گام تازه عربستان برای خروج از اقتصاد نفتی
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۷۶۵۷۹
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
۵۰۷۶
عربستان سعودی در نظر دارد صدها کیلومتر از خط ساحلی دریای سرخ خود را به عنوان بخشی از برنامه تحول اقتصادی و کاهش وابستگی خود به نفت خود، به یک مقصد جهانی توریسم تبدیل کند.
خبرگزاری مهر: عربستان سعودی در نظر دارد صدها کیلومتر از خط ساحلی دریای سرخ خود را به عنوان بخشی از برنامه تحول اقتصادی و کاهش وابستگی خود به نفت خود، به یک مقصد جهانی توریسم تبدیل کند که با قوانینی مطابق با استانداردهای بین‌المللی اداره شود.

طبق یک بیانیه رسمی که به تازگی به بلومبرگ ارسال شده، این پروژه ۵۰ جزیره و ۳۴ هزار کیلومترمربع (که مساحتی بزرگتر از بلژیک است) را، از سواحل بین شهرهای اوملاج و الواج، تحت پوشش خود قرار می‌دهد تا مسافرانی تجمل‌گرا و مرفه را از سراسر جهان به خود جذب کند. این پروژه توسط صندوق خزانه سلطنتی عربستان توسعه داده خواهد شد و انتظار می‌رود فعالیت‌های اولیه آن ظرف ۲ سال آینده آغاز شود.

با جذب عاشقان آفتاب به سواحل  داغ عربستان سعودی صنعت توریسم این کشور که تنها به بازدید زائران مسلمان از اماکن مقدس مکه و مدینه وابسته است کاملا متحول خواهد شد. اما درحالی که در اعلام طرح این پروژه تنها بر فواید اقتصادی آن تاکید شده است گذشته نشان می‌دهد که پروژه‌های عظیم قبلی برای تحول اقتصادی، نتوانسته‌اند به نتیجه برسند و همچنان راکد مانده‌اند.

درمورد این پروژه هم سوال اصلی که مطرح می‌شود این است که این پروژه تا چه حد برای چهره مذهبی عربستان سعودی که همچنان به دنبال تاثیرگذار بودن آن است، قابل قبول خواهد بود.

کریسپین‌هاوز یکی از مدیران تنئو اینتلجنس که یک شرکت مشاور اقتصادی در لندن است می‌گوید: اگر شما نتوانید در چنین پروژه‌هایی محدودیت‌های الکل و پوشش را تغییر دهید بازار توریست‌های خارجی ‌ناپدید خواهد شد.

قرار بر این است که توریست‌ها برای ورود به این منطقه نیازی به ویزا نداشته باشند و یا بتوانند آن را به راحتی به صورت آنلاین به‌دست بیاورند. در یکی از اسناد این پروژه آمده است که این منطقه منطقه‌ای نیمه مستقل خواهد شد که با قوانین و چهارچوب‌هایی مستقل توسط کمیته‌ای از بخش خصوصی مدیریت ‌شود. این نشانه‌ای مبنی بر این است که قوانین سختگیرانه‌ای که در سایر مناطق عربستان حکم‌فرماست می‌تواند تا حد زیادی در این منطقه تسهیل شود.

قوانین عربستان طبق اسلام سنی باعث شده است الکل ممنوع شود پوشش کامل اجباری باشد و از کنار هم بودن دو جنس مخالف جلوگیری به عمل آید همچنین خانم‌ها اجازه ندارند در این کشور رانندگی کنند.

این طرح پیشنهادی بخشی از نقشه ولیعهد جدید عربستان محمد بن‌سلمان است که تلاش می‌کند بزرگترین اقتصاد عربی را برای دوره پس از نفت آماده کند. در حال حاضر مقامات این کشور قوانین مربوط به مراکز تفریحی را تسهیل کرده‌اند و هدف این کشور این است که تا سال ۲۰۳۰ میزان پولی که خانواده‌های عربستانی در بخش تفریح صرف می‌کنند ۲ برابر شده و  ۶ درصد اقتصاد این کشور را تشکیل دهد. در طول سال گذشته کنسرت‌ها، شوهای رقص و حتی نمایش فیلم هزاران نفر را به خود جذب کرد.

ایده ایجاد مناطق جداگانه برای بازدیدکنندگان خارجی با قوانینی ساده‌تر برای عربستان سعودی چیز جدیدی نیست، معروفترین این پروژه‌ها مجتمع تفریحی آرام‌کو سعودی در دهاران است که مانند یک منطقه آمریکایی طراحی شده است. در کمپ‌های مختلط دانشگاه علم و صنعت ملک عبدالله که سعودی‌ها هم می‌توانند در آن حضور پیدا کنند زن‌ها می‌توانند رانندگی کنند و هر چه می‌خواهند بپوشند.

قرار است صندوق خزانه عمومی که رئیس آن شاهزاده محمد است سرمایه‌گذاری اولیه را به پروژه تزریق کند و سپس شرکت‌های بین‌المللی هم در آن مشارکت کنند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1396/05/14
بسیار زرنگه این عربستان...اقتصاد عربستان ترکیه را پشت سر خواهد گذاشت عربستان کشور سی میلیونی هسته..تنها مزیت ایران در برابر عربستان ایران خیلی سردتر و اب هوای بهتری داره
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1396/05/15
بهترین کارو کرده برای اینده ملتش .درامدی بیشتر از نفت
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1396/05/15
هرچیزی نیازبه اراده وتصمیم داردعربستان درخصوص برهم زدن جووفضای آرام منطقه وکشورهای همسایه بویژه جنگ یمن، قضیه قطروحمایت ازداعش وتفکرانحطاطیودست به یکی شدن با آمریکا ورژیم صهیونیستی و... با توطئه وتفرقه خوب عمل کرده وخودش هم به نوعی دردسرها ومنجلاب وگرداب آن گرفتاراست ودست وپامی زندولی درمورد جایگزین شدن وعدم وابستگی به درآمدنفتی وجایگزین شدن آن به درآمدگردشگری بایدمنتظربودکه چه می شودولی بعیدبه نظرمی رسدچنین اراده ای درمسئولان عربستانی باشد
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1396/05/15
مفتیان دلار خوار وهابی چاره ای برای الکل و لختی زنان هم پیدا می کنند و هیچ نباشد ایات و تفسیرهای نو می سازند. با اسرائیل که برادر شدند,این یکی از ان سخت تر نیست!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر