آئودی TT RS ۲۰۱۸؛ آینده را به چالش بکشید
۶۴۸۸۹۲
۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳
۱۰۱۳۷
آئودی با معرفی آئودی TT RS 2018 ثابت کرد که از اشتباهات مدل قبلی این خودرو درس گرفته است و در آئودی TT RS 2018 با یک خودروی اسپرت طرف هستیم که ظاهری زیبا و پرابهت دارد.
برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: طرفداران خودروی آئودی 2018 TT RS به خوبی می‌دانند که مدل قبل این خودرو نتوانسته بود آن‌گونه که بایدوشاید به عنوان یک خودروی اسپرت زیبا در میان سایر رقبا سری بلند کند، اما آئودی با معرفی آئودی TT RS 2018 ثابت کرد که از اشتباهات مدل قبلی این خودرو درس گرفته است و در آئودی TT RS 2018 با یک خودروی اسپرت طرف هستیم که ظاهری زیبا و پرابهت دارد.
 
 نگاهی به آئودی TT RS 2018

سرعت و وزن کمتر

مدل جدید آئودی TT RS 2018 تغییرات اساسی نسبت به مدل‌های قبلی خود دارد و یکی از این تغییرات اصلی را می‌توان استفاده از گیربکس اتوماتیک با ۶ دنده و کلاچ دوگانه دانست، از این طریق چیزی برابر با ۴۰ اسب بخار نیروی بیشتری را در آئودی TT RS 2018 نسبت به مدل‌های قبلی این خودرو شاهد هستیم. از طرف دیگر آئودی TT RS 2018 رژیم گرفته و چیزی حدود ۲۰ کیلوگرم وزن کم کرده است، کم شدن وزن این خودرو به لطف استفاده از آلومینیوم در قسمت‌های داخلی خودرو صورت گرفته است.

وزن‌کمتر، قدرت بیشتر و گیربکس اتوماتیک باعث شده است تا آئودی TT RS 2018 نسبت به مدل‌های قبلی خود چالاکی بیشتری داشته باشد. این خودرو در عرض تنها ۴.۰ ثانیه به سرعتی معادل ۹۶ کیلومتر در ثانیه دست پیدا می‌کند.
 
 نگاهی به آئودی TT RS 2018

این خودروی چالاک آئودی به لحاظ سرعت حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و در مدت ۸.۶ ثانیه به سرعت ۱۶۰ کیلومتر دست پیدا می‌کند. چنین سرعت بالایی باعث شده است تا آئودی TT TS 2018 به لحاظ چالاکی در رده خودروهای سریع‌ دنیا مانند پورشه ۷۱۸ کیمن اس یا شورولت کوروت گرند اسپورت قرار بگیرد.

عبور از پیچ‌ها و مسیرهای مارپیچ

انصافاً باید گفت سری خودروهای TT آئودی کنترل خوبی در پیچ‌ها دارند، آئودی TT RS 2018 نیز بدون اینکه خم به ابرو بیاورد مسیر‌های مارپیچ را یکی از پس از دیگری به راحتی پشت‌سر می‌گذارد. این امر باعث می‌شود حتی رانندگانی که رانندگیشان خیلی هم خوب نیست با اعتماد به‌نفس کامل در جاده‌های پرپیچ‌و‌خم تردد کنند. با انداختن دو جفت لاستیک مخصوص زمستان به راحتی می‌توانید روی راندن و ثبات این خودرو در برف و بوران حساب باز کنید.
 
 نگاهی به آئودی TT RS 2018

انصافاً به این نکته هم باید اعتراف کرد علی‌رغم اینکه ترمزهای حرفه‌ای در آئودی TT RS 2018، تعبیه شده‌اند اما این ترمزها چنگی به دل نمی‌زنند و حدود نیم متر مسافت طی می‌شود تا این خودرو با سرعت ۱۱۲ کیلومتر در ساعت متوقف شود. انتظار داشتیم این میزان حداقل ۴۰ سانتی‌متر باشد. البته خیلی هم نمی‌توان این مشکل را بر گردن ترمزهای این خودرو انداخت و تعادل نامناسب وزن جلو و عقب خودرو و لاستیک‌های آئودی TT RS 2018 نیز در عمل‌کرد ترمز خودرو مؤثر هستند.
 
 نگاهی به آئودی TT RS 2018

طراحی ساده و زیبا

قیمت پایه آئودی TT RS 2018 از ۶۵،۸۵۷ دلار شروع می‌شود و انصافاً باید اعتراف کرد این خودرو ثبات رانندگی که کوروت گرند اسپورت دارد را در اختیار راننده قرار نمی‌دهد، به لحاظ هندلینگ نیز نمی‌توان آئودی TT RS 2018 را با خودروی باکلاسی مانند پورشه کیمن اس مقایسه کنیم. اما آئودی توانسته است این نقص‌ها را با طراحی زیبا و ساده جبران کند. آئودی TT RS 2018 طراحی بیرونی بسیار زیبا و دلپسندی دارد اما به شما قول می‌دهیم طراحی داخل این خودرو بیشتر نظر شما را به خود جلب می‌کند.
 
 نگاهی به آئودی TT RS 2018

آئودی در طراحی داخل این خودروی جدید خود خلاقیت به خرج داده است و سیستم هوشمند اینفوتیمنت (infotainment) را که این روزها در قسمت وسط داشبورد بیشتر خودروهای تراز اول شاهد هستیم حذف کرده است و در عوض امکانات مسیریابی و تنظیمات مربوط به پخش خودرو را در یک قسمت ۱۲.۳ اینچی دیجیتال تعبیه کرده است.
 
 نگاهی به آئودی TT RS 2018

تنظیمات مربوط به گرم و سرد نگه‌ داشتن خودرو نیز در کنار دریچه‌های ورود هوا تعبیه شده است. این موارد باعث شده است تا قسمت وسط داشبورد آئودی TT RS 2018 ساده و زیبا در نظر جلوه کند. در مجموع می‌توان گفت آئودی TT RS 2018 به لطف موتوری قدرتمند و طراحی زیبا و شایسته توانسته است برای خود در کلاس خودروهای اسپرت 2018 جایگاه مطلوبی پیدا کند.
 
 نگاهی به آئودی TT RS 2018

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم از طرفداران خودروهای آئودی هستید و این خودروی اسپرت جذاب نظر شما را هم جلب کرده است، نظرات خود را در خصوص آئودی TT RS 2018 در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج