سفر دبیرکل سازمان ملل به سومالی
۴۹۳۵۱۷
۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶
۲۵۱۱
دبیرکل سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) وارد سومالی شد تا با محمد عبداللهی محمد، رئیس جمهور جدید این کشور درباره بحران گرسنگی که سومالی را تا آستانه قحطی پیش برده گفت‌وگو کند.
خبرگزاری ایسنا: دبیرکل سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) وارد سومالی شد تا با محمد عبداللهی محمد، رئیس جمهور جدید این کشور درباره بحران گرسنگی که سومالی را تا آستانه قحطی پیش برده گفت‌وگو کند.

 آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، در جریان پرواز به شهر موگادیشو به خبرنگاران گفت: ترکیب جنگ، خشکسالی، تغییرات آب و هوایی، بیماری‌ها و وبا یک کابوس است.

وی خاطر نشان کرد: این سفر اساسا به منظور اعلام همبستگی با سومالی انجام می‌شود. ما تلاش داریم یک به اصطلاح مکانیسم پاسخ را به هدف جلوگیری از وقوع بدترین سناریو به اجرا در آوریم.

گوترش قرار است با محمد عبداللهی محمد، رئیس جمهور جدید سومالی ملقب به فارماجو در منطقه شدیدا امنیتی فرودگاه موگادیشو که تحت حفاظت نیروهای صلحبان اتحادیه آفریقا قرار دارد و میزبان دفاتر سازمان ملل و سازمان های انساندوستانه است دیدار کند.

این سومین سفری است که از جانب یک دبیرکل سازمان ملل به سومالی از سال ۱۹۹۳، دو سال بعد از آغاز جنگ داخلی این کشور در پی سرنگون شدن "محمد زیادباره" رئیس جمهور اسبق، تا کنون صورت میگیرد.

بان کی مون، دبیرکل سابق سازمان ملل نیز در سال ۲۰۱۱ چند ماه بعد از آخرین قحطی در سومالی که بدترین قحطی قاره آفریقا در دو دهه قبل از آن بوده به سومالی سفر کرد.

حسن علی خیر، نخست وزیر سومالی اعلام کرد، دستم کم ۱۱۰ تن در عرض ۴۸ ساعت در اثر "خشکسالی و اسهال شدید" که به سبب عدم دسترسی به غذا، دارو و آب آشامیدنی بوده در این کشور جان باخته‌اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج