ایران و آمریکا در میدان تایمز کشتی می گیرند؟
۴۴۱۴۰
۰۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۴
۳۵۵۵
فدراسیون کشتی آمریکا به علی آبادی پیشنهاد اده است که ایران و آمریکا در میدان تایمز کشتی بگیرند، هر چند در ظاهر توافق شده اما به نظر نمی رسد فدراسیون کشتی و کمیته المپیک ایران به تنهایی بتوانند در این باره تصمیم بگیرند.

برترین مجله اینترنتی ایران

تماشا: فدراسیون کشتی آمریکا به علی آبادی پیشنهاد اده است که ایران و آمریکا در میدان تایمز کشتی بگیرند، هر چند در ظاهر توافق شده اما به نظر نمی رسد فدراسیون کشتی و کمیته المپیک ایران به تنهایی بتوانند در این باره تصمیم بگیرند.

مسئولان کشتی آمریکا که برای حضور در جام جهانی کشتی به ایران آمده اند، پیشنهاد جالبی را مطرح کرده اند؛ اینکه ایران و آمریکا در یک دیدار نمادین روز 16 مه، 26 اردیبهشت ماه در میدان تایمز نیویورک مقابل هم قرار بگیرند.

چهارشنبه شب مسئولان کشتی کشورهایی که برای حضور در جام جهانی به ایران آمده اند، در جلسه مشترکی به دنبال راه حلی بودند تا مسئولان کمیته بین المللی المپیک را راضی کنند تا کشتی را از رشته های حاضر در این بازی ها حذف نکنند.

در این جلسه که محمد علی آبادی، رئیس کمیته ملی المپیک ایران هم حضور داشت، ریچ بندر، رئیس اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا این پیشنهاد را مطرح کرد. او به علی آبادی گفت: «من می خواهم از شما دعوت کنم تا برای برگزاری مسابقه کشتی در روز 16 مه در میدان تایمز به شهر نیویورک بیایید.»

به گزارش بی بی سی و بر اساس تصاویری که خبرگزاری رویترز منتشر کرده، علی آبادی به دعوت او جواب مثبت داده است. اظهارنظرهای بعدی ریچ بندر و علی آبادی تاکید می کند که این دیدار برگزار می شود. ریچ بندر گفته است: «ما با فدراسیون کشتی ایران رابطه غنی و دیرینه ای داریم که تا به امروز ادامه داشته و در آینده نیز تداوم خواهد داشت.»

علی آبادی هم حرف های او را تایید کرده است: «آمریکا در حوزه کشتی کشوری بسیار قوی است. آنها هم درصددند تا کشتی از المپیک حذف نشود. این موضوعی نیست که تنها به آمریکا و ایران مربوط باشد. همه کشورهایی که در کشتی فعال هستند یا هواداران کشتی دارند، آگاهانه برای این هدف تلاش می کنند.»

فیلا برای اینکه اهمیت کشتی را نشان دهد همزمان با برگزاری جام جهانی در تهران تصمیم گرفت میزبانی مسابقات کشتی قهرمانی جهان 2015 را که قبل از بازی های المپیک 2016 برگزار می شود به لاس وگاس دهد.

پیش از این روسیه و آمریکا در میدان تایمز کشتی گرفته بودند اما اینکه ایران و آمریکا بتوانند این کار را انجام دهند، هنوز مشخص نیست. به نظر نمی رسید فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک تصمیم گیرنده نهایی باشند.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
19:35 - 1391/12/05
اگر قبول کنند و برن به نفع ایران
صددرصد ایران می بره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج