فیلمی که روزی 20 میلیون خسارت می دهد!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
استخدام_1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر استرکی_3
استخدام_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۶۲۱۸
۲۷ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۸
۵۳۴۴
این فیلم به هر حال به جشنواره فیلم فجر سی و یکم نخواهد رسید. ما از روز توقیف این کار تاکنون، روزی 20 میلیون خسارت می دهیم. من یک قران از فارابی نگرفته ام.

برترین مجله اینترنتی ایران

تماشا: این روزها «آینه شمعدون» و توقف فیلمبرداری اش به خبر دسته اول بسیاری از رسانه ها تبدیل شده است. این فیلم در میانه راه تولید، توقیف شد. خیلی ها این توقیف را به یادداشت یکی از سایت ها ربط دادند که در مورد این فیلم نوشته و در آن، در راه بودن فیلم موهنی دیگر را اعلام کرده بود.

در این یادداشت از کارگردان این فیلم با نام «ب.ب» یاد شده بود: «کارگردان جوان سینما که علاقه فراوانی به سوژه های پرحاشیه دارد.»

مدتی بعد و پس از انجام 60 درصد از فیلمبرداری «آینه شمعدون» این پروژه متوقف شد. در مورد این اتفاق بهرام بهرامیان، کارگردان، از هرگونه اظهار نظری خودداری کرد و به شبکه ایران گفت: «می توانید از عوامل فنی کار و آنهایی که صلاحیت بیشتری برای اظهار نظر دارند سوال کنید. کارگردان هزارتا محدودیت دارد و به همین دلیل نمی تواند صحبت کند.»

محمد کمالی پور، تهیه کننده این اثر هم سکوت را ترجیح داد تا اینکه روز گذشته در گفت و گو با تماشا درباره دلایل این توقف توضیحاتی ارائه داد. اودر این باره گفت: «ما پیش از این با خبرنگاری به نام آقای الف، برای روابط عمومی این کار صحبت کرده بودیم و قرار بود ایشان مدتی آزمایشی با ما کار کنند.

بعد از مدتی ایشان مورد تایید ما قرار نگرفتند و از او خداحافظی کردیم. مدتی بعد، ایشان به من پیامک زدند که هنوز موجود است. او نوشته بود پنبه این فیلم را می زنم و کارتان را می خوابانم. ایشان برای اینکه چنین کاری نکنند، پول بیشتری می خواستند. این کار از نظر من اخاذی بود.»

فیلمی که روزی 20 میلیون خسارت می دهد!

کمالی پور می گوید یادداشت تند و تیزی هم که در سایت ... منتشر شد، کار همین خبرنگار و در راستای همین تهدیدش بوده است: «من شخصا به این خبرگزاری رفتم تا در این مورد صحبت کنیم.» روز گذشته همچنین خبرگزاری فارس، در گزارشی به موضوع و سوژه حساس و بحث برانگیز این فیلم پرداخته بود.

در بخشی از این گزارش آمده بود: «... عکسی که از یکی از بازیگران زن این فیلم در اینترنت منتشر شد، این بازیگر را با چهره ای غیرمتعارف و مخالف با هنجارهای ما نشان می دهد...»

 کمالی پور در این باره به تماشا توضیح می دهد: «لیلا بلوکات در این فیلم، نقش زن دوم و قانونی محسن طنابنده را بازی می کند. موی او گریم است و برای این چهره پردازی از موی مصنوعی استفاده شده است. من تمام خط و خطوط قرمز جمهوری اسلامی را می دانم. در حال حاضر هم 40 دقیقه فیلم آماده است. من حاضرم همه روش های فیلم تا الان را به ارشاد ببرم تا با هم ببینیم.»

کمالی پور درباره داستان بحث برانگیز این فیلم هم می گوید: «قطعا هر طرح و فیلمنامه ای که برای ساخت ارائه شده، خوانده می شود و هنیچ فیلمی خارج از ورال، مجوز ساخت نمی گیرد. داستان «آینه شمعدون» داستان دو نبرادر است با بازی رضا عطاران و محسن طنابنده. عطاران، الاغی نر دارد و طنابنده الاغی ماده. الاغ عطاران عاشق الاغ طنابنده می شود ولی طنابنده اجازه ارتباط نمی دهد.»

فیلمی که روزی 20 میلیون خسارت می دهد!

کمالی پور در انتها می گوید: «این فیلم به هر حال به جشنواره فیلم فجر سی و یکم نخواهد رسید. ما از روز توقیف این کار تاکنون، روزی 20 میلیون خسارت می دهیم. من یک قران از فارابی نگرفته ام. امیدوارم مسئولان به خاطر غرض ورزی شخصی افراد، مدیریت خودشان را زیر سوال نبرند. امیدوارم هر چه زودتر ممیزی ها را به ما بگویند تا کار بیش از این ضرر نبیند.»

 یکی از دست اندرکاران سینما به تماشا می گوید آینه شمعدون هم قربانی اختلافات سیاسی شده است. درگیری هایی که ظاهرا باز هم سینما هزینه آن را خواهد پرداخت. باید دید این اختلافات حل شده و ساخت فیلم از سر گرفته می شود یا آینه شمعدون هم به پرونده های بلاتکلیف سینمای ایران خواهد پیوست.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:35 - 1391/08/27
من حاضرم همه روش های فیلم تا الان را به ارشاد ببرم تا با هم ببینیم.»

راش ها نه روش ها
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:47 - 1391/08/27
واقعا که! به این آدم میگن خبرنگار؟ زحمات بقیه خبرنگارهای خوب رو به هدر میده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر