تا چند سالگي براي پـدر شدن فرصت داريد؟!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۵۷۹۵
۲۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۲
۴۶۳۰۲
با اينکه در این مطلب از مرداني نام می‌بريم که حتي در 95سالگي هم بچه‌دار شده‌اند اما حقيقت اين است که بعد از یک سن، شانس پدر شدن به سرعت کاهش مي‌يابد. فکر می‌کنید کدام سن؟

برترین مجله اینترنتی ایران

مجله سیب سبز:  اين روزها شنيدن اين خبر که مردي بعد از 40 سالگي صاحب نخستين فرزند خود شده است چندان عجيب نيست. مشکلات اقتصادي و تغيير فرهنگ جامعه باعث شده بسياري از مردان دهه سوم زندگي را براي تشکيل خانواده انتخاب کنند و تازه بعد از چند سال به فکر پدر شدن بيفتند. بسياري از مردم تصور مي‌کنند، مردان در سنين بالا هم براي بچه‌دار شدن مشکل ندارند و اين خانم‌ها هستند که به‌دليل شرايط فيزيکي خود بايد تا قبل از رسيدن به سن يائسگي صاحب فرزند شوند. اما تحقيقات نشان مي‌دهد واقعيت غيراز اين است.

تا چند سالگي براي پـــــــدر شدن فرصت داريد؟

  چند هفته قبل خبري منتشر شد که يکي از بهترين و بزرگ‌ترين فوتباليست‌هاي تاريخ در انتظار تولد نخستين فرزندش به سر مي‌برد. «ديگو مارادونا» بازيکن سابق تيم ملي آرژانتين که اکنون 51 سال دارد تا 5 ماه ديگر از همسر 34 ساله خود به نام «ورونيکا اوجدا» صاحب فرزند خواهد شد. البته مارادونا قبلا يک بار ازدواج کرده بود که حاصل آن 2 دختر به نام‌هاي «دالما» و «جياناست».  اما اين خبر سؤالي را در ذهن بسياري از ما به‌وجود مي‌آورد که مردان تا چه سني مي‌توانند صاحب فرزند شوند؟ آيا افزايش سن پدر شدن مي‌تواند خطري براي کودکان به همراه داشته باشد؟ چه افراد مشهور ديگري بودند که بعد از 50 سالگي طعم پدر شدن را تجربه کردند؟ پيرترين پدر تاريخ چه کسي بوده است؟ در اين مطلب سعي مي‌کنيم به اين سؤالات جواب بدهيم.

 آيا پدر شدن محدوديت دارد؟

همه ما مي‌دانيم که با افزايش سن مادر خطر احتمال بروز مشکلات ژنتيک بيشتر مي‌شود که در نهايت مي‌تواند منجر به سقط جنين شود، اما تا چند سال پيش پزشکان اطلاعات زيادي در مورد تاثير سن پدر روي جنين نداشته‌اند. با اينکه تعداد مرداني که در سنين بالاي 30 سال براي نخستين بار پدر شدن را تجربه مي‌کنند در حال افزايش است اما تحقيقات نشان مي‌دهد اين کار خطرهای جسمي و ذهني را براي فرزندان آنها افزايش مي‌دهد.

اين مطالعات نشان مي‌دهد مردان در سنين بالا معمولا صميميت و ارتباط کمتري با کودکان خود دارند و در عين حال فرزندانشان هم بيشتر دچار بيش‌فعالي يا ديگر مشکلات روحي مي‌شوند. آخرين بررسي‌هاي انجام شده توسط دانشمندان فرانسوي در سال 2008 اثبات کرد، مردان هم مانند زنان داراي يک ساعت بيولوژيکي هستند. اين بدان معناست که با افزايش سن احتمال بچه‌دار شدن آنها کاهش پيدا مي‌کند. براساس شواهد احتمال بارداري موفق، درصورتي که مرد بالاي 35 سال باشد کم مي‌شود و درصورتي که سن او بيش از 40سال باشد اين احتمال به‌شدت پايين مي‌آيد.تا چند سالگي وقت هست؟

با اينکه  مرداني را نام برديم که حتي در 95 سالگي هم بچه‌دار شده‌اند اما حقيقت اين است که بعد از 41 سالگي شانس پدر شدن به سرعت کاهش مي‌يابد.  شبعد از 45 سالگي وضعيت واقعا بدتر مي‌شود و مرداني که تاکنون صاحب فرزند نشده‌اند، بايد حتما در اين مورد فکر کنند. در فاصله بين 41 تا 45 سال احتمال پدر شدن از 60 به 35 درصد کاهش پيدا مي‌کند و همين موضوع نشان مي‌دهد افزايش سن چه تاثيري روي کيفيت اسپرم‌ها دارد. افزايش سن پدر شدن خطرهای زيادي به همراه دارد که در ادامه به بعضي آنها اشاره مي‌کنيم:

اوتيسم


آمارها نشان مي‌دهد با افزايش سن پدر،  احتمال ابتلا به بيماري اوتيسم در کودکان افزايش چشمگيري پيدا مي‌کند. براي مثال کودکاني که از مردان بالاي 40 سال به دنيا مي‌آيند با احتمال 6 برابر بيشتر از کودکاني که پدر زير 30 سال دارند ممکن است به اين بيماري دچار شوند. اين موضوع اثبات مي‌کند مردان هم داراي يک ساعت بيولوژيکي هستند.

شيزوفرني، سندرم دوقطبي و ناهنجاري‌هاي مادرزادي نادر


هرقدر سن پدران بيشتر شود احتمال ابتلا به سندرم‌هايي مانند کوتولگي يا achondroplasia بيشتر مي‌شود.  اين بيماري يک نوع ناهنجاري ژنتيک است که روي رشد استخوان‌ها اثر گذاشته و حاصل آن کودکاني بسيار کوتاه با دست و پاهايي کوچک است که قدشان از 120 سانتي‌متر تجاوز نمي‌کند. چندي پيش محققان کلمبيايي هم به اين نتيجه رسيده‌اند که مردان بالاي 50 سال با احتمال سه‌‌برابر بيشتر از مردان زير 25 سال ممکن است صاحب کودک مبتلا به شيزوفرني شوند. به‌طور کلي تخمين زده مي‌شود از هر چهار کودک مبتلا به شيزوفرني، يک نفر به‌دليل بالا بودن سن پدر به اين بيماري دچار شده است.

اگر مردان هنگام پدر شدن بالاي 50 سال داشته باشند، احتمال جهش ژنتيک در فرزندان آنها تا 10 برابر بيشتر از مردان زير 30 سال رخ مي‌دهد. اين جهش‌ها ممکن است نتايج غيرقابل پيش‌بيني به همراه داشته باشد و حتي باعث تغيير شکل عجيب جنين شوند.

سندرم داون


هر‌قدر يک مرد زمان پدر شدن را به تاخير بيندازد، به همان اندازه هم نقص‌هاي موجود در اسپرم او بيشتر مي‌شود. محققان دانشگاه بارسلونا متوجه شدند بعد از 30سالگي به ازاي هر 10 سال افزايش سن پدر، احتمال ابتلاي فرزند او به سندرم داون 11.5 درصد بيشتر مي‌شود.

به‌نظر دانشمندان نتايج اين نوع تحقيقات اهميت بسيار زيادي دارد و مردم بايد حتما هنگامي که براي داشتن فرزند تصميم مي‌گيرند به اين موارد توجه داشته باشند. بهترين زمان بچه‌دار شدن براي زنان 20 سالگي و براي مردان 25 سالگي است، زيرا در آن دوره سلول‌هاي اسپرم و تخمك بهترين کيفيت را دارند. از ديگر بيماري‌هايي که فرزندان پدران پير را تهديد مي‌کند مي‌توان به سرطان پروستات، سرطان سيستم عصبي، سندرم آپرت، تغيير شکل غيرعادي جمجمه، دست‌ها يا پاها، سندرم مارفان که باعث ايجاد نقص در چشم‌ها، استخوان‌ها و قلب مي‌شود، اشاره کرد.

مرگ زودرس


کودکاني که از پدران سن بالا متولد مي‌شوند با احتمال دو برابر بيشتر ممکن است قبل از رسيدن به سنين جواني جان خود را از دست بدهند. اگر سن پدر بالاي 45 سال باشد احتمال مرگ فرزندش قبل از 19 سالگي تا صد درصد بيشتر از مردي است که در فاصله بين 20 تا 30 سالگي صاحب فرزند شده است. در گذشته همه، مشکلات و نقص‌هاي بارداري را متوجه مادر مي‌دانستند اما امروزه مشخص شده نقش پدر هم در اين ميان بسيار زياد و حتي در بعضي موارد همه مشکلات به گردن پدر است.

تولد پيش از موعد


همه مي‌دانيم که بالا بودن سن مادر، احتمال زايمان زودتر از موعد طبيعي را افزايش مي‌دهد اما تحقيقات دانشمندان دانمارکي نشان مي‌دهد سن پدران هم در اين اتفاق بي‌تاثير نيست. همان طور که گفتيم بالا بودن سن پدر ناهنجاري‌هاي ژنتيک در نوزاد به‌وجود مي‌آورد و همين عامل مي‌تواند روي زمان رشد طبيعي آن و حتي زمان زايمان تاثير‌گذار باشد.

تا چند سالگي براي پـــــــدر شدن فرصت داريد؟

خطرهایی که فرزند مارادونا را تهديد مي‌کند:

 •   ابتلا به اوتيسم با احتمال 6برابر بيشتر
 •  ابتلا به شيزوفرني با احتمال 3 برابر بيشتر
 •  احتمال جهش ژنتيک تا 10 برابر بيشتر
 •  ابتلا به سندرم داون با احتمال 20 درصد بيشتر
 •  مرگ زودرس قبل از 19 سالگي با احتمال 100 درصد بيشتر

تا چند سالگي براي پـــــــدر شدن فرصت داريد؟

چارلي چاپلين  پدر 11 فرزند

«چارلي چاپلين» متولد سال 1889 بازيگر، کارگردان، آهنگساز و يکي از بزرگ‌ترين هنرمندان طول تاريخ سينما به حساب مي‌آيد. او قبل از جنگ جهاني اول تبديل به مشهورترين ستاره سينما در جهان شد و تا آخرين سال‌هاي عمر هم به فعاليت هنري خود ادامه داد. چارلي در طول زندگي‌‌اش 4 بار ازدواج کرد که حاصل اين ازدواج‌ها 11 فرزند بود. آخرين فرزند او در سال 1962 و زماني که او 73 ساله بود به دنيا آمد.

تا چند سالگي براي پـــــــدر شدن فرصت داريد؟

مايکل داگلاس اولین فرزند  در 54 سالگی

«مايکل داگلاس» بازيگر و فيلمساز ايالات متحده متولد سال 1944 میلادی است. او تا کنون 3 جايزه گلدن گلوب و 2 جايزه اسکار را از آن خود کرده است. اين هنرمند در سال 2000 با «کاترين زتا جونز» ازدواج کرد و دو بار در 54 و 57 سالگي صاحب فرزند شد.


تا چند سالگي براي پـــــــدر شدن فرصت داريد؟

اريک کلاپتون 60 سالگی و اولین فرزند

«اريک پاتريک کلاپتون» آهنگساز و گيتاريست انگليسي است. اين هنرمند که در سال 1945 متولد شده از مهم‌ترين و تاثيرگذارترين نوازندگان گيتار در تمام دوران به شمار مي‌آيد. او چند بار در رده بندي‌هاي مختلف به‌عنوان يکي از بهترين نوازندگان گيتار در طول تاريخ معرفي شده است. اين هنرمند تا کنون چند بار ازدواج کرده و آخرين بار در سال 2005 و در 60 سالگي صاحب فرزند شده است.


تا چند سالگي براي پـــــــدر شدن فرصت داريد؟

آنتوني کوئين دوازدهمین بچه در 81 سالگی

«آنتوني کوئين» كه بازيگر اهل ايالات‌متحده است در زمينه نويسندگي و نقاشي هم فعاليت‌هايي داشته. اين هنرمند در سال 1915 متولد شد و در بسياري از فيلم‌هاي موفق و پرفروش درخشيد. اين هنرمند تا کنون دو بار برنده جايزه اسکار شده و در نهايت در سال 2001 از دنيا رفت. آنتوني در طول زندگي خود چند بار ازدواج کرد و در مجموع صاحب 12 فرزند شد. او آخرين بار در 81 سالگي پدر شد.


تا چند سالگي براي پـــــــدر شدن فرصت داريد؟

پابلو پيکاسو  پدر شدن در 68 سالگی

پابلو روئيز پيکاسو نقاش، طراح صحنه، پيکرتراش اسپانيايي و يکي از برترين و تاثيرگذارترين هنرمندان سده ۲۰ ميلادي بود.اين نقاش و مجسمه‌ساز اسپانيايي با خلق آثار خود، گام مهمي در هنر مدرن برداشت. او در كار كردن با رنگ روغن، آبرنگ، زغال چوب، مداد و جوهر بسيار توانا بود و با ايجاد آثاري در مكتب «كوبيسم»، استعداد بي‌نظير خود را به بهترين شكل به جهانيان نشان داد. پيکاسو آخرين بار در 68سالگي صاحب فرزند شد. 

تا چند سالگي براي پـــــــدر شدن فرصت داريد؟

جک نيکلسون پدر 75 ساله، فرزند 18 ساله!

«جک نيکلسون» هنرمند، کارگردان، فيلمساز و نويسنده كه اهل ايالات‌متحده است، در سال 1937 به دنيا آمد. او تا کنون 12 بار براي دريافت جايزه اسکار نامزد شده و از اين لحاظ بعد از مريل استريپ دومين هنرمند رکورددار به حساب مي‌آيد. جک آخرين بار در 57 سالگي صاحب فرزند شده است.

تا چند سالگي براي پـــــــدر شدن فرصت داريد؟

لري کينگ 8 بار ازدواج و پدر شدن در 68 سالگی

شايد زماني که نام اجراي تلويزيوني به ميان مي‌آيد ذهن بسياري از مردم براي نخستين بار سراغ «لري کينگ» مي‌رود. لري يکي از مشهورترين مجريان تلويزيوني است که درسال 1933 متولد شد و اکنون 79 ساله است. کينگ نخستين بار در 51 سالگي طعم پدر شدن را احساس کرد و آخرين بار در سال 2000 و در زماني که 68 ساله بود صاحب فرزند شد. لري کينگ تا کنون هشت بار ازدواج کرده است.


تا چند سالگي براي پـــــــدر شدن فرصت داريد؟

 پيرترين پدران جهان

رکورد پيرترين پدر جهان در اختيار يک مرد هندي است که با وجود داشتن 96 سال به تازگي صاحب فرزند شده است. «رامجيت راگاو» 2 سال پيش هم اين رکورد را شکسته بود و در 94 سالگي صاحب يک پسر شده بود. با وجود آنکه «رامجيت» به‌خودش قول داده بود بيش از يک بار صاحب فرزند نشود. اما 2 سال بعد او و همسر 54 ساله‌اش ورود يک پسر ديگر را به خانواده خود جشن گرفتند. آقاي رامجيت تا کنون دو بار ازدواج کرده است. او با همسر دوم خود 25 سال بعد از مرگ همسر اولش ملاقات کرد. 

البته رکوردهاي نزديک به رامجيت هم در کتاب گينس ثبت شده است. براي مثال «لس کولي» در سال 1992 و زماني که 92 سال و10 ماه از عمرش مي‌گذشت صاحب يک پسر شد. اين مرد فقط 4 ماه مانده به جشن تولد 100 سالگي‌اش جان خود را از دست داد.در سال 2006 هم يک کشاورز هندي با وجود آنکه 88 سال از عمرش مي‌گذشت از همسر 45 ساله خود صاحب دوقلو شد. «ويرمارام جات» که گياهخوار بود در طول زندگي‌اش هيچگاه سيگار نکشيده و به هيچ عنوان سراغ مشروبات الکلي نرفته بود. او هر روز مسافت زيادي را پياده‌روي مي‌کرد و از زمان کودکي شير تازه مي‌خورد. در سال 2007 يک کشاورز هندي در سن 90 سالگي صاحب بيست و يکمين فرزند خود شد. «نانو رام جوگي» تا آن زمان چهار بار ازدواج کرده بود که حاصل آن 12 پسر و 9 دختر و 20 نوه بود. در آن زمان اين مرد اعلام کرده بود که تصميم دارد تا 100سالگي باز هم فرزندان ديگري داشته باشد.

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1391/09/24
خیلی هم اینجوری نیست. بنظرم یکم بزرگنمایی کردید. برای زن که از سنی یه بالا کاملا خطرناکه ولی برای مرد تا آخر عمرش ادامه داره. بعد خود اسپرم هم نمونه ای از دی نی ایه و چون میلیونها اسپرم سعی دارن به تخمک برسن معمولا بهترینشون به تخمک میرسن برای همین شرط سن رو نمیشه دخیل دونست. زن خیلی در این شرایط موثره. حتی کوچکترین ضربه ها هم باعث ایجاد سندرم دان میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
از بین 100 اسپرم معیوب اونی که از همه معیوب ها قوی تره می رسه
تن تن
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۶
باشه شما تو 100سالگیت هم بچه دار شو
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1391/09/27
عزیزم خب مینوشتی اینا که تو این سن بچه دار شدن بچه هاشون چه مشکلی پیدا کردن
بحث سر این بود یا این که چه کسایی تو چه سنی بچه دار شدن ؟
بعضی وقتا مطالبتون ناقصه
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1391/09/27
خب اینا درست مرده پیر بوده ولی چون ادم معروفی بوده حتما زنش جوون بوده...
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1397/02/25
من توی این زمینه خیلی تحقیق کردم ممکنه در بعضی موارد اشکالاتی هم بوجود بیاد ولی موارد بسیاری هم شاهد بودم که مرد در سن 75 سالگی و زن در 50 سالگی صاحب فرزندی کاملا سالم شدند وضعیت بدنی مناسب و سالم نداشتن اضطراب و تغذیه مناسب هم موثره و منطقه و اب وهوایی که در ان زندگی میکنیم......
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1397/04/14
جالب بود اما چند نکته دارد : خیلی ها در هشتاد سالگی صاحب فرزند میشوند ( صحیح و سالم) و شرایط خانم مدنظرسنش هست که یکم فاکتور گرفتید، ! یک قطره اسپرم در بین دفعات کافیست حتی شاید بار اول لقاح تخمک صورت بگیره!! و دختران مارادونا سن کمی ندارن و چیزی از مامانی جدیدشون کم ندارن چطور سن بابا ۵۰ نوشته شده؟ فکر کنم ۶۰ ساله ش باشه !!!
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1397/07/04
مقاله مفیدی بود،سپاس گذارم.
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1399/09/18
چند وقت دارم تحقیق میکنم که وقت بچه دار شدن مون هست یا نه خودم 43همسرم 45 .این مقاله برام مفید بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر