حمله هکر‌ها به یک نیروگاه‌ هسته‌ای در آمریکا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۵۸۲۲۹
۱۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
۴۱۲۱
یک نیروگاه هسته ای در آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفت. این حمله بیشتر متوجه بخش تجاری این نیروگاه هسته ای بود و به زیر ساخت های مهم آسیبی وارد نکرده است. اما بر اساس گفته های دانشمندان نفوذ هکرها به این شبکه می تواند به عنوان هشداری برای حملات بعدی سایبری تلقی شود.
وب سایت کلیک: یک نیروگاه هسته ای در آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفت. این حمله بیشتر متوجه بخش تجاری این نیروگاه هسته ای بود و به زیر ساخت های مهم آسیبی وارد نکرده است. اما بر اساس گفته های دانشمندان نفوذ هکرها به این شبکه می تواند به عنوان هشداری برای حملات بعدی سایبری تلقی شود.
 
 حمله هکر ها به یک نیروگاه های هسته ای در آمریکا
 
 بخش تجاری یکی از نیروگاه های هسته ای آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفت که توسط پلیس فدرال این کشور مرود بررسی قرار گرفته است. در اخبار منتشر شده از نام و موقعیت این نیروگاه هسته ای اطلاعاتی فاش نشده است، اما بر اساس اخبار منتشر شده تاکنون چندین بار نیروگاه های هسته ای آمریکا مورد حملات سایبری قرار گرفته اند که تنها همین مورد اخیر رسانه ای شده است.

هنوز مشخص نیست که چه کسی یا گروهی در پشت این حملات سایبری قرار دارد و آیا این حمله سایبری می تواند به حملات سایبری که اخیراً در چندین کشور بزرگ جهان گزارش شده است مربوط باشد یا خیر؟

بر اساس اخبار منتشر شده این حمله سایبری بیشتر بخش تجاری این نیروگاه را مورد حمله خود قرار داده است. اما هنوز اطلاعات جزئی تری در این خصوص منتشر نشده است. گفته می شود این حمله سایبری با کد Nuclear 17 انجام شده است اما بر اساس شواهد منتشر شده این حمله خوشبختانه نتوانسته است به بخش های مهم و زیر ساختی این نیروگاه آسیبی برساند. هر جند به گفته متخصصان همه چیز تحت کنترل است اما متخصصان بر این عقیده اند که این حمله می تواند زنگ خطری باشد برای حملات سایبری بعدی.

به عقیده این متخصصان حمله به بخش تجاری این نیروگاه می تواند به منظور جمع آوری اطلاعات صورت گرفته باشد. در بسیاری از موارد هدف هکرها از اولین حمله بررسی میزان نفوذ پذیری سیستم ها به خصوص بخش عملیاتی آن مرکز است. در واقع این موضوع می تواند بسیار خطر ناک باشد زیرا اولین حمله نشان از حمله های بعدی خواهد بود.

هر چند جدا سازی بخش تجاری و عملیاتی نیروگاه های هسته بنا به دلایل امنیتی انجام شده است اما به هر حال حمله به یک بخش می تواند برای کل سیستم خطر ناک باشد.

هر چند تنظیمات امنیتی و اقدامات امنیتی در بخش های مختلف سیستم های این نیروگاه به گفته رئیس شرکت امنیت JASK مانع از نفوذ هکرها به زیر ساخت های شده است اما همین موضوع که هکر ها توانسته اند به بخش تجاری این نیروگاه نفوذ کنند خود جای تعجب بسیار دارد. همچنین این حمله می تواند باعث نفوذ هکرها به اطلاعاتی مثل ایمیل ها، بررسی های امنیت، اسناد و رمز های عبور و اطلاعات بیشتری بوده باشد. این اطلاعات می توانند برای حملات بعدی مورد استفاده قرار گیرند.

در گذشته هنگامی که شبکه تجاری مرکزی مورد حمله هکرها قرار می گرفت در واقع امکان بروز حملات فیشینگ بعدی را برای هکرها فراهم می کرد. راهی ساده، مطمئن و  آسان برای نفوذ هکرها به سیستم ها اما در عین حال بسیار خطرناک برای امنیت مرکز.

تاکنون از این تاکتیک برای حمله سایبری به بسیاری از مراکز مهم و امنیت دنیا استفاده شده است که متأسفانه اثرات مخرب آن بسیار زیاد بوده است. یکی از این حملات سایبری که سر و صدای زیادی کرد و هنوز تحقیق و بررسی در خصوص آن ادامه دارد حمله سایبری روسیه انتخاب ۲۱۶ امریکا بود. بر اساس شواهد و اسناد موجود، روسیه توانست به نرم افزار های انتخاباتی آمریکا نفوذ کرده و آن ها را هک کند.

اما حمله به شبکه تأسیسات هسته ای و نیروگاه ها می تواند تبعات و اثرات بسیار مخرب تری نسبت به حمله به نرم افزار های انتخابات یک کشور در پی داشته باشد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر