آیت‌الله مکارم: مجلس دهم فکر خدمت باشد
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
استخدام_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۲۶۴۹۲
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۵
۷۷۱۸
آیت‌الله عظمی مکارم شیرازی گفت: مجلس آینده به دور از سیاسی‌کاری و جناح‌بازی به فکر خدمت باشد.
خبرگزاری ایسنا: آیت‌الله عظمی مکارم شیرازی گفت: مجلس آینده به دور از سیاسی‌کاری و جناح‌بازی به فکر خدمت باشد.

آیت‌الله عظمی مکارم شیرازی، عصر امروز، یکشنبه، در دیدار با دکتر "محمدرضا عارف"، متخب مردم تهران در مجلس دهم، گفت: یکی از مهم ترین وظایف مجلس آینده، نگاه ملی و خدامحوری است.

وی افزود: بدترین چیز آن است که نمایندگان مجلس به دنبال نگاه حزبی و جناحی باشند. نباید این گونه باشد که وقتی یک جناح در انتخابات پیروز شد همه‌ی افراد فعال در جناح‌های دیگر را کنار بزند و شکاف عمیق در کشور ایجاد شود.

وی بیان کرد: ایران کشوری امن در میان دریای پرتلاطم ناامنی در کشورهای منطقه است و اگر این امنیت امروز برقرار است، به دلیل وحدت آحاد ملت و مسئولان است. این انسجام ملی باعث ایجاد امنیتی بی‌نظیر در ایران شده است. حال باید همین رویکرد در مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز وجود داشته باشد و همه مسئولین برای ایجاد فضای بهتر در عرصه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تلاش کنند.

این مرجع تقلید بیان کرد: فعالیت مجلس آینده باید در جهات مختلفی صورت بگیرد. نخست اینکه افراد پیروز یک جناح نباید تصور کنند که دیگر فقط باید به فکر خود و جناح خود باشند و یا از آن فراتر فقط به فکر شهر خود باشند. آن‌ها نماینده‌ی یک شهر نیستند بلکه نماینده‌ی همه‌ی مردم هستند و نباید نگاهی شهری و یا حزبی داشته باشند.

این مرجع تقلید اظهار کرد: از مهم‌ترین وظایف مجلس آینده، حل مشکلات اقتصادی است که در خصوص آن سخنان بسیاری بیان شده است. برجام با تمام مشکلاتی که در کنار خود داشت، گامی رو به جلو است که باید با استفاده از ظرفیت‌های ملی نسبت به بهره‌برداری از این شرایط جدید استفاده کنیم. نباید منابع ملی سوخت برود. باید از همه ظرفیت‌های همه‌ جناح‌ها و نیروهای متعهد، متدین و معتقد به اسلام در رتق و فتق امور استفاده کنیم.

وی گفت: دولت مدعی کاهش نرخ تورم در کشور است و ما نیز منکر آن نیستیم اما باید این کاهش نرخ تورم به گشایش اقتصادی نیز منجر شود. یعنی مردم گشایش اقتصادی را در زندگی خود احساس کنند. بالا رفتن برخی قیمت‌ها از جمله نرخ بلیط هواپیما، نرخ آب و گاز و برخی اقلام دیگر، پدید آمدن برخی مسائل روی قبض‌ها مثل ارزش افزوده که معلوم نیست چه کسی باید ارزش افزوده را پرداخت کند، از جمله مسائلی است که مردم را نگران می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان باید با مردم صادق باشند و اگر قرار است کالایی گران شود با صداقت دلایل آن را بیان کنند و مردم نیز آن را می‌پذیرند. مسئولان باید اقداماتی انجام دهند که در آن مردم گشایش اقتصادی را در زندگی خود حس کنند. کارگاه‌های اقتصادی فعال شود تا بیکاران به کارهای خود بازگردند زیرا بیکاری از مهم‌ترین دلایل ایجاد شکاف‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خواهد بود. بیکاری از سموم مهلکی است که بسیاری از بخش‌های اجتماع را درگیر خود خواهد کرد.

آیت‌الله عظمی مکارم شیرازی گفت: در کنار مسائل اقتصادی، پرداختن به مباحث فرهنگی نیز از اولویت های کشور است. مسئولان اقتصادی باید بدانند که اگر عرصه فرهنگی را رها کنند همه عرصه های کشور به خطر می‌افتد. اقتصاد و فرهنگ تأثیر مستقیمی بر روی یکدیگر دارند. امروز شاهد فسادپراکنی بسیاری از شبکه‌های اجتماعی، اینترنت‌، سایت‌ها و ماهواره‌ها هستیم. قتل دختر شش ساله یکی از همین نمونه‌هاست که قطعا نمونه های دیگری نیز در کشور دارد و چه چیزی جز فقر فرهنگی و آسیب‌های این گونه موارد آسیب‌زا، می‌تواند این مشکل را ایجاد کند؟

وی گفت: مسئولان نظام باید روی شبکه های اجتماعی نظارت جدی داشته باشند زیرا ملتی که اخلاق خود را باخت هیچ چیز نخواهد داشت. ضرورت رسیدگی به این مسائل باید از اولویت‌های مجلس آینده باشد و امیدواریم که مجلس آینده بتواند با نگاهی ملی، تخصص‌محور و خدامحور در رفع مشکلات کشور در فضایی بدون سیاسی‌کاری موفق باشد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
انجمن پرستاری ایران_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
انجمن پرستاری ایران_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
انجمن پرستاری ایران_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
انجمن پرستاری ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر