کاهش 10 ساله سن زنان سرپرست خانوار
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۶۸۸۱۵
۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۸
۳۴۰۴
رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران گفت: طی 10 سال گذشته سن سرپرستی خانوار توسط زنان از 50 به 40 سال کاهش پیدا کرده است.
خبرگزاری میزان: رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران گفت: طی 10 سال گذشته سن سرپرستی خانوار توسط زنان از 50 به 40 سال کاهش پیدا کرده است.
 
فهمیه فیروزفر با تاکید بر اینکه اطلاعات خانوار تمامی افرادی که به ستاد توانمندسازی مراجعه می کنند در سامانه اطلاعاتی ثبت می شود و پایه و اساس تمام برنامه ریزی ها قرار می گیرد، گفت: جامعیت آمارهای ما به گونه ای است که می توان آن را به جامعه بزرگ تر تعمیم داد و به آن استناد کرد.

وی با اشاره به بررسی آمارهای ستاد طی سال های اخیر عنوان کرد: ما اطلاعات ستاد را در بازه زمانی 8 ساله بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که سن زنانی که مسئولیت سرپرستی خانوار را عهده دار می شوند از 50 به 40 کاهش یافته است و در عین حال، آمار خانم هایی که به دلیل طلاق و بدسرپرستی، سرپرست خانوار می شوند افزایش پیدا کرده است. به تمامی این موارد باید کاهش تعداد فرزندان به کمتر از 2 بچه را اضافه کرد.

رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران فعالیت مراکز کوثر در مناطق محروم به ویژه محله هرندی را یکی از اهداف مهم ستاد دانست و گفت: گستردگی فعالیت مراکز کوثر در محله هرندی به گونه ای است که با وجود استقبال بانوان این محله هنوز ظرفیت کوثرها در این محله تکمیل نشده و در صورت تکمیل نیز با توجه به استقبال بانوان مکان جدید را از شهرداری منطقه برای اشتغال بانوان دریافت می کنیم.

فیروزفر در ادامه با تاکید بر همکاری ستاد با سایر سازمان ها و ارگان های مسئول در حوزه زنان تصریح کرد: در صورت تقاضا با تمامی سازمان هایی که در حوزه توانمندسازی فعالیت می کنند اعم از نهاد ریاست جمهوری، وزارتخانه ها و استانداری ها همکاری می کنیم. نمونه آن هم همکاری با استان های خراسان جنوبی، کرمانشاه، کرمان و سیستان و بلوچستان است.

وی با اشاره به دستاوردهای مثبت همکاری در استان خراسان جنوبی گفت: قرار است تا با همکاری ستاد در مهرماه جشنواره توبافی در این استان برگزار شود. در این مورد بدون استفاده از بودجه ستاد که از سوی شهرداری تامین می شود، تلاش کردیم تا با حمایت خیرین در برگزاری جشنواره و حمایت از نفرات برتر نقش مفیدی ایفا کنیم.

رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران با یادآوری شروط همکاری ستاد با ارگان ها و سازمان های مختلف بیان کرد: در زمینه همکاری با سازمان ها و ارگان ها تلاش می کنیم تا بحث شبکه سازی را تقویت کنیم و در کنار بقیه قرار بگیریم. به عبارت دیگر تاکید ما بر این است که تمامی سازمان های مسئول پای کار بیایند و همگی در کنار هم یک گروه و شبکه را تشکیل دهیم. به طور حتم این امر مانع از هر گونه فعالیت جزیره ای و بی هدف می شود.

فیروزفر ارتباط با معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری را از دیگر نمونه های همکاری برون سازمانی معرفی کرد و گفت: تمامی اقداماتی که در رابطه با این معاونت انجام داده ایم دوستانه بوده و هیچ گونه وظیفه قانونی در این مورد برای ما تعریف نشد. اگرچه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری امکانات زیادی ندارد و شاید مجلس باید تصویب کند تا امکانات بیشتری در اختیار آن ها قرار بگیرد.

وی در پایان به همکاری ستاد و سازمان بهزیستی پرداخت و عنوان کرد: خانم هایی که در سیستم ستاد هستند و به جای مراکز کوثر به دلیل برخی از شرایط در خانه فعالیت می کنند، همواره با مشکل بیمه رو به رو هستند. قرار شد تا با همکاری سازمان بهزیستی 500 نفر از سوی ما به این سازمان معرفی شوند و تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و در مقابل 500 نفر از سوی بهزیستی برای مهارت آموزی و استفاده از خدمات ستاد به سیستم ما وارد شوند. در این مورد ستاد بارها آمادگی خود را برای اجرای طرح اعلام کرده و جلسات مختلفی را با مسئولان بهزیستی برگزار کرده و می کنیم.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1395/07/14
با عرض سلام
چرا دولت محترم فکری در مورد زنان سرپرست خانوار نمیکند
پیشنهاد بنده این است که ازدواج دوم را در بین مردها رواج دهیم و طرح تشویقی هم این باشد که در صورت عقد دایم با زنان مطلقه و بیوه، یک خانه بعنوان هدیه دولت به این خانواده اهدا نماید.البته این طرح خام است و پس از کارشناسی توسط کارشناسان مربوطه، اجرایی شود،در این صورت این خانم عملا ناموس او خواهد بود و هم فساد کم میشود و هم دیگر مشقت و سختی زندگی از دوش زنان برداشته میشود. تو را بخدا این مسئله را از بعد شرعی نگاه کنید نه از بعد عرف و به اصطلاح غیرت بی خودی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
استیل رگال_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر عارفی - فوتر