انتقاد شدید آلمان از شرایط حقوق بشر در ترکیه
۵۰۸۲۶۹
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۸
۳۰۳۰ 
وزارت امور خارجه آلمان در گزارش محرمانه‌ای انتقاد شدیدی به شرایط حقوق بشر و دموکراسی در ترکیه وارد کرده است.
خبرگزاری تسنیم: به نقل از هفته نامه "اشترن"، وزارت خارجه آلمان انتقاد شدیدی به محدودیت حقوق بشر در ترکیه وارد کرده است.

در حالی که دولت آلمان آشکارا در انتقاد به ترکیه موضع محتاطانه ای را اتخاذ می کند، اما یک گزارش محرمانه وزارت امور خارجه آلمان شرایط دموکراسی و حقوق بشر در این کشور را با دید بسیار انتقادی تری می بیند.

به این ترتیب وزارت امور خارجه آلمان به رهبری "زیگمار گابریل" شرایط دموکراسی و حقوق بشر در ترکیه را بسیار انتقادی تر از موضع آشکار دولت آلمان در این باره می بیند.

این نتیجه بر اساس یک گزارش محرمانه وزارت امور خارجه آلمان به تاریخ اواخر فوریه به دست آمده که هفته نامه اشترن و آر ار دی آلمان آن را منتشر کرده و در آن انتقادها بدون در نظر گرفتن منافع سیاست خارجی ایراد شده است.

در این گزارش محرمانه انتقاد شدیدی به جو ارعاب و ضعف شدید دموکراسی در ترکیه همراه با تلاش های اردوغان برای روی کار آوردن یک سیستم ریاست جمهوری مد نظر خود و برگزاری همه پرسی اصلاح قانون اساسی در 16 آوریل در این کشور وارد شده است.

بر این اساس، یک محدودیت روزافزون آزادی بیان و مطبوعات و همچنین بدتر شدن شرایط حقوق بشر و یک برگشت به عقب در تحولات دموکراسی در ترکیه دیده می شود. قوه قضائبه در ترکیه تحت یک شرایط سوء استفاده برای منافع قدرت شخصی رنج می برد.

وزارت امور خارجه آلمان همچنین از نبود مدارک کافی برای این فرضیه دولت ترکیه که فتح الله گولن خود دستور کودتای نافرجام در ترکیه را داده است خبر داد. البته این وزارتخانه یک مشارکت طرفداران جنبش گولن در این کودتا را رد نکرد. اما دیپلمات های وزارت خارجه آلمان تردید دارند که در ارتش در حقیقت تنها طرفداران جنبش گولن در تلاش برای این کودتا مشارکت کرده باشند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج