تنش بین اسرائیل و لهستان بر سر هولوکاست
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۶۸۵۶۴
۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۳
۸۲۸۰
تصویب اولیه لایحه ممنوع شدن اشاره به نقش لهستان در هولوکاست در پارلمان این کشور باعث خشم مقامات رژیم صهیونیستی و احضار معاون سفیر این کشور به وزارت خارجه اسرائیل شده است.
خبرگزاری فارس: در پی تصویب لایحه مبارزه با دخیل دانستن لهستانی‌ها در واقعه هولوکاست در پارلمان این کشور، مقامات صهیونیست در رسانه‌های جمعی به مقامات لهستان انتقادات شدیدی را وارد کردند.

پارلمان لهستان روز جمعه به لایحه‌ای رأی داد که به موجب آن، سخن گفتن از دخالت اتباع لهستانی در واقعه موسوم به هولوکاست غیرقانونی است و می‌تواند جریمه نقدی و یا حتی حبسی 3 ساله را برای گوینده به ارمغان بیاورد.

حیطه شمول این قانون، هم لهستانی‌ها و هم اتباع خارجی را در بر می‌گیرد؛ البته این قانون هنوز مراحل تصویب را به صورت کامل طی نکرده و برای اجرایی شدن، باید رأی مثبت سنا و امضای رئیس‌جمهور لهستان را هم با خود داشته باشد.

«امانوئل نحشون» سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل در واکنش به این موضوع در توئیتر نوشته: «هم بامزه است و هم ناراحت‌کننده که سفارت لهستان می‌خواهد ما را در خصوص خاطرات هولوکاست، موعظه کند.»

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی هم معاون سفیر لهستان را برای ارائه توضیحات در این خصوص احضار کرده است.

بر اساس متن این قانون، بر زبان آوردن عبارت «اردوگاه مرگ لهستانی» جرم خواهد بود؛ «پاتریک یاکی» معاون وزیر دادگستری لهستان در توجیه این بخش از قانون در صحن علنی پارلمان کشورش گفته: «هر روز در سراسر دنیا از عبارت اردوگاه مرگ لهستانی استفاده می‌شود. به عبارت دیگر، جنایات آلمان نازی به لهستانی‌ها نسبت داده می‌شود. تاکنون نتوانسته‌ایم به صورت موثری به این اهانت جاری علیه ملت لهستان، واکنش نشان دهیم.»

هاآرتص در توضیح چگونگی اجرای این قانون در صورت تصویب نهایی نوشته: «تأثیر قانون جدید بدین سان خواهد بود که مثلاً بازماندگان یهودی هولوکاست که از لهستان به اسرائیل آمده‌اند، اگر بگویند "مردم لهستان در قتل پدربزرگ من در هولوکاست دست داشتند" یا "مادر من در یک اردوگاه مرگ لهستانی کشته شد"، در لهستان مستحق زفتن به زندان خواهند بود.»

در ماه سپتامبر سال 1939 میلادی، بر اساس توافق سری میان سران آلمان نازی و شوروی، لهستان مورد حمله برق‌آسای نیروهای نظامی این دو کشور قرار گرفت. دفاع جانانه لهستانی‌ها که 66 هزار کشته بر جای گذاشت، نتوانست جلوی اشغال و تقسیم این کشور میان مهاجمان را بگیرد و تا سال 1945 یعنی سال اتمام جنگ جهانی، این کشور در اشغال بود.

در بخش آلمانی لهستان اشغالی، اردوگاه‌های کار اجباری برقرار شد که یکی از مشهورترین اردوگاه‌های نگهداری یهودیان به نام «آشویتس» هم در این ناحیه قرار داشت.

آشویتس از نظر مدافعان ادعاهای پشت ماجرای هولوکاست، یکی از مهم‌ترین اسناد ارتکاب جنایات جنگی در حق یهودیان آلمان و لهستان و سوزاندن آنها در کوره‌های آدم‌سوزی است؛ کوره‌هایی که اثری از آنها در آشویتس دیده نمی‌شود و می‌گویند پیش از فرو ریختن نظام نازی در لهستان، توسط نازی‌ها منهدم شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر