا كمي كمتر باز كنيد. دست‌هاي‌تان را كنارتان قرار دهيد و شانه‌ها و باسن‌تان هم طوري قرار بگيرد كه همگي در يك خط باشند. زانوها را خم كنيد و باسن‌تان را به عقب بدهيد. دست‌ها را هم در حين اين كار رو به جلو قرار دهيد. حواس‌تان باشد كه در اين حالت وزن‌تان را روي كمرتان نيندازيد و روي پاشنه‌هاي‌تان قرار دهيد. به اندازه يك شمارش نگه داريد و آرام بلند شويد. حالا دوباره حركت را تكرار كنيد. اگر مبتدي هستيد و هنوز آمادگي كافي نداريد لازم نيست براي انجام اين حركت زياد خم شويد، كافي است تا جايي زانوها را خم كنيد كه احساس ناراحتي نكنيد.


 پل بزنيد

تکنیک‌هایی برای قلمی‌شدن

اگر مي‌خواهيد عضلات ناحيه گودي كمرتان را تقويت كنيد بايد به رو بخوابيد و دست‌ها را كنار بدن‌تان قرار دهید؛ طوري كه كف دست‌هاي‌تان رو به زمين قرار داشته باشد. زانوهاي‌تان را خم كنيد؛ در حدي كه كف پاهاي‌تان روي زمين باشد. باسن‌تان را رو به بالا بكشيد. اين كار را به آهستگي انجام دهيد و همين‌طور كه آرام آرام به بالا مي‌آييد ماهيچه‌هاي سريني را منقبض كنيد. 10 ثانيه در اين حالت بمانيد و سپس كم كم به حالت اوليه برگرديد. براي برگشتن به حالت اوليه بايد از مهره‌هاي بالايي شروع كرده، هركدام را يكي يكي به زمين نزديك كنيد و در نهايت باسن‌تان را روي زمين بگذاريد. كمي مكث كنيد و حركت را دوباره انجام دهيد. اين حركت مزيت ديگري كه دارد اين است كه گودي كمر را كم مي‌كند.


مقابل ديوار بنشينيد

تکنیک‌هایی برای قلمی‌شدن

براي تقويت عضلات ران، باسن و چهار سر ران و البته زانو يكي از حركات نشستن مقابل ديوار است. به اين صورت كه بايد پشت به ديوار بايستيد و تكيه دهيد. سپس مانند حالت صندلي بنشينيد و فرض كنيد ديوار در حكم پشتي صندلي است. وزن‌تان را روي پاشنه‌هاي پاهاي‌تان بيندازيد و آنقدر خم شويد كه زانوها حالت 90 درجه پيدا كنند. بايد ساق پاها موازي ديوار باشد و زانو‌ها هم بالاي مچ قرار داشته باشند. تا جايي كه مي‌توانيد خودتان را در اين وضعيت نگه داريد و بعد بايستيد و استراحت كنيد؛ براي برگشتن به حالت اوليه هم بايد كم‌كم با فشار رو به ديوار بايستيد و دوباره حركت را تكرار كنيد. يادتان باشد اگر اين حركت را درست انجام ندهيد ممكن است دچار درد مفاصل شويد.


 لانچ برويد

تکنیک‌هایی برای قلمی‌شدن

اگر مي‌خواهيد در ناحيه ران‌ها و باسن چربي اضافه‌اي جا خوش نكند بهتر است حركت لانچ را هر روز انجام دهيد. تكنيك اين كار به اين صورت است كه بايد دست‌ها را به كمر بگيريد و يك گام بلند رو به جلو ‌برداريد و هر دو پاي‌تان را 90 درجه خم كنيد تا جايي كه زانو بالاي زمين قرار بگيرد. حالا بعد از اين كار بايد به عقب بازگرديد تا بتوانيد حركات را يك بار ديگر ولي اين بار با پاي مخالف انجام دهيد. اگر مستعد اين هستيد كه بغل پا بياوريد، مي‌توانيد اين حركت را به پهلو هم انجام دهيد اما نكته اينجاست كه بايد پاهاي‌تان همچنان صاف بمانند و به عقب برنگرديد. هنگام انجام اين حركت پشت‌تان را سفت و صاف نگه داريد.


  دمبل دست بگيريد

تکنیک‌هایی برای قلمی‌شدن

اگر مي‌خواهيد بازوهاي‌تان هم مانند ديگر نقاط بدن‌تان متناسب باشد دست به كار شويد و يك جفت دمبل بر اساس وزني كه مي‌توانيد تهيه كنيد. براي انجام حركاتي كه جلو و بالاي بازوها را درگير می‌كند. بهتر است درحالی که در دست‌تان دمبل گرفته‌اید آنها را رو به جلو نگه دارید. بازوهاي‌تان را سفت نگه داريد و دمبل‌ها را از جلو تا شانه‌ها بالا بياوريد. چند ثانيه نگه داريد و سپس به حالت اول بازگرديد و حركت را تكرار كنيد. كار ديگري كه مي‌توانيد انجام دهيد اين است كه دمبل‌ها را طوري دست بگيريد كه كف دست رو به عقب باشد و حركت را به اين صورت انجام دهيد.


 مثلثي شويد

تکنیک‌هایی برای قلمی‌شدن

عضلات پشت پا معمولا اگر درست به كار گرفته نشوند، كوتاه شده و هنگام ورزش مي‌توانند دردناك باشند. دست‌ها را روي زمين بگذاريد و خم شويد. پاي چپ را هم يك متر به عقب بگذاريد. دست چپ‌تان را كنار پاي‌تان قرار دهيد و وزن بدن‌تان را روي پاي جلوتر بيندازيد. قسمت جلوي بدن‌تان را تا جايي كه ستون فقرات صاف باشد، بالا بكشيد. بدن را ثابت نگه داريد ولي لگن را جمع كرده و به آرامي نفس بكشيد. بعد دست راست‌تان را مستقيم به سمت بالا بكشيد و سرتان را هم به سمت دست كشيده‌تان بچرخانيد و حتي اگر مي‌توانيد گردن‌تان را هم بكشيد.


بپريد 

تکنیک‌هایی برای قلمی‌شدن

يكي از كارهايي كه براي تقويت تمام نقاط بدن مي‌توانيد انجام دهيد اين است كه رو به بالا بپريد. براي اين كار بايد پاهاي‌تان را بيشتر از عرض شانه‌هاي‌تان باز كنيد. در يك حالت متمركز زانوهاي‌تان را خم كنيد. اما در يك حركت سريع و ناگهاني به سمت قفسه سينه خم شده بپريد و بعد خيلي آرام برگرديد. با يك مكث كوتاه موضع و موقعيت‌تان را مشخص و تنظيم كرده، دوباره خودتان را براي انجام حركت آماده كنيد و  آن  را تكرار كنيد. يادتان باشد كه اين حركت شايد به نظر ساده بيايد اما اگر نكات ايمني در مورد نحوه قرار‌گيري كمر و ديگر عضلات پشت رعايت نشود، مي‌تواند آسيب‌هايي را براي افراد به دنبال داشته باشد.


 باز هم شنا كنيد

تکنیک‌هایی برای قلمی‌شدن

حركات شنا به منظور تقويت بازوها مختص يك ناحیه نیست و مي‌تواند نواحي ديگري را هم درگير حركت كند. كافي است خودتان را در وضعيت شنا روي زمين قرار دهيد. زانوهاي‌تان را خم كنيد و باسن‌تان را تا جايي كه مي‌توانيد به عقب ببريد. نكته مهم اينجاست كه دست‌ها نبايد خم باشند. در يك حركت وزن‌تان را روي دست‌هاي‌تان قرار دهيد و پاي راست‌تان را جلو بياوريد و در حالت لانچ قرار دهيد. دست راست‌تان را هم اگر مي‌توانيد از روي زمين‌ برداريد. حركت را برگردانيد تا به نقطه اوليه برسيد و بعد دوباره شروع كنيد. اما اين بار بايد با پاي چپ اين كار را انجام دهيد.


دراز بكشيد

تکنیک‌هایی برای قلمی‌شدن

بعد از  انجام  اين حركات  براي حسن ختام تمرينات بهتر است حركت جسد را انجام دهيد. براي اين كار بهتر است به پشت بخوابيد و پاها را به عرض شانه‌ها باز كنيد. دست‌هاي‌تان را كنار بدن‌تان دراز كنيد و بگذاريد بدن‌تان در حال استراحت باشد. در اصل در اين حالت بايد تمام عضلات بدن‌تان را ريلكس كنيد. هر چند دقيقه كه مي‌خواهيد مي‌توانيد در اين وضعيت قرار بگيريد. نكته مهم اينجاست كه در اين وضعيت بايد بتوانيد ريتم دم و بازدم‌تان را هماهنگ كنيد. با اين كار خيلي زود ريتم آرام و بدون استرسي پيدا خواهيد كرد. اين كار در اصل نوعي سرد كردن آرام بدن هم به حساب مي‌آيد. حالا مي‌توانيد خيلي آرام بلند شويد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1394/02/03
کسی امتحان کرد اثر داشت خبر بده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر