چرا احمدی‌ نژاد تصمیم گرفت سر و صدا کند؟
۵۰۸۰۹۱
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
۸۹۹۰ 
محمود احمدی‌نژاد را باید عجیب‌ترین رئیس دولت پس از پیروزی انقلاب دانست. کسی که شبیه هیچ‌کسی نبوده و نیست.
پایگاه خبری رصد نیوز: محمود احمدی‌نژاد را باید عجیب‌ترین رئیس دولت پس از پیروزی انقلاب دانست. کسی که شبیه هیچ‌کسی نبوده و نیست.

شجاعت و جسارت او در سال‌های آغازین دولتش حتی منتقدانش را هم در خلوت به تحسین وامی‌داشت. کنار گذاشتن پیرمردهای تکراری دولت‌های اصلاحات و سازندگی از کابینه و استفاده از حلقه دوم مدیران نسبتا جوان برای اداره وزارتخانه‌ها کاری بود که حتی رئیس‌جمهور بعد از او هم نتوانست تکرار کند و دولت روحانی هم باز از نیمکت وزرای تکراری دولت‌های قبل از نهم و دهم ترکیبش را چید. به اینها باید پرکاری و تلاش بیش از حد و بی‌سابقه دولتمردان را هم اضافه کرد که با یک انگیزه بی‌نظیر قصد کار کردن داشتن.
 
اما در کنار اینها آنچه رئیس‌جمهور سابق را عجیب‌تر از بقیه می‌نمایاند، رفتارهای متناقضی است که چه در زمان مسئولیت و چه این روزها از او سر زده و می‌زند.
 
احمدی‌نژاد تنها رئیس‌دولت دودوره‌ای است که مشی حرکتی و گفتمانی دو دولتش با هم تفاوتی جدی و آشکار دارد. کافی است رفتار او را در دو مراسم تنفیذش در حسینیه امام خمینی(ره) با هم مقایسه کنیم تا متوجه شویم چرا دولت‌های او با هم متفاوت بودند

آنچه رئیس‌جمهور سابق را عجیب‌تر از بقیه می‌نمایاند، رفتارهای متناقضی است که چه در زمان مسئولیت و چه این روزها از او سر زده و می‌زند
 
کسی که در دولت اولش آنقدر کار و فعالیت داشت که بارها تحسین رهبری را به دور از جوسازی‌های مخالفان دولت با خود همراه می‌دید و حتی در آن نماز جمعه تاریخی خرداد ۸۸ رهبری نظرات او را نسبت به مرحوم هاشمی به خود نزدیک‌تر می‌دید و متقابلا در مقابل او هم سعی در تبعیت از ولایت داشت، در همان روزهای ابتدایی دولت دهم (یا به زبان بهتر در آخرین روزهای عمر دولت نهم) مسیرش را تغییر داد و کاری را می‌کرد که کسی از او توقع نداشت.
 
معاون اولی آقای پرحاشیه و تمرد از دستور رهبری تا پیش از علنی شدن نامه آیت‌الله خامنه‌ای و بعد از آن نحوه نامه‌نگاری برای کنارگذاشتنِ با اکراه آقای حاشیه و سپردن مناصب مختلف و پرتعداد به همان فرد، نشان از تغییر نگاه او نسبت به جایگاه رهبری و ولایت فقیه داشت. اوج این تغییرات و به نوعی نقطه عطف آن در ماجرای استعفای اجباری وزیر اطلاعات وقت هویدا شد. جایی که کار به قهر و خانه‌نشینی چندین روزه کشیده شد و دست آخر هم با یک شوخی بی‌مزه مبنی بر دورکاری و استراحت مثلا قضیه فیصله یافت!
 
اما آن روزها از خاطر هیچ‌کس پاک نشد. چه منتقدان و مخالفان دولتش که به دنبال صید ماهی چاق و چله خود از آب گل‌آلود بودند (همان‌ها که در امتحان ولایت‌پذیری بارها و بارها رفوزه شده بودند)، چه قشری از جامعه که به او به واسطه نزدیکی تفکراتش با شعارهای انقلاب، امام و رهبری رای داده بودند و چه دشمنان نظام اسلامی که بیش از همیشه خوشحال بودند.
 
داستان درگیری‌های علنی با مجلس و قوه قضاییه و... هم که حکایت‌های طولانی دیگری است.
 
اما آنچه در این گزارش به آن خواهیم پرداخت، رفتار احمدی‌نژاد در دوران پس از ریاست جمهوری‌اش و در دوران دولت یازدهم و به طور ویژه‌تر در همین‌ ماه‌های اخیر خواهد بود.
 
اولین ساعات پس از مراسم تنفیذ رئیس دولت یازدهم، آخرین لحظات (به‌ظاهر) دوستانه روسای جدید و قدیم جمهور بود. پس از پایان مراسم در حسینیه امام خمینی(ره) روحانی و احمدی‌نژاد فاصله نزدیک بیت رهبری تا پاستور را دست در دست هم و با خنده‌های رودررو و کاملا دوستانه طی کردند. کارمندان نهاد برای آن که می‌رفت و آن‌که آمده بود، اسپند دود کردند و رئیس‌جمهور سابق، دفتر کارش را تحویل منتخب یازدهم ملت کرد.
 
اما داستان از فردای آن روز تغییر کرد. روحانی از روز نخست کاری خود تمام مشکلات کشور را به گرده دولت قبل انداخت و با کمک برخی حامیان سفت و سخت خود نظیر مرحوم هاشمی سعی کرد به جای نمایش یک تصویر واقعی از کشور، آن‌را شبیه به یک ویرانه جلوه دهد.
 
همین تصویرسازی غلط هم سبب شد تا به جای عمل به وعده‌های ۱۰۰ روزه در زمان انتخابات، پس از صد روز رودرروی دوربین رسانه ملی بنشیند و تازه پس از گذشت بیش از سه ماه از دولتش به مردم بگوید که «چه تحویل گرفته‌ایم»
 
این دیگر رسم دولت و حامیانش شده بود که همه مشکلات را مرتبط به دولت قبل بدانند و حتی برخی اقدامات درست گذشتگان را هم اشتباه جلوه دهد. این اقدام عجیب بود؛ اما عجیب‌تر از آن سکوت رئیس دولت سابق بود که تصمیم گرفته بود در مقابل همه اتهامات سکوت کند و حتی در جواب رسانه‌های مختلف باز هم موضوع را عوض کند و از پاسخگویی به سوالات و مواجهه با دولت یازدهم پرهیز کند.
 
طی بیش از سه سال و اندی از عمر دولت یازدهم، مردان به ظاهر معتدل تا توانستند، چماق خود را بر سر قبلی‌ها کوبیدند و به جای آنکه از آنچه در چنته خود دارند، سخن بگویند و نشان دهند، از میراث شوم! دولت قبل نالیدند. اما همچنان سکوت ادامه داشت.
 
همه تصویری که طی این مدت از رئیس‌جمهور سابق دیده می‌شد، مربوط به حضور در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام، مراسم‌های عزاداری در بیت رهبری، مراسم ترحیم برخی چهره‌ها و وابستگانشان، راهپیمایی ۲۲ بهمن و... خلاصه می‌شد. گهگاهی هم خبر می‌رسید که احمدی‌نژاد جلساتی را با برخی از همکاران خود در دولت گذشته در فلان محل برگزار می‌کند.
 
این همه حضور رسانه‌ای رئیس دولت‌های نهم و دهم بود. اما همین سکوت عجیب، ظاهرا آرامش قبل از توفان او بود.
 
سال ۹۵ و به فاصله حدود یک سال تا پایان عمر دولت یازدهم تحرکات احمدی‌نژاد شروع شد. سفرهای استانی و سخنرانی در جمع هوادارانش که گاه کم بودند و گاه مخالفانش کم می‌دیدند، اولین واکنش‌های او پس از سه سال بود. حامیان دولت این سفرها و تریبون‌ها را انتخاباتی می‌دانستند و معتقد بودند که او می‌خواهد باز هم به فضای انتخابات ورود کند. برای حامیان دولت چه از این بهتر که یک طرف دیگر ترازوی دوقطبی‌سازی را هم فراهم می‌دیدند.
 
اما در همین شرایط خبرهای غیرموثقی منتشر شد که رهبری رئیس‌جمهور سابق را از حضور در انتخابات منع کرده است. آنقدر پچ‌پچ‌ها و تائید و تکذیب‌ها شدت گرفت تا آنکه رهبر انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه خود به همه شایعات پایان دادند و فرمودند: «یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی‌دانیم ما که شما شرکت کنید. این را گفتیم. خب یک چیز عادی است.
 
انسان بایستی آن چیزی را که می‌بیند و می‌فهمد و فکر می‌کند که به نفع برادر مؤمن‌اش است باید به او بگوید دیگر. ما هم اوضاع کشور را خب، غالباً بیشتر از اغلب افراد آشنا هستیم. آدم‌ها هم، بخصوص آدم‌هایی که صدها جلسه با ما نشستند و برخاستند، بیشتر و بهتر از دیگران می‌شناسیم. با ملاحظه‌ی حال مخاطب و اوضاع کشور به یک آقایی انسان توصیه می‌کند که آقا شما اگر در این مقوله وارد شدید، این دو قطبی در کشور ایجاد می‌شود. دو قطبی در کشور مضرّ است به حال کشور. من صلاح نمی‌دانم شما وارد بشوید.
 
بله، این چیز خیلی مهمی که نیست. این یک چیز خیلی طبیعی است، خیلی ساده است. بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خب حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خب حالا این هم پشت بلندگو.»
 
فردای این سخنان رهبری، احمدی‌نژاد در نامه‌ای خطاب به ایشان نوشت: «همان‌گونه که مستحضر هستید در دیدار مورخ نهم شهریورماه سال‌جاری، اینجانب برنامه‌های تبیین انقلاب در سراسر کشور را تشریح نمودم، پس از آن حضرت عالی توصیه فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و اینجانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم. ضمن تشکر از بیانات مهم حضرت عالی در جلسه درس خارج فقه مورخ پنجم مهرماه جاری، به استحضار می‌رسانم که در عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، برنامه‌ای برای حضور در عرصه رقابت‌های انتخاباتی سال آینده ندارم. به لطف خداوند متعال و با افتخار همواره به عنوان سرباز کوچک انقلاب و خادم مردم باقی خواهم ماند. از خداوند منان برای حضرت عالی سلامتی و موفقیت بیشتر و برای ملت بزرگوار ایران عزت و سربلندی روزافزون، در سایه عنایات حضرت ولی عصر(عج) مسالت دارم.»
 
نامه احمدی‌نژاد اگرچه به ظاهر یک نامه عادی بود، اما در دل خود یک پیام مهم داشت. او در این نامه اولا اشاره کرد که در همان جلسه تبعیت خود را از مصلحت رهبری اعلام کرده و با این نامه هم مجددا عدم ورود به انتخابات ۹۶ را اعلان کرد. او به نوعی قصد داشت تا با این محکم‌کاری در تبعیت از رهبری، خاطره تلخ آن خانه‌نشینی کذایی را در ذهن نیروهای انقلابی کمرنگ کند.
 
انتشار آن نامه از جهتی خیال برخی جریانات سیاسی را به جهت عدم حضور یک رقیب جدی راحت کرد و از طرفی فرصت ایجاد فضای دوقطبی را از حامیان دولت و اصلاح‌طلبان گرفت.
 
حضور یا عدم حضور رئیس‌جمهور سابق در فضای انتخابات بازی دوسر برد برای دولتی‌ها محسوب می‌شد، اما این پایان داستان نبود و شگفتی‌های رئیس دولت‌های نهم و دهم ادامه داشت.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1396/01/16
درود سلام وصدسلام به محبوب ترین رییس‌جمهور. احمدی‌نژاد ..خدا.. حافظ .ونگهدار ت باشد..چه بنشینی و چه برخیزی
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1396/01/16
بابا همشون سر قدرت با هم داخل کشور باهم جنگ می‌کنند وتغصیر و به گردن هم میاندازن هیچ کس به فکر مردم نیست فقط پول و قدرت این تموم ماجراست
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1396/01/16
خدابه احمدی نژاد سلامتی بده طرفدارحق بوداینوهمه میدونن
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1396/01/16
لایک داری ؛اونم طلایی ۰۰۰۰
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1396/01/16
شاید من نخواهم به روحانی رای بدم اما تو این شرایط که یک طرف روحانی هست و بقیه یه عده دلواپس هستند که عاشق تحریم و جنگ هستند
صد در صد روحانی رای میاره
Oman
18:30 - 1396/01/16
مثل بقیه که سرو صدا میکنند
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1396/01/16
تمام کسانی که احمدی نژاد را قبول دارند فقط بدای نون مفتی بود که بر سر سفره مردم گذاشت! احمدی نژاد تا توانست آرمانهای انقلاب را به نابودی کشاند وهمه تورمها در زمینه مسکن واختلاف طبقاتی همه زیر سر احمدی نژاد بود وهست!
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1396/01/16
احسنت او شبیه خودش است یعنی به امام خدا اعتقاد دارد ولی ما باید مثل او بودیم که نیست ایه همه تهمت به او زده شده چهارساله مشکل یک مملکت را به ناحق به گردن باریک این بنده خدا انداخته ان خوب باید جواب میداد
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1396/01/16
اینکه اکثر مشکلات فعلی کشور ناشی از سیاستهای غلط دولت قبل وشخص احمدینزاد است کوچکترین شکی نیست
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1396/01/16
دمت گرم دکتر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
دمت گرم دکترواقعا حسابی همه راملوث کردی ریدمون به مملکت زدی رصد نیوز هم خواست جنابعالی را تطهیر کند نتواست اما درعوض یک موضوع بسیار مهم هم مشخص گردید همه دراین مملکت مانند شما هستند علت شیر توشیری وبی سرو سمانی هم همین مسئله میباشدکه دیگر پایان راه است
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1396/01/17
خانم یا آقای 17:31
کلاه خودتو قاضی کن یه کم فکر کن ببین الآن که روحانی اینهمه باج داده ما دیگه تحریم نیستیم؟
بابا عقل هم خوب چیزیه. من طرفدار احمدی نژاد نیستم ولی عقل که دارم چشم که دارم میبینم هرچقدر به این غربی ها رو بدی بدتر میشن.
این راهی که روحانی پیش گرفته تهش بدبختیه بخدا
البته الآن اینو فقط طبقه پایین جامعه درک میکنه ولی بالاخره نوبت سرمایه دارها هم میرسه.
تنها راهی که ما داریم اینه به آدمی رآی بدیم که واردات محصولاتی که خودمون تولید میکنیم رو قطع کنه و تولید داخلی رو سهل و آسون کنه تا نیاز داخلی رو پر کنه
همینطور روی کیفیت اجناس داخلی برنامه ریزی کنه
ولی کو عرضه کو جرآت
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1396/01/17
من هیچ رای به احمدی نژاد ندادم هیچوقتم موافقش نبودم الانم به بقایی رای نميدم صد در صد به خود احمدی نژاد رای میدم اگر کاندید شود غیر از ایشان روحانی رئیس جمهور ایندس،،،،،، ،،،، احمدی نژاد بهترین گزینه برای ریاست جمهوری میباشد شجاع جسور ساده صادق فکر میکنم این آدم تکلیف همه رو میتونه روشن کنه اگر بهش فرصت دهیم انشاءالله اگر زنده ماندیم و ایشان کاندید شد رای ما دکتر احمدی نژاد است آدم عجیبیه بهش نیاز داریم و قدرش و باید بدانیم انشاءالله موفق باشند
Iran, Islamic Republic of
03:12 - 1396/01/17
هرچند كه به ظاهر نويسنده سعي نموده خودش را بي طرف جلوه دهد اما در لابلاي مطالب غرض ورزي او مشهود است . بايد به اين نويسنده گفت بسياري از كساني كه احمدي نژاد را منتسب به جريان انحرافي ميدانند خودشان از همه منحرف ترند . .... مهمترين شاخصه زندگي امام خميني يعني ساده زيستي تبديل به زندگي اشرافي مسئولين كشور شد . ايا انحراف از اين بالاتر كه بجاي خدمت به محرومين اجتماع از انان بعنوان كارگر هايي كه دستمزدشان پايين است سوئ استفاده شد و از حداقل هاي زندگي انان را محروم نگه داشتند . ....
..... ايا يكي از مهمترين دستورات رهبري در سالهاي اخير اقتصاد مقاومتي نبود ؟ چقدر انجام شد ؟ اقاي روحاني 11 روز خانه نشيني انجام نداد اما ايا به اندازه 11 روز احمدي نژاد در راه انجام اقتصاد مقاومتي اقدامي انجام داد ؟ اگر انجام داد پس علت عدم رضايت رهبري از انجام نشدن اقتصاد مقاومتي چيست؟ ايا رهبري در سخنراني اخير خود در مشهد نفرمودند هركجا مديريت انقلابي داشتيم كارها پيش رفته است . ايا به نظر نويسنده در دوران احمدي نژاد كارها پيش رفته است يا پس رفته است . اگر نويسنده واقعا ميخواهد بدون غرض و مرض رفتار احمدي نژاد را تحليل كند خدمات اين مرد بزرگ كه رهبري فرمودند ركورد زده شد در مقايسه با خدمات دولت سازندگي و اصلاحات را مد نظر قرار دهد

خدمات احمدي نژاد:

اولامهمترين خدمت احمدي نژاد تغيير در سيستم مديريت كشور و استفاده از بعضي افراد گمنام و جوان و تازه نفس بجاي يك عده پيرو پاتال كه در عرصه مديريت كشور فسيل شده بودند
دوم تقابل با بزرگترين منشاء فساد و انحراف در كشور كه سوء استفاده بعضي از اقازاده ها به اسم دين و مذهب بود و كسي در اين كشور جرئت اين مقابله را نداشت
سوم اقدام در جهت هدفمند نمودن يارانه ها صرف نظر بر چگونگي اجرا هيچكس جرئت اقدام بر ان را نداشت . همچنانكه اكنون عده اي جرئت حذف يارانه ثروتمندان را ندارند و اما بقيه خدمات
چهارم فدا كردن بزرگترين سرمايه خود يعني ابرو در دفاع از حقوق ملت و بيان حقايقي در يكشنبه سياه در مجلس
واما بقيه خدماتي كه برروي زمين قابل مشاهده است و كسي نميتواند انكار كند

1- افزایش ۳ برابری کاربران اینترنت در دولت دهم

2- بزرگراههای کشور : تا قبل از دولت نهم : ۴۷۱۳ کیلومتر، در دولت احمدي نژاد : ۱۳ هزار ۲۲۳ کیلومتر ۲.۸ برابر

۳- آزادراه های کشور : تا قبل از دولت نهم : ۱۰۸۶ کیلومتر، در دولت احمدي نژاد : ۲۳۴۹ کیلومتر ۲.۱ برابر

۴- آسفالت راههای روستایی : تا قبل از دولت نهم : ۵۴ هزار و ۹۹۴ کیلومتر، در دولت احمدي نژاد : ۱۰۱ هزار و ۴۵۰ کیلومتر ۱.۸ برابر

۵- آزاد راه احداث شده در کشور : دولت اصلاحات : ۳۷۴ کیلومتر، دولت احمدی نژاد : ۱۲۶۳ کیلومتر ۳.۴ برابر

۶- بزرگراه احداث شده در کشور : دولت اصلاحات : ۲۵۳۷ کیلومتر، دولت احمدی نژاد : ۸۵۱۰ کیلومتر ۳.۳ برابر

۷- آسفالت راه روستایی : دولت اصلاحات : ۲۹ هزار و ۲۱۳ کیلومتر، دولت احمدی نژاد : ۴۶ هزار و ۴۵۶ کیلومتر ۱.۶ برابر

۸- افزایش ۵۰ درصدی سهم تولید محصولات پتروشیمی ایران در خاورمیانه، از ۱۶ درصد در سال ۸۴ به ۲۴ درصد در سال ۹۱

۹- افزایش ۴۰ میلیون تنی ظرفیت تولید پتروشیمی در کشور از سال ۸۴ تا کنون

۱۰- از سال ۸۴ تا ۹۱ بیش از ۵۲ طرح پتروشیمی به ارزشی بیش از ۲۲ میلیارد دلار در کشور به بهره برداری رسیده است.

۱۱- با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین سال ۸۶ و همچنین هدفمندی یارانه ها سال ۸۹ تاکنون پایان ۹۱ بیش از ۹۲ میلیارد لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت حاصل شده که معادل با ۶۰ میلیارد دلار برآورد می شود.

۱۲- سهم جایگاه های CNG ایجاد شده در کشور در کاهش مصرف سوخت ۲۵% و سهم هدفمندی یارانه ها وسهمیه بندی بنزین در این کاهش مصرف ۷۵% بوده است.

۱۳- ظرفیت نیروگاهی نصب شده در کشور در سال ۸۴ معادل با ۳۸ هزار مگاوات بود اما در سال ۹۱ به ۷۰ هزار مگاوات رسیده است.

۱۴- صادرات برق در سال ۹۱ برای نخستین بار از مرز ۱۱ میلیارد کیلووات ساعت گذ شت در حالیکه سال ۸۴ این میزان تنها ۲.۷ میلیارد کیلووات ساعت بود.

۱۵- تعداد مشترکان برق در کشور در ابتدای دولت نهم ۱۹ میلیون واحد بوده که در سال ۹۱ به بیش از ۲۸ میلیون مشترک رسیده است.
1. هدف برنامه چهارم توسعه برای صادرات غیرنفتی ۵۳ میلیارد دلار بود اما دولتهای نهم و دهم با صادرات غیرنفتی ۷۹ میلیارد دلاری در زمان برنامه بیش از ۱۵۰ درصد از اهداف برنامه را محقق کردند.

۱۷- سهم بازار سرمایه بورس نسبت به تولید ناخالص داخلی از ۱۷ درصد در سال ۸۴ به بیش از ۵۰ درصد در ابتدای سال ۹۲ رسیده است.

۱۸- در سال ۹۱ برای نخستین بار تولید ناخالص داخلی کشور از مرز ۵۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت.

۱۹- افزایش ۹ برابری ارزش بازار سرمایه بورس و فرابورس، ارزش بازار سرمایه در سال ۸۴ برابر با ۳۲ هزار میلیارد تومان بود که در حال حاضر به بیش از ۲۹۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

۲۰- در سال ۸۴ تعداد مقالات ISI ایران در زمینه نانو تنها ۲۸۷ مقاله بود اما این تعداد در سال ۹۱ به ۳۶۵۰ مقاله رسید که رشدی ۱۲ برابری را نشان می دهد.

۲۱- جایگاه جهانی ایران از نظر تعداد مقالات ISI در زمینه نانو ، از رتبه ۲۹ در سال ۸۴ به رتبه ۸ در سال ۹۱ رسیده است.

۲۲- تعداد اعضای هیات علمی در زمینه فناوری نانو در سال ۸۴ تنها ۵۹۱ نفر بود که اکنون با رشدی ۴ برابری به ۲۳۵۵ نفر رسیده است.

۲۳- از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا خرداد ۹۲ تعداد ۱۷۵ هزار و ۳۸۹ مقاله علمی در پایگاه ISI به ثبت رسیده که بیش از ۱۵۰ هزار مقاله آن ۸۵ درصد در دولتهای نهم و دهم ارائه شده است.

۲۴- سهم ایران در تولید علم جهان در ۲۸ سال از ۵۷ تا ۸۴ از یک دهم درصد به سه دهم درصد رسید اما پس از ۸ سال فعالیت دولتهای نهم و دهم، اکنون به بیش از ۲ درصد رسیده است.

۲۵- کشورهای غربی در دولتهای پیشین بارها وعده ساخت مخازن ذخیره سازی گاز مایع را مطرح کردند اما دولت دهم با فسخ قرارداد شرکت فرانسوی و اعتماد به ظرفیت داخلی و نخبگان کشور توانست در سال ۹۱ اولین مخزن ذخیره گاز را ایجاد کند.

۲۶- در بخش میراث جهانی ملموس یونسکو ۱۶ اثر از ایران به ثبت رسیده که ۱۰ پرونده از این آثار در دولتهای نهم و دهم ثبت جهانی شده است.

۲۷- افزایش دو برابری تعداد اماکن ورزشی کشور از ۱۰ هزار و ۹۷۵ واحد در سال ۸۴ به ۲۱ هزار و ۲۲۹ واحد در سال ۹۱

۲۸- تخصیص ۴۰ درصد اعتبارات ورزشی فدراسیون ها به ورزش زنان در دولتهای نهم و دهم عامل اصلی در شکوفایی، مدال آوری و درخشش زنان ورزشکار ایرانی در عرصه های جهانی بوده است.

۲۹- تعداد مجتمع های ورزشی روستایی : قبل از دولت نهم : ۴۰۷ مجتمع، اکنون : ۲۹۴۳ مجتمع رشد ۷ برابری

۳۰- در سال ۱۳۸۴ بیش از یک میلیون و ۱۶۲ هزار نفر گردشگر خارجی به کشورمان سفر کردند که این رقم با رشدی ۳ برابری در سال ۹۱ به سه میلیون ۷۲۹ هزار گردشگر رسید.

۳۱- دولت اصلاحات در ۸ سال فعالیت خود بیش از ۶۷ هزار چاه کشاورزی را برق دار کرد، در حالیکه در دولتهای نهم و دهم تا پایان سال ۹۰ ۶ سال بیش از ۸۲ هزار حلقه چاه کشاورزی برق دار شده است.

۳۲- مجموع سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در کشور از ابتدای سال ۱۳۷۰ تا پایان سال ۱۳۹۱ بیش از ۳۵ میلیارد دلار است که بیش از ۶۹.۵ درصد معادل ۲۴.۴ میلیارد دلار در دولت احمدی نژاد و ۲۹.۷ درصد معادل ۱۰.۴۵۲ میلیارد دلار در دولت اصلاحات جذب شده است.

۳۳- افزایش دو برابری تعداد مراکز دانشگاهی و موسسات آموزش عالی از ۱۳۰۰ مرکز در سال ۸۴ به ۲۵۰۴ مرکز در سال ۹۱

۳۴- در سال تحصیلی ۹۱-۹۰ نسبت به ۸۵-۸۴ تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی ۲ برابر، کارشناسی ارشد حدود ۵ برابر و تعداد دانشجویان دکتری نیز ۳ برابر شده است.

۳۵- جذب بیش از ۲۴ هزار عضو هیات علمی در مراکز آموزشی و پژوهشی در دولتهای نهم و دهم

۳۶- طرح ایران کد که در دولت اصلاحات تصویب شد اما اجرا نگردید، به همت دولتهای نهم و دهم اجرایی شد و تعداد کدهای کالایی تولید شده در این طرح تاکنون به بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار کد رسیده است.

۳۷- دولت های نهم و دهم توانستند با اتخاذ تدابیر علمی مناسب و بدون ایجاد اختلال در روال زندگی مردم، تلفات شبکه برق را از ۲۲ درصد به ۱۷.۶ درصد کاهش دهند. این در حالی بود که در سال ۸۶ مجلس اصرار داشت برای صرفه جویی باید ساعت رسمی کشور تغییر کند.

۳۸- تعداد سیم کارت های تلفن همراه طی هشت سال اخیر ۱۶ برابر شده و از ۷ میلیون سیم کارت در سال ۸۴ به ۱۱۳ میلیون در سال ۹۱ رسیده است .

۳۹- شاخص کل بورس از سال ۸۴ تاکنون با بیش از ۴۲ هزار واحد رشد از رقم ۹۴۵۹ واحد به بیش از ۵۲ هزار واحد رسیده است.

۴۰- تعداد شرکت‌های ایرانی سازنده قطعات لکوموتیو قبل از دولت نهم ۱۱۶ شرکت بود که طی دولت نهم و دهم با رشد ۵۳ درصدی به ۱۷۸ شرکت رسید.

۴۱- در دولتهای نهم و دهم تا پایان سال ۹۱، سالانه ۸۵ واگن مسافری به ناوگان ریلی کشور اضافه شد در حالیکه این عدد در دولت اصلاحات سالانه ۵۷ واگن بوده است ۴۹ درصد رشد

۴۲- در دولتهای نهم و دهم تا پایان سال ۹۱، سالانه ۴۸۶ واگن باری به ناوگان ریلی کشور اضافه شد در حالیکه این عدد در دولت اصلاحات سالانه ۴۲۶ واگن بوده است ۱۴ درصد رشد

۴۳- در ۸ سال دولت اصلاحات تنها ۳۴ دستگاه به تعداد لکوموتیوهای کشور افزوده شد، این افزایش در دولتهای نهم و دهم تا پایان سال ۹۱ ۷.۵سال به ۱۸۴ دستگاه رسیده است ۴۷۷ درصد رشد

۴۴- تعداد انواع خودرو تولید شده در دولت های نهم و دهم ۹۱-۸۴ به بیش از ۱۰ میلیون و ۲۲۱ هزار دستگاه رسیده است حال آنکه مجموع خودروهای تولید شده در ۸ سال دولت اصلاحات ۸۳-۷۶ اندکی کمتر از ۳.۵ میلیون دستگاه بوده است.

۴۵- یکی از استانداردهای جهانی در زمینه خودرو، تعداد خودروی موجود در کشورها برای هر هزار نفر یا سرانه مالکیت خودرو است. سرانه مالکیت خودرو در ایران در ابتدای سال ۸۴ برابر با ۹۰ دستگاه بود که اکنون به بیش از ۲۰۰ دستگاه رسیده است.

۴۶- رشد ۴ برابری تعداد وب سایت های ایرانی از ۱۳۸۰۰ وب سایت در ابتدای دولت نهم به بیش از ۵۵ هزار وب سایت در سال ۹۱

۴۷- در دولت اصلاحات تنها ۱ درصد ساخت و سازها بصورت صنعتی بود اما در پایان سال ۹۱ به ۳۵ درصد رسیده است. طبق قانون برنامه پنجم توسعه، صنعتی سازی ساختمان باید تا پایان سال ۹۴ به ۴۰ درصد برسد که اکنون ۸۷ درصد آن محقق شده است.

۴۸- تعداد مسکن روستایی ساخته شده : در دولت اصلاحات، ۸۱ هزار واحد، در دولت نهم و دهم ۱ میلیون و ۶۲۴ هزار واحد بیش از ۲۰ برابر

۴۹- متوسط سالیانه مسکن شهری ساخته شده : در دولت اصلاحات، ۳۹۱ هزار واحد. در دولت نهم و دهم ۷۶۹ هزار واحد رشد ۹۶ درصدی

۵۰- در سال ۸۴ با وجود ۶ میلیون خودرو در کشور، ۲۷هزار و ۸۰۰ نفر تلفات جاده ای داشتیم در حالیکه با مدیریت دولتهای نهم و دهم در سال ۹۱ با وجود بیش از ۱۷ میلیون خودرو، این تلفات به کمتر از ۱۹ هزار نفر رسیده است.

۵۱- در ابتدای دولت نهم ۵۰۰ مرکز فنی و حرفه ای در کشور وجود داشت اما این تعداد اکنون به ۶۷۶ مرکز افزایش یافته که رشد ۳۵ درصدی داشته است.

۵۲- در دولتهای نهم و دهم زیر بنای مراکز فنی و حرفه ای با ۸۶ درصد افزایش از ۷۹۳ هزار متر مربع به یک هزار و ۴۷۴ متر مربع رسیده است.

۵۳- در آغاز دولت نهم تنها یک تعاونی دانش بنیان در خصوص فناوریهای نوین وجود داشت که در حال حاضر با رشدی چشمگیر به ۶۵ مرکز رسیده است.

۵۴- افزایش ۱۲۲ درصدی تعداد تعاونی های فعال در کشور از ۸۴ هزار در سال ۸۴ به ۱۸۷ هزار در پایان سال ۹۱

۵۵- در ابتدای دولت نهم تعداد تعاونی های زنان ۵ هزار و ۹۱۱ تعاونی بود که اکنون به ۱۹ هزار و ۱۸۳ تعاونی رسیده است ۲۲۵ درصد رشد

۵۶- با ساخت ۷ میلیون و ۳۹۳ هزار واحد مسکونی در دولت احمدی نژاد، مجموع مسکن ساخته شده توسط دولتها پس از انقلاب به بیش از ۱۲ میلیون واحد رسید. از این تعداد ۶۱.۲ درصد در دولت احمدی نژاد، ۲۶.۵ درصد در دولت اصلاحات و ۱۲.۳ درصد در دولتهای اول تا ششم ساخته شده است.

۵۷- تا سال ۱۳۸۴ تعداد ۶۰۰ شهر کشورمان از نعمت گاز برخوردار بودند که در سال ۹۱ به بیش از ۱۰۰۰ شهر رسیده است.

۵۸- تا قبل از شروع به کار دولت نهم تنها ۲ هزار و ۸۰ روستا از نعمت گاز برخوردار بودند که با تلاش دولتهای نهم و دهم ۱۲ هزار و ۲۲۰ روستای دیگر به شبکه سراسری گاز متصل شدند.

۵۹- برخورداری خانوار شهری و روستایی از گاز طبیعی : تا سال ۸۴ : ۶۰ درصد، سال ۹۱ : ۸۳ درصد ۲۳ درصد رشد

۶۰- در ابتدای دولت نهم تنها ۹ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کشور از گاز طبیعی برخوردار بودند، این تعداد در حال حاضر به بیش از ۵۸ هزار واحد صنعتی افزایش یافته است رشد ۶ برابری

۶۱- از مجموع شهرها، روستاها و واحدهای صنعتی برخوردار از نعمت گاز در کشور، ۴۰ درصد از شهرها، ۸۵ درصد از روستاها و ۸۴ درصد از واحدهای صنعتی کشور، در ۸ سال اخیر و با همت دولتهای نهم و دهم از امکان استفاده از گاز برخوردار شده اند.

۶۲- مجموع صادرات محصولات شیلاتی : در دولت اصلاحات، ۱۱۰ هزار تن به ارزش ۵۱۸ میلیون دلار. در دولتهای نهم و دهم تا پایان ۹۱، ۲۸۰ هزار تن به ارزش ۹۰۰ میلیون دلار

۶۳- واریز مازاد درآمد نفتی به حساب ذخیره ارزی : دولت اصلاحات ۸۳-۷۹ : ۳۰ میلیارد دلار معادل ۲۳ درصد درآمد نفتی، دولتهای نهم و دهم ۸۸-۸۴ : ۱۳۳ میلیارد دلار ۳۷ درصد درآمد نفتی

۶۴- در پایان دولت اصلاحات از ۲۰۶ میلیارد دلار درآمد نفتی تنها ۱۰ میلیارد دلار ۵ درصد در حساب ذخیره ارزی به دولت بعدی منتقل شد. در دولت احمدی نژاد از ۵۱۸ میلیارد دلار درآمد نفتی بیش از ۵۲ میلیارد دلار ۱۰ درصد در صندوق توسعه ملی به دولت یازدهم منتقل می شود.

۶۵- متوسط سالانه صادرات خدمات فنی و مهندسی : دولت اصلاحات : ۵۷۶ میلیون دلار، دولت احمدی نژاد : ۲ میلیارد و ۵۷۶ میلیون دلار رشد ۴.۵ برابری

۶۶- از سال ۱۳۸۰ تا پایان سال ۹۱ ارزش کل خدمات فنی و مهندسی صادر شده از کشور به بیش از ۲۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون دلار می رسد که ۱۰ درصد معادل با ۲.۳ میلیارد دلار در دولت دوم اصلاحات و۹۰ درصد معادل با ۲۰.۶ میلیارد دلار در دولت های نهم و دهم صورت گرفته است.

۶۷- تعداد آزمایشاههای آب در کشور : قبل از دولت نهم ۲۱۵ عدد، سال ۹۱ : ۳۸۳ آزمایشگاه ۷۸ درصد رشد

۶۸- تعداد آزمایشگاههای فاضلاب در کشور : قبل از دولت نهم : ۶۴ آزمایشگاه، سال ۹۱ : ۱۴۳ آزمایشگاه ۱۲۳ درصد رشد

۶۹- تعداد آزمایشگاههای آب و فاضلاب در کشور : قبل از دولت نهم : ۲۷۹ آزمایشگاه، سال ۹۱ : ۵۲۶ آزمایشگاه ۸۸ درصد رشد

۷۰- جمعیت تحت پوشش آب شرب در روستاها : قبل از دولت نهم : ۶۵ درصد، سال ۹۱ : ۷۸ درصد ۲۰ درصد رشد

۷۱- آبرسانی به روستاها : قبل از دولت نهم : ۱۸ هزار روستا، سال ۹۱ : ۳۲ هزار و ۵۰۰ روستا ۸۰ درصد رشد

۷۲- تعداد مشترکان آب شرب : قبل از دولت نهم : ۹.۱ میلیون فقره، سال ۹۱ : ۱۳.۶۷ میلیون فقره رشد ۵۰ درصدی

۷۳- ظرفیت سالانه تامین آب در کشور : قبل از دولت نهم : ۶.۴ میلیارد متر مکعب ، سال ۹۱ : ۹.۷ میلیارد مترمکعب ۵۱ درصد رشد

۷۴- تعداد تصفیه خانه های آب کشور : قبل از دولت نهم : ۷۶ واحد، سال ۹۱ : ۱۱۹ واحد ۵۶ درصد رشد

۷۵- تعداد تصفیه خانه های فاضلاب : قبل از دولت نهم : ۸۷ واحد، سال ۹۱ : ۱۴۶ واحد ۶۸ درصد افزایش

۷۶- تعداد تصفیه خانه های آب و فاضلاب : قبل از دولت نهم : ۱۶۳ واحد، سال ۹۱ : ۲۶۵ واحد ۶۲ درصد افزایش

۷۷- ظرفیت تامین آب شرب از تصفیه خانه های کشور : قبل از دولت نهم : ۲.۱ میلیارد مترمکعب، سال ۹۱ : ۳.۶ میلیارد مترمکعب ۷۱ درصد رشد

۷۸- طول خطوط انتقال آب : قبل از دولت نهم : ۱۶ هزار کیلومتر، سال ۹۱ : ۲۷ هزار کیلومتر رشد ۶۸ درصدی

۷۹- طول شبکه توزیع آب : قبل از دولت نهم : ۹۸ هزار کیلومتر، سال ۹۱ : ۱۳۷ هزار کیلومتر ۴۰درصد رشد

۸۰- جمعیت تحت پوشش خدمات فاضلاب شهری : قبل از دولت نهم : ۲۵.۵ درصد، سال ۹۱ : ۳۸.۸۲ درصد ۵۲ درصد رشد

۸۱- طول شبکه فاضلاب شهری : قبل از دولت نهم : ۲۸ هزار و ۵۰۰ کیلومتر، سال ۹۱ : ۴۹ هزار کیلومتر ۷۲ درصد رشد

۸۲- تعداد مشترکین فاضلاب : قبل از دولت نهم : ۲.۶۴ میلیون فقره، سال ۹۱ : ۴.۶۸ میلیون فقره ۷۷ درصد رشد

۸۳- اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده پس از ۲۱ سال وقفه، ارائه لایحه در سال ۱۳۶۶، اجرا در سال ۱۳۸۷

۸۴- سهم درآمدهای مالیاتی نسبت به مخارج جاری دولت یکی از شاخص های بسیار مهم برای بررسی وضعیت فعالیتهای مالی دولت است. متوسط این نسبت در دولت اصلاحات : ۳۷.۷۵ درصد، در دولت احمدی نژاد : ۴۲.۸۹ درصد ۱۳.۶ درصد بهبود

۸۵- نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی یکی از نسبتهای تحلیلی و مهم در ارزیابی عملکرد و وضعیت مالی دولتها است و بالا بودن این نسبت نشان دهنده کارایی نظام مالیاتی کشور نیز می باشد. متوسط این نسبت در دولت اصلاحات : ۵.۵۱ درصد، در دولت احمدی نژاد : ۷.۲۵ درصد ۳۱.۵ درصد بهبود

۸۶- نسبت درآمدهای مالیاتی به مخارج دولت در کشور برای اولین بار در دولت دهم سال ۸۸ از ۵۰ درصد فراتر رفت.

۸۷- دولت نهم در سال ۱۳۸۴ شبکه فیبر نوری را به طول ۳۰ هزار کیلومتر تحویل گرفت و طی هشت سال با اضافه کردن ۲۳ هزار کیلومتر به طول این شبکه آن را به ۵۳ هزار کیلومتر در پایان دولت دهم رساند.

۸۸- تعداد واحدهای صنفی دارای پروانه فعالیت از ۴۰۰ هزار واحد در سال ۸۴ به بیش از ۲ میلیون واحد در سال ۹۱ رسیده است.

۸۹- ظرفیت کانتینری بنادر : در ۸ سال دولت اصلاحات : یک میلیون و ۸۲۵ هزار TEU، در ۷.۵ سال دولت نهم و دهم : ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار TEU . ۵.۲ میلیون TEUمعادل ۳۲۱ درصد افزایش

۹۰- افزایش ظرفیت ایجاد شده در ناوگان تجاری دریایی در ۸ سال دولت اصلاحات : ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تن. در ۷.۵ سال دولتهای نهم و دهم : بیش از ۲ میلیون و ۹۱ هزار تن. ۹۴ درصد رشد

۹۱- ظرفیت جابجایی مسافر در بنادر کشور : قبل از دولت نهم : ۴ میلیون و ۷۲۵ هزار نفر. اکنون : ۱۴ میلیون نفر حدودا ۳ برابر

۹۲- مجموع سرمایه گذاری زیربنایی توسط سازمان بنادر در بنادر کشور : پایان سال ۸۳ : ۲ هزار و ۸۹۲ میلیارد ریال، پایان سال ۹۱ : ۲۴ هزار میلیارد ریال بیش از ۸ برابر

۹۳- جذب سرمایه غیردولتی در بنادر کشور : کل سرمایه گذاری جذب شده تا پایان سال ۸۳ : ۲ هزار و ۱۵۷ میلیارد ریال، در دولت های نهم و دهم ۲۰ هزار و ۹۶۴ میلیارد ریال حدودا ۱۰ برابر

۹۴- متوسط تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر کشور در دولت نهم و دهم سالانه ۱۱۹ میلیون تن بوده که نسبت به دولت اصلاحات سالانه ۷۴ میلیون تن معادل ۶۱ درصد رشد داشته است.

۹۵- متوسط جابه جایی مسافر دریایی در دولت نهم و دهم با ۱۷۶ درصد رشد نسبت به دولت اصلاحات از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سال به ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سال رسیده است.

۹۶- متوسط تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در دولت نهم و دهم سالانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار Teu است که نسبت به پایان سال ۸۳ یک میلیون و ۳۴۵ هزار Teu معادل ۷۱ درصد رشد داشته است.

۹۷- افزایش تعداد بنادر کوچک کشور : در دولت اصلاحات : از ۴۹ بندر به ۵۱ بندر ۴ درصد افزایش. در دولت احمدی نژاد : از ۵۱ بندر به ۸۲ بندر ۶۰ درصد افزایش

۹۸- رکورددار افزایش واردات بنزین در کشور : دولت اصلاحات در سال ۷۶ با افزایش ۱۲۰ درصدی نسبت به سال قبل. رکورددار کاهش واردات بنزین به کشور : دولت احمدی نژاد در سال ۹۰ با ۶۷ درصد کاهش نسبت به سال قبل

۹۹- وابستگی کشور به واردات بنزین در دولت اصلاحات ۴ برابر شد، از ۵ میلیون لیتر در روز ۱۳۷۶ به ۲۳ میلیون لیتر در روز ۱۳۸۴. در دولت احمدی نژاد واردات بنزین نه تنها به صفر رسید بلکه صادرات بنزین نیز آغاز شد.

۱۰۰- از مجموع ۱۴۲ طرح سد بزرگ ملی کشور که در دست بهره برداری است، ۱۹ سد پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، ۷ سد از ابتدای انقلاب تا سال ۱۳۶۷، ۱۵ سد در دولت کارگزاران، ۴۷ سد در دولت اصلاحات، و ۵۴ سد در دولت احمدی نژاد به بهره برداری رسیده است.

۱۰۱- ظرفیت نصب شده نیروگاه های برقابی که وارد مدار شده : دولت اصلاحات : سه هزار و ۷۵ مگاوات، دولت احمدی نژاد : ۴ هزار و ۹۶۲ مگاوات ۱.۶ برابر

۱۰۲- دولت اصلاحات ۸۳-۱۳۷۶ بیش از ۲۵ هزار میلیارد ریال از سهام شرکتهای دولتی را در جریان خصوصی سازی واگذار کرد، در حالیکه ارزش این واگذاری ها در دولت احمدی نژاد از ۸۴ تا خردادماه ۹۲ بیش از ۱۲۲۷ هزار میلیارد ریال می باشد ۵۰ برابر

۱۰۳- مجموع سیمان تولید شده در کشور : در دولت اصلاحات : ۲۰۳ میلیون تن، در دولت احمدی نژاد : ۴۰۳ میلیون تن ۹۹ درصد رشد

۱۰۴- افزایش ظرفیت تولید سیمان در کشور : در ۲۷ سال از ابتدای انقلاب تا سال ۸۴ : ۲۶ میلیون تن، در دولت احمدی نژاد تا پایان ۹۱ : ۴۲ میلیون تن ۱.۶ برابر

۱۰۵- متوسط سالانه افزایش تولید سیمان : در دولت اصلاحات : ۶۵ درصد، در دولت احمدی نژاد : ۱۱۷ درصد

۱۰۶- میزان مصرف سیمان از برخی جهات بیانگر روند رشد اقتصادی و پیشرفت کشور نیز می باشد. در سال ۱۳۸۵ سرانه مصرف سیمان حدود ۵۱۰ کیلوگرم بوده که در سال ۹۱ به یک هزار و ۱۸ کیلوگرم رسیده است.

۱۰۷- تعداد کارخانه های سیمان در کشور : در پایان دولت اصلاحات سال ۸۳ : ۳۷ کارخانه ، ابتدای سال ۹۲ : ۶۷ کارخانه ۸۰ درصد افزایش

۱۰۸- میزان تولید سالانه سیمان : در پایان سال ۸۳ : ۳۲ میلیون تن، در پایان سال ۹۱ : ۷۰ میلیون تن بیش از ۲ برابر

۱۰۹- مدیریت موفق دولت های نهم و دهم در اهتمام به امر تولید و سرمایه گذاری در صنعت سیمان عامل اصلی در رشد ۱۱ پله ای کشورمان از رتبه ۱۴ جهانی در سال ۸۴ به رتبه ۳ در سال ۹۲ می باشد.

۱۱۰- براساس گزارش مر کز آمار ایران از سال ۱۳۷۶ تا پایان ۹۱ بیشترین میزان نرخ بیکاری در کشور در سالهای ۷۹ و ۸۰ با میزان ۱۴.۳ درصد به ثبت رسیده است. متوسط سالانه نرخ بیکاری در دولت اصلاحات ۸۳-۱۳۷۶ برابر با ۱۲.۷۵ درصد و متوسط این نرخ در دولتهای نهم و دهم ۹۱-۱۳۸۴ برابر با ۱۱.۶۶ درصد می باشد.

۱۱۱- تعداد بیکاران در دولت اصلاحات : از ۱.۴ میلیون نفر در سال ۷۶ به ۲.۶۷۵ میلیون نفر در سال ۸۴ ۱.۲۷۵ میلیون نفر افزایش، ۹۱ درصد رشد. در دولت احمدی نژاد : از ۲.۶۷۵ میلیون نفر به ۲.۹۴۵ میلیون نفر ۲۷۰ هزار نفر افزایش، ۱۰ درصد رشد

۱۱۲- تعداد دارالقرآن ایجاد شده در کشور : از سال ۵۷ تا ۸۴ : ۶۷۰ واحد، در دولت احمدی نژاد : بیش از ۲۰ هزار واحد

۱۱۳- افزایش تختهای فعال بیمارستانی : در دولت اصلاحات : ۸۴۸۸ تخت از ۸۲۵۸۸ به ۹۱۰۷۶، در دولت احمدی نژاد : ۱۷۸۲۵ تخت از ۹۱۰۷۶ به ۱۰۸۹۰۱، بیش از ۲ برابر

۱۱۴- افزایش داروخانه های کشور : در دولت اصلاحات : ۱۷۹۴ داروخانه از ۴۵۸۶ به ۶۳۸۰، در دولت احمدی نژاد : ۲۵۸۱ داروخانه از ۶۳۸۰ به ۸۹۶۱، بیش از ۱.۴ برابر

۱۱۵- افزایش خانه بهداشت روستایی : در دولت اصلاحات : ۱۳۹۰ مرکز از ۱۴۹۲۴ به ۱۶۳۱۴، در دولت احمدی نژاد : ۳۹۶۷ مرکز از ۱۶۳۱۴ به ۲۰۲۸۱، بیش از ۲.۸ برابر

۱۱۶- تعداد کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور : تا قبل از دولت نهم : ۲۴۰۰ کانون، سال ۹۱ : ۱۵ هزار کانون بیش از ۶ برابر

۱۱۷- تعداد کتابخانه های عمومی کشور : تا قبل از دولت نهم : ۱۶۰۰ کتابخانه، سال ۹۱ : ۳ هزار کتابخانه ۸۸ درصد رشد

۱۱۸- تعداد عناوین کتابهای چاپ شده در کشور : سال ۱۳۸۴ : بیش از ۵۳ هزار عنوان، سال ۱۳۹۰ : بیش از ۶۸ هزار عنوان ۲۸ درصد رشد

۱۱۹- تعداد سالن های سینما : سال ۱۳۸۴ : ۲۵۰ سالن، سال ۱۳۹۱ : ۳۶۰ سالن ۴۴ درصد رشد

۱۲۰- میزان تولید محصولات باغی نسبت به سطح زیر کشت این محصولات : در دولت اصلاحات از ۵.۶۳ تن محصول در هر هکتار در سال ۷۶ به ۵.۲۲ تن محصول در هر هکتار در سال ۱۳۸۳ کاهش یافته است. در دولت احمدی نژاد این نسبت از ۵.۷۳ تن محصول در هر هکتار در سال ۸۴ به ۶.۷ تن محصول در هر هکتار افزایش یافته است. یک تن افزایش محصول در هر هکتار

۱۲۱- در دولت اصلاحات میزان تولید محصولات باغی از ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تن در سال ۷۶ به بیش از ۱۳ میلیون و ۱۰۸ هزار تن در سال ۸۳ رسید ۱۶.۵ درصد افزایش. در سال ۸۴ دولت نهم بیش از ۱۴ میلیون و ۸۶۴ هزار تن محصولات باغی تولید کرد که این رقم در پایان سال ۹۱ به بیش از ۱۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تن رسید ۲۳.۸ درصد افزایش

۱۲۲- میزان افزایش محصولات باغی : در دولت اصلاحات : بیش از یک میلیون و ۸۵۰ هزار تن، در دولت احمدی نژاد : بیش از ۳ میلیون و۵۳۶ هزار تن بیش از ۹۰ درصد افزایش

۱۲۳- میزان رشد سالیانه تولید محصولات باغی در ۸ سال دولت اصلاحات ۸۳-۱۳۷۶ برابر با ۲.۲ درصد و در ۸ سال دولت احمدی نژاد ۹۱-۱۳۸۴ برابر با ۳.۱ درصد بوده است. این در حالی است که در سال ۱۳۸۷ به دلیل سرمای شدید و کم سابقه در کشور بسیاری از محصولات باغی از بین رفت، در این سال تولید محصولات باغی نسبت به سال ۸۶ نزدیک به ۳ میلیون تن کاهش یافت.

۱۲۴- مجموع محصولات باغی تولید شده : در دولت اصلاحات : ۹۹ میلیون و ۸۴۱ هزار تن، در دولت احمدی نژاد : بیش از ۱۲۷ میلیون و ۹۷ هزار تن ۲۷.۳ درصد افزایش معادل با ۲۷ میلیون و ۲۵۶ هزار تن

۱۲۵- بر اساس آمارهای بانک مرکزی میزان نقدینگی کشور در دولت کارگزاران ۶.۲ برابر، در دولت اصلاحات ۵.۱۱ برابر و در دولت احمدی نژاد ۵ برابر شده است. این در حالی است که در سالهای اخیر طرح های اقتصادی بزرگی چون هدفمندی یارانه ها، مسکن مهر و بنگاههای زودبازده انجام شده و حجم فعالیتها و تولیدات دولت نیز چندین برابر دولتهای گذشته بوده است.

۱۲۶- متوسط نرخ رشد نقدینگی در کشور : در دولت کارگزاران : ۲۹.۸ درصد، در دولت اصلاحات : ۲۶.۲ درصد، در دولت احمدی نژاد : ۲۵.۸۶ درصد

۱۲۷- شتاب نقدینگی : عبارت است میزان رشد نرخ رشد نقدینگی، شتاب مثبت به منزله حرکت به سمت تشدید افزایش نقدینگی و شتاب منفی به منزله حرکت به سمت مهار افزایش نقدینگی می باشد. در دولت کارگزاران : ۸۹.۴ درصد مثبت، در دولت اصلاحات : ۹۹ درصد مثبت، در دولت احمدی نژاد : ۱۰ درصد منفی

۱۲۸- میزان استخراج مواد معدنی : ابتدای سال ۱۳۸۴ : ۱۵۶ میلیون تن از ۳۶۰۰ معدن فعال ، ابتدای سال ۱۳۹۱ : ۳۴۱ میلیون تن از ۵ هزار معدن فعال

۱۲۹- تعداد پروانه اکتشاف معادن صادر شده : در دولت اصلاحات : ۱۰ هزار فقره، در دولت احمدی نژاد : بیش از ۱۳ هزار فقره ۳۰ درصد رشد

۱۳۰- تعداد پروانه بهره برداری از معادن صادر شده : در دولت اصلاحات : ۴۶۰۰ پروانه، در دولت احمدی نژاد : بیش از ۶ هزار پروانه ۳۰ درصد رشد

۱۳۱- افزایش ظرفیت تولید محصولات فولادی از ۱۳ میلیون تن در سال ۱۳۸۴ به ۳۱ میلیون تن در سال ۱۳۹۱ ۱۳۸ درصد رشد

۱۳۲- افزایش ظرفیت تولید آلومینیوم از ۲۳۰ هزار تن در اسل ۱۳۸۴ به ۴۵۷ هزار تن در سال ۱۳۹۱ ۹۹ درصد رشد

۱۳۳- افزایش ظرفیت تولید کاشی و سرامیک از ۱۸۰ هزار تن در سال ۱۳۸۴ به ۳۸۰ هزار تن در سال ۱۳۹۱ بیش از ۲ برابر

۱۳۴- افزایش ظرفیت تاسیسات ذخیره ای کشور سیلوها از ۹ میلیون تن در سال ۱۳۸۴ به ۱۶ میلیون تن در سال ۱۳۹۱ ۷۸ درصد رشد

۱۳۵- افزایش ظرفیت تولید مس کاتدی از ۱۹۰ هزار تن در سال ۱۳۸۴ به ۲۵۵ هزار تن در سال ۱۳۹۱ ۳۴ درصد رشد

۱۳۶- مجموع لوازم خانگی تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی تولید شده در کشور : در دولت اصلاحات : ۱۹ میلیون دستگاه، در دولت احمدی نژاد : ۲۷ میلیون دستگاه ۱.۴ برابر

۱۳۷- حجم سرمایه گذاری صنعتی محقق شده : در دولت اصلاحات : ۱۶ هزار میلیارد تومان، در دولت احمدی نژاد : ۱۱۰ هزار میلیارد تومان ۶.۸ برابر

۱۳۸- سرمایه گذاری صورت گرفته در بخش معدن : در دولت اصلاحات : ۵۰۰ میلیارد تومان، در دولت احمدی نژاد : ۳.۳ هزار میلیارد تومان ۶.۶ برابر

۱۳۹- طبق آمارهای جهانی شاخص توسعه انسانی در ابتدای دولت نهم ۰.۶۸۵ بود که در پایان دولت دهم به ۰.۷۴۲ رسید و ایران در ردیف کشورهای با توسعه بالا قرار گرفت.

۱۴۰- طبق آمارهای جهانی در ۸ سال دولت احمدی نژاد شاخص بهداشت از ۰.۸۱ به ۰.۸۳۹ رسیده و شاخص درآمد سرانه نیز از ۰.۶۶۵ به ۰.۶۹ ارتقا پیدا کرده است. در این مدت شاخص آموزش با رشدی قابل توجه از ۰.۵۹۹ به ۰.۷۰۷ رسیده است.
Iran, Islamic Republic of
03:23 - 1396/01/17
دوستان آقای روحانی دراین مدت ریاست جمهوری برای مردم ایران چکار کرده،؟؟؟؟آقای احمدی نژاد باز دمش گرم چهار ریال ازپول مردم ایران بهشون داد، وگرنه انهم اختلاس کرده بودن، دمت گرم احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1396/01/28
اگر در نوع نوسته وانشاء وازهمه مهمتر بزمان ارسال اظهار نظرهای موافق احمدی نژاد که توسط پایگاه خبری رصد نیوز علم کده تمام این گفت وشنود وپاسخ بازی ها درعرض 30 دقیقه صورت گرفته درحالیکه فقط نوشتن وادیت کردن ان بیش ازیکساعت زمان لازم دارد اگر مدت زمان لازم برای مراجعه به گزارشات وامار ادعائی را درنظر بگیریم دوسه هفته ای زمان لازم دارد اینجاست که باید گفت رصد نیوز درپیتی خر خودتی این اقائ موهوم که برای احمدی نژاد 140 حسن تراشیده اگر حقیقت داشته باشد که صد درصد دروغ وخالیبندی است که رصد نیوز با عنوان کردن ان خواسته احمدی نژاد را تطهیر کند اکر اینطور نیست لابد مملکت گلستان بوده وان مگسان گرد شیرینی که احمدی نژادرا به عرش اعلی بردند وهاله نور برسرش گذاشتند وازقبل او صاحب الاف والوف شدند چرا دامن خودرا ازلوث وحود او میتکانند وهرگونه ارتباط خودراباوی تکذیب میکنند این این ادم صاحب اینهمه کشف وکرامت بود چرا جریان حامی او باستثناءافراد معلوم الحال عقب افتاده بخاطر حمایت ازاو به چنین وضع فلاکت باری دچارشده اند انها که خیلی بهتر ازرصد نیوز بلدند ازدسته کلنگ ادم بسازند حالا حالاها مکافات عمل خودرا در علم کردن احمدی نژاد وتنقیه او را به مردم خواهند دید اما باوجود همه اینها احمدی نژاد مزایای دیگری هم دارد اگر انشاالله بتواند به قدرت برگردد همه چیزرا مانند گریدر صاف وصوف کرده فاتحه همه چیزرا خواهد خواند بطوریکه نه از تاک ونه از تاک نشان اثری باقی بماند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج