راه های جذاب شدن در اولین برخورد
۳۴۲۰۷
۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
۱۷۷۶۱۶ 
اثری که همان اول بر طرف می گذارید تا آخر عمر یادش می ماند. در حالت اغراق آمیزش این است که این برخورد اول تعیین کننده نوع و ادامه یا عدم ادامه و شکل گیری رابطه خواهد بود.
روزنامه هفت صبح: اثری که همان اول بر طرف می گذارید تا آخر عمر یادش می ماند. در حالت اغراق آمیزش این است که این برخورد اول تعیین کننده نوع و ادامه یا عدم ادامه و شکل گیری رابطه خواهد بود. به هر حال این واقعیتی است که ذهن در طول برخورد اول، مدام مشغول ارزیابی و بررسی طرف برای تصمیم گیری درباره ادامه ارتباط است.

پس مراقب همه چیز باشید. حواستان به زبان بدنتان باشد. در اولین برخورد قبل از هر چیز افراد به سیگنال هایی که طرفشان با زبان بدنش می فرستد توجه می کنند. کافی است فکرتان وقتی او دارد حرف می زند پرت شود که یکهو از نگاهتان این حواس پرتی را بخواند و توی ذوقش بخورد که شما اهمیتی برای حرف او قائل نیستید و احترام دیگران را نگه نمی دارید. پس خودتان را نخارانید، خمیازه نکشید، زل نزنید و غیره. از ما گفتن.

نگران دماغتان نباشید

قیافه آدم های مظلوم را به خودتان نگیرید. حتی اگر واقعا آدم مظلومی هستید. کسی این آدم ها را در وهله اول جدی نمی گیرد. بنابراین اگر می خواهید برایتان تره خرد کنند همینطورکه خودتان را آماده ورود به دنیای جدید کرده اید، سعی کنید ادای آدم های غیرخجالتی را دربیاورید.

بی خود نگویید آدم افتاده ای هستید و سرتان را نیندازید پایین. بگیریدش بالا. سر پایین آن هم در روزهای اول نشانه نداشتن اعتماد به نفس است.اعتماد به نفس احترام می آورد. آدم ها به کسی که به خودش مطمئن است اعتماد می کنند و رویش حساب می کنند.
 
راه های جذاب شدن در اولین برخورد

بنابراین حتی اگر اعتماد به نفس ندارید، تظاهر به داشتنش بکنید. یک آدامس بیندازید بالا و هر از گاهی که استرستان بالا گرفت بجویدش،تند تند و پی در پی نه که دستتان رو می شود یا آدم مسخره ای به نظر می رسید. آرام و با طمانینه.

روش حمله پیش دستانه را پیش بگیرید و خودتان سراغ دیگران بروید. بعد حتی اگر تمام مدت حرف زدن او سکوت کنید، طرف فوقش مشکوک می شود به اینکه چرا حرف نمی زنید اما عمرا خبردار شود که ماجرا چیست. اگر کسی سراغتان آمد، بلند و واضح با او حرف بزنید و در چشمانش نگاه کنید. حتی اگر در دلتان غوغایی بود و حس کردید دارید پس می افتید، به چیزهای خوب فکر کنید.

لبخند بزنید

قیافه های جدی و خشک ترسناکند. لبخند بزنید. این لبخند برایتان تبلیغ خواهد بود. البته برای احتیاط باید یادآوری کنیم لبخندی که دائمی باشد قیافه را شبیه دلقک های خوشحالی که از همه چیز زندگی راضی هستند می کند. پس فقط گهگاه و به موقع لبخند بزنید. مثلا درست لحظه مواجهه با آدم ها یا گاهی که به جمله ای می رسد که قابل تایید است و قبول دارید.

همینطورکه سر تکان می دهید لبخند بزنید تا تاکیدتان را بیشتر کند و دوست داشتنی تر شوید یا وقتی طرف دارد از خودش حرف می زند این کار را بکنید. لبخند خداحافظی را هم هیچ وقت یادتان نرود. اگر یادتان رفت یعنی فاتحه همه لبخندها و همه زحمات را خوانده اید. لب هاتان را کمی بکشید، جوری که روی صورتتان دیده شود نه فقط توی دلتان و جوری که خودتان بدانید. فقط اگر عروسی در دلتان راه افتاده کمی لب ها را جمع تر کنید.

پسرخاله نشوید

چند سالتان است؟ 18 لااقل. پس تا به این سن فهمیده اید که نباید با مردم سریع پسرخاله شد. راحت بودن با پسرخاله شدن فرق می کند. این دو را قاطی نکنید. هیچ کس خوشش نمی آید یکی از توی خیابان بیاید و دست بگذارد روی شانه اش یا یک لقمه از ساندویچش را بخواهد. هستند کسانی که این کار را می کنند اما معمولا آدم های بیمار یا خطرناک هستند که شما جزوشان نیستید.

اغلب موجودات طبیعی خداوند از اینگونه صمیمیت ناگهانی می هراسند یا چندششان می شود. پس محترمانه حرف بزنید وبرای باز کردن سر حرف، از حرف ها و سوالات کلی تر استفاده کنید. اینکه از خانواده چند نفره آمده و پدر و مادرش چه کاره اند و ماهی چقدر توجیبی می گیرد به شما ارتباطی ندارد. رفتن سراغ سوال های شخصی که احتمالا در حریم شخصی طرف قرار می گیرند جز اینکه باعث شود طرف نگاه عاقل اندر سفیه بهتان بکند و سری به تاسف برایتان تکان دهد نخواهد داشت.

ظاهربین هم باشید!

از وجناتتان پیداست که آدم ظاهربینی نیستید اما چاره ای نیست، در این روزهای نخستین باید ظاهربین باشید. ظاهربین بودن بهتر از هیچی نبودن است! راه دیگری وجود ندارد. باید انتخاب کنید و از میان این همه آدم غریبه، جز اینکه از روی ظاهر دست به انتخاب بزنید راهی ندارید.
 
راه های جذاب شدن در اولین برخورد

این انتخاب ظاهری بهتر از این است که برای هر کس دم دستتان بود نقشه رفاقت بکشید. پس نگاهتان را مودبانه و با شرم و حیا و جوری که هیچ کس شک نکند، بچرخانید و به دنبال چیزهای بی ارزش ظاهری که دوست دارید در افراد باشید؛ مثلا قد بلند، ظاهر متشخص، موهای فرفری یا کسی که عین ندید بدیدها روز اول دانشگاه کت و شلوار تنش کرده باشد، پر انرژی باشد یا نباشد و ...؛ اگر یکی این ویژگی های ظاهری را داشت، لااقل می دانید که یک چیز دارد که دوست دارید یا تایید می کنید.

البته از آنجایی که ظاهربینی عاقبت خوشی ندارد، ممکن است بعدتر از اینکه سراغش رفته اید پشیمان شوید اما همیشه راه برگشت هست. اگر هم این چیزها مطلقا برایتان ارزشی ندارد همینطور الابختکی بروید جلو و به هر کسی رسید دم دستتان، بگویید: سلام حالت چطوره؟ البته نه جوری که نگاه و دندانتان برق بزند.

کمی اتوکشیده باشید

همانقدر که شما در این روزهای اولی شروع ترم ظاهربین هستید، دیگران هم هستند. پس قبل رفتن به دانشگاه یک نگاه در آینه به خودتان بیندازید. اگرچه شما با پوشیدن دمپایی قرمز پلاستیکی احساس رهایی از دغدغه های پوچ مادی می کنید اما لااقل تا زمانی که دیگران فرصت شناختن شما را نداشته اند، دمپایی ها را زیر تختتان بگذارید تا وقتش برسد.

مطمئن باشید هیچ کس سراغشان نخواهد رفت! به قیافه تان برسید ولی دانشگاه را با سالن عروسی اشتباه نگیرید. یادتان باشد کسی سراغ آدم ژولیده پولیده نمی رود و از داشتن رفیقی اینچنینی به خود نمی بالد.

بعدترها که کارتان بالا گرفت و اعتباری کسب کردید، اگر خواستید ژولیدگی را به یکی از ویژگی های برجسته تان تبدیل کنید و دمپایی بپوشید تا قبل از یکی، دو ترم هنوز اغلب دانشجوها طبیعی اند و کفش می پوشند، طبیعی باشید.

قلمروها را قاطی نکنید

حریم صمیمی، شخصی، اجتماعی و عمومی از اقسام قلمروها هستند. حریم صمیمی یا خصوصی فاصله ای کمتر از 45 سانتی متر بین دو نفر است. قبل از اینکه با طرف صمیمی شوید، در حریم صمیمی قرار نگیرید که حتما شما را پس خواهد زد. حالا با دست نه، با رفتارش. ممکن است ناخودآگاه به عقب برود یا ناگهان مضطرب شود. حریم شخصی حداقل 45 سانتی متری است.

همیشه نباشید

نظر شما خیر است، درست اما گدای رابطه که نیستید، هستید؟ اگر نیستید باید بدانید تندرویدر تایید و زیاده موافقت کردن و از خود اراده و نظری نداشتن باعث می شود طرف فکر کند گدای محبت و دوستی هستید یا از آنهایی هستید که با هر که بنشینید شکلش می شوید. بنابراین حسابی رویتان نمی کند.

یادتان باشد کسی حوصله گداها را ندارد. فوق فوقش برای آرامش وجدان هر از گاهی که جلوی چشمشان بودید لقمه نان محبتی بهتان بدهند اما دائمی نخواهد بود. جوری جدیت و قاطعیت و مصمم بودن نشان بدهید که آدم ها گمان کنند شخصیت تان محکم و شکل گرفته و مستقل است؛ مثلا هر جا که گفتند، راهتان را نکشید دنبالشان. گاهی بگویید کار دارید و نمی توانید. یا بگویید قرار دیگری دارید که یعنی برای شما دوست و رفیق ریخته!
 
راه های جذاب شدن در اولین برخورد

گاهی تحمل کنید

از کرده تان پشیمانید؟ از این آدم برایتان آبی گرم نمی شود؟ اما مرد باشید و کاری را که شروع کرده اید درست تمام کنید.دیگر بدتر از این نیست که دهانش بوی کپک پنیر بدهد! اما ادب به خرج بدهید و تا ته حرفش را گوش کنید.

آدامس باد نکنید یا اینطرف و آنطرف را بررسی ننمایید! طرف دارد برای شما حرف می زند چون خودتان او را تشویق یا مجبور به این کار کرده اید. صبوری کنید. بالاخره حرفش تمام می شود. یا می توانید جور مودبانه ای حرف را به سمت تمام شدن ببرید.

اگر برعکس از طرف خوشتان آمده و می خواهید گفت و گو ادامه پیدا کند، با گوشدادن دقیق او را به وجد بیاورید. گاهی سر تکان بدهید یعنی که می فهمید. گاهی کلمات تاییدی، تاکیدی و سوالی بپرسید. اینها نشانه ای هستند برای اینکه حرف های او برایتان جالب است.

بزن کانال بعدی

آدم ها به سه دسته سمعی، بصری و لمسی تقسیم می شوند و خیلی از روانشناس ها معتقدند همه بدبختی آدم ها در روابطشان (یا لااقل بخش اعظمی از آن) سرهمین بلد نبودن ویژگی های شخصیتی طرف رابطه است. طرفتان را برانداز کنید و ببینید چطور موجودی است و در کدام دسته از این سه دسته قرار می گیرد؛ مثلا برای برخورد با یک آدم لمسی باید به شکل متفاوتی از یک آدم بصری رفتار کرد.

حالا هی بروید جلوی یک آدم لمسی سخن پراکنی کنید یا تریپ بیایید. آب در هاون کوبیده اید. نتیجه این می شود که هم شمایی که می خواهید رابطه ای را شروع کنید سرخورده می شوید چون طرف برخورد امیدوارکننده ای نخواهد کرد، هم اینکه او که باید روحش متوجه سیگنال های شما شود، نمی شود. پس قبل از هر کاری سریع طرف را اسکن کنید و ببینید از چه قماشی است. این بررسی را در طول مکالمه و برخورد هم ادامه دهید و کامل کنید.

- بصری ها عاشق هیجانند. می توانید آنها را از حالت نگاه کردنشان و رفتارشان بشناسید. پر انرژی و تند حرف می زنند و زیاد از دست و بدنشان موقع حرف زدن استفاده می کنند. در دایره لغاتشان کلمات تصویری زیادند. مثلا شفاف، درخشان، چشم انداز. برای ارتباط گرفتن با اینها نباید شل و ول باشید. پرانرژی باشید و تند حرف بزنید و توانایی هایتان را نشان دهید.

- سمعی ها سخنورترند. خوب حرف می زنند و حواسشان به اینطرف و آنطرف هست. در واقع گوش هاشان تیز است. در دایره لغاتشان کلماتی که صدا دارند بیشتر شنیده می شود. مثلا صدا، آهنگ، همهمه، ضربه، قصد داشتن، شرح دادن، مذاکره کردن، ناهنجار ... با اینها باید خوب و شمرده حرف زد تا کلمات تاثیرشان را بر شنوایی آنها بگذارند.

- لمسی ها احساسشان عمیق تر است و ملایمترند. خودشان را موقع حرف زدن لمس می کنند و موقع حرف زدن از چنین کلماتی استفاده می کنند: احساس، لمس کردن، اتصال، لغزیدن، تعادل، اصابت، احساساتی. به نظر شل و ول می رسند ولی عملا از بقیه حساس تر و عمیق ترند. با این افراد خوب دست بدهید، گاهی به پشتشان بزنید یا دست روی شانه شان بگذارید. (البته نه همان جلسه اول. اصل پسرخالگی که یادتان نرفته)
انتشار یافته: 67
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1391/10/21
عالی بود بسی فیض بردیم
برترینها تو بهترینی
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1391/10/21
وا تیترو چرا عوض کردین؟
Australia
11:50 - 1391/10/22
افتضاح
شما دانشگاهو با جای دیگه اشتباه گرفتی!!!
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1391/10/22
خیلی جالب و یکم با مزه بود!زیر عکس آخر رو که داشتم میخوندم یه لحظه احساس کردم زنه برگشت نگاه کرد :))
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1391/10/22
مطلب خوبی بود،ولی ما که دانشگاهمون تفکیک جنسیتیه،تکلیفمون چیه؟
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1391/11/01
خیلی جالب و شیرین همه چیزو بیان کردین.
ازطرز بیانتون خیلی خوشم اومد.یکم از استرس آدم کم میکنه.
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1391/12/18
مرررررسی دمتون گرم خیلی جالب وخوب بودواقعا
Japan
17:31 - 1392/01/14
این حرف ها دوباره من را امید وار گرد مرسی عزیزم D:
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1392/02/13
خوب بود مرسی خودتو به دکتر نشون بده
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1392/03/10
من که خدای اعتماد به نفسم نصفش ریخت وای به حال بقیه!!!!!!!!!!!!!!
فکر نمیکنم این همه خر میزنیم شبا بیدار میمونیم که بریم دانشگاه واسه ارزیابی ملت.........
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1392/03/29
خوب بود ولي مكان هاي ارتباتاط رو نگفتين
Iran, Islamic Republic of
00:24 - 1392/04/26
خیلی ممنونم از مطلب من خیلی وقت بود جذابیتم رو از دست داده بودم وقتی اینو خوندم رفتار قدیمیم یادم اومد مرسی قربون دست و پنجت برن مردم ایران
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1392/05/04
خيلي چرت بود نظرات براي خودت خوبه
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1392/05/08
خیلی خیلی خوب بود من که جذابیتم را به دست اوردم
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1392/05/11
بچه ها توروخدا کمکم کنید من خیلی اعتماد به نفسم بایینه.دوست دارم با همه صمیمی بشم ولی هیچکس باهام صمیمی نمیشه زود ارتباطشو باهام قطع میکنه خیلی تنهام بخاطره این موضوع عصبی شدم و مشکلات روحی بیدا کردم
پاسخ ها
بابک
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۹
دقیق دقیقاااااااااااا ینی 0 تا 1000 مثل تو نمیدونم چیکار کنم
احسان جون
United Kingdom
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
خب بیا بامن دوست شو
ehsan323436@gmail.com
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1392/05/26
من که خیلی جذابم اعتماد به نفسم بالاست تنها راه جذابیت مغرور بودنه ولی نه خیلی و این که به همه رو ندی
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1392/05/26
حتمازیادی لوس بازی درمیاری وزیادی بهشون میچسبی
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1392/06/04
rahe jazab bodan maqror bodane va ykam ham khoshgeli>>>>>hamin
Iran, Islamic Republic of
06:50 - 1392/06/11
خوب بود به جز دانشگاه به درد جاهای دیگه هم می خوره اممیدوارم بتونم از این راهکارا استفاده کنم
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1392/07/05
عالی بود عالیییییی مرسی.
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1392/07/15
مرسی بابت زحمتت ولی همه چیزو نگفتی.اینم یادت باشه مرد باید همیشه مرد باشه و جذابیت مردانه داشته باشه جوری که زن بهش تکیه کنه و زن هم باید همیشه لطافت و زنانگی جزئی از رفتارش باشه که بتونه مرد و جذب کرد.نمیگم تیپ واسه مرد بده اصلا! ولی مردونه بودن بنظر من بهتره
Iran, Islamic Republic of
19:29 - 1392/08/06
لن ک واقعا دوس دارم اینایی ک میگن ما خوشگلیمو ببینم. حتما سیبیل داره:-D
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1392/08/29
عالي بود .. ممنون
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1392/10/12
خوب بود ولی مشکل من اینه که طرف اصلا نگام نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1392/10/14
yadetoon nare vase gazb kardane pesara bayad maghroor va jasoor bashid faghat hamin ahan rasti dasht yadam miraft dar zemn ba class boodan ham kheili tasir dare va dar zemn poz nadid hichvaght
Iraq
15:00 - 1392/12/15
خيلى جالب بود,مرسى هستفاده كردم,ممنون
Germany
21:18 - 1393/03/17
عالی بود...
ممنون
متن صمیمی تون تاثیر خودش رو گذاشت
Iran, Islamic Republic of
04:49 - 1393/03/31
به نظرم من پسرا رو خوب می شناسم
حداقل اونی رو که الان باهاش دوستم امیدوارم یه روز ازم خاستگاری کنه اما زیاد هم بهش فرصت نمی دم
پسرا همشون مثل هم نیستن
اونی رو که من می شناسم آدم کم حرف و در عین حال به حرفام با دقت گوش می ده اگه هم حرفی بخواد بزنه دوست داره با دقت به حرفش گوش بدم
Iran, Islamic Republic of
01:47 - 1393/04/03
چ جلب.بنظرم هرچی ک تو دلت بگی رو ظاهرت تاثیرمییزاره اگ تو دات ب طرف منفی فکر کنی و اعتناد ب نفس نداشته باشی شک نکن این بی اعتماد ب مفسی و تو ظاهرت پیدامیشه و باعث عدم جذابیت میشه نظرتون چیه ؟
Iran, Islamic Republic of
05:03 - 1393/06/06
هرچی جدی تروخشن تررفتارکنیدموفقترید.اینوازمن داشته باشین
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1393/08/01
من هنوز دانشگاه نرفتم چه کنم?!?!
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1393/09/01
سلام
جدا عااالی بود مرررسی
Iran, Islamic Republic of
02:46 - 1393/10/01
من که محل سگ به کسی نمیدم.میرم درسمو میخونم و بر میگردم .بقیه هم اصن واسم مهم نیسن که چجوری باشن
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1393/12/22
خیلی خوب بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
لایک
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1394/01/07
اگه شانس نداشته باشی هیچی فایده نداره بدشانسی پشت بد شانسی
Iran, Islamic Republic of
01:36 - 1394/04/22
باحال بود دم شما گرم ولی تکلیف ما چیه که دانشگاه نمیریم اینایی که شماگفتین همش تو دانشگاه قابل اجراست
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1394/06/28
خمه میگن واقعا من زیبا هسم خودمم که به اینه نگاه می کنم این زیبایی رو در وجودم می بینم ولی اصن نمی تونم رابطه ای برقرار کنم
من بیشتر اوقات یکی که میاد از کنارم رد میشه سرمو میندازم پایین و فک کنم این بزرگترین ایراده منه امیدوارم بتونم روش کار کنم
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1394/09/26
عالی بود دمتون گرم کمتر پیدا میشه انقد رک باادم حرف بزنن
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1394/10/24
بد نیست کمی اثر میکنه ولی حسش نیست
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1394/12/03
بعضی قسمت ها مثل نحوه خندیدن خوبه ولی تو بعضی جاها بیخودی طرفو گیج میکنین
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1395/06/31
واقعا مطالب مفیدی بود.

اون قسمت لبخند زدن فوق العاده بود .

ممنون.....
پاسخ ها
رویا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۴
شما به همچی میگید خوب افتضاح بود
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1395/12/05
خیلی خوب بود.مرسی
Iran, Islamic Republic of
01:57 - 1396/05/19
خیلی خیلی عالی بود.
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1396/05/21
واقعا متن کامل و زیبایی بود .
با تشکر از نویسنده و این سایت خوب❤
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1396/11/26
خیلی خوب بود همه رو خوندم
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1397/01/19
مگه خمیازه دست ادمه
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1397/03/14
شما به همچی میگید خوب افتضاح بود
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1397/04/19
من که چیزی سر درنیاوردم
فقط میدونم که عاشقم
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1397/04/19
من که چیزی سر درنیاوردم
فقط میدونم که عاشقم
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1397/06/14
خوبه ولی به نظره من ادم باید خودش باشه
Iran, Islamic Republic of
07:59 - 1397/09/06
قبل این ک این راهنمایی هاتون رو بخونم خیلی دخترا بهم نگاه میکردن ولی بعد اون موقعی ک راهنماییتونو خوندم
بدبختی دیگه نگاهَمَم نمیکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج