حقوق بازنشستگان بیشتر از شاغلان افزایش می‌یابد
۷۳۰۵۸۷
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
۱۶۰۷۶
با ابلاغ جداول همسان‌سازی حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح حقوق بازنشستگان دولت امسال بیشتر از حقوق شاغلان افزایش می‌یابد.

خبرگزاری مهر: با ابلاغ جداول همسان‌سازی حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح حقوق بازنشستگان دولت امسال بیشتر از حقوق شاغلان افزایش می‌یابد.

سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرد جداول همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، موظفین و مشترکین صندوق بازنشستگی کشور و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، موضوع افزایش امتیازات جداول مواد (۱۰۹) و (۱۱۰) قانون مدیریت خدمات کشوری جهت اجرا، ابلاغ شد. با اجرایی شدن این ابلاغیه، حقوق بازنشستگان دولت امسال بیشتر از حقوق شاغلان افزایش می‌یابد.

با امضای این ابلاغیه توسط دو معاون رئیس جمهور، جمشید انصاری، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گام موثر دیگری در جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری قدیم با بازنشستگان جدید و ترمیم دریافتی این بازنشستگان، در دولت دوازدهم برداشته شده است.

این جداول در اجرای تبصره (۱) ماده (۳) مصوبه شماره ۱۲۱۵۴/ت۵۵۲۵۷‌هـ مورخ ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ هیات محترم وزیران به وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای اجرا ابلاغ شده است.

با اجرایی شدن این ابلاغیه علاوه بر ۱۰ درصد افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در سال جاری، افزایش حقوق برخی گروه‌های بازنشسته دولت به ۵.۲۲ درصد در سال ۱۳۹۷ خواهد رسید.

این افزایش حقوق با اولویت کسانی است که دریافتی آنان زیر ۲۰ میلیون ریال است و سایر گروه‌هایی از بازنشستگان کشوری و لشکری که ماهانه بالای ۲۰ میلیون ریال دریافت می‌کنند، نیز علاوه بر ۱۰ درصد افزایش حقوق مشمول ضریبی از افزایش ناشی از اعمال این ابلاغیه خواهند بود به نحوی که هرچه افراد حقوق بازنشستگی بیشتری دریافت کنند این ضریب افزایش، کاهش می‌یابد.

توضیح اینکه بر اساس بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ دولت موظف شده است، حقوق بازنشستگان را برای تمامی گروه‌های بازنشستگی افزایش دهد و با ابلاغ مصوبه ۱۶.۲.۱۳۹۷ هیات وزیران حقوق بازنشستگان در سال ۱۳۹۷ به میزان ۱۰ درصد ابلاغ شده است.

علاوه بر این در بند ج تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ الزامی در خصوص متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق‌های بازنشستگی کشوری و صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح با اولویت کسانی که زیر ۲۰ میلیون ریال حقوق می‌گیرند، وجود دارد.

در بند ج تبصره ۱۲ قانون بودجه ۱۳۹۷ کشور آمده است: دولت مجاز است اعتبار ردیف ۳۷-۵۵۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون را برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با اولویت کسانی که دریافتی ماهانه آنها کمتر از بیست میلیون ریال است، بر اساس آیین‌نامه اجرایی که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط تهیه می‌شود و به تصویب هیات وزیران می‌رسد، اختصاص دهد.

بر اساس این بند، سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه مکلف شده‌اند که جداول همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را در این دو صندوق با اولویت دریافت کنندگان زیر ۲۰ میلیون حقوق به این دو صندوق اعلام کنند.

در این ابلاغیه دو جدول ملاحظه می‌شود که یکی از آنها (الف)، جدول امتیاز گروه‌های شغلی بازنشستگان و موظفین مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۰ و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ و دیگری، (ب) جدول امتیاز گروه‌های شغلی بازنشستگان و موظفین مشمولین سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح است.

متن کامل ابلاغیه بدین شرح است:

حقوق بازنشستگان بیشتر از شاغلان افزایش می‌یابد

حقوق بازنشستگان بیشتر از شاغلان افزایش می‌یابد

حقوق بازنشستگان بیشتر از شاغلان افزایش می‌یابد

انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1397/03/22
خداتصمیم گیرندگان رالعنت کندکسی که سی سال کارسخت کرده وبخاطراینده بهترجان کنده ومدرک عالی دررابطه باکاردردانشگاه گرفته نبایدحقوقش نزدیک به بازنشستگان هم شغل خودش که اخیرابازنشسته شده باشدشما فقط می خواهیدبگیدکه حقوق زیردومیلیون نداریم البته کسی بخیل نیست انهاهم زیادشوندولی عدالت بایدرعایت شودهرکس به حق خودبرسد هرچندنبایدسراغ عدالت ازشما گشت
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1397/03/22
حالا من میگم که یا شاغل یا باز نشسته چرا اضافات تامین اجتماعی پرداخت نکردین اخه همزمان با حقوق میخوان بدن چرا زود تر ندادن
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1397/03/22
من که باورم نمیشه شما چطور ۰دیگر از این دروغ پردازی های دولت خسته شده ایم ده در صد سال ۹۷ اضافه کرد ه اند ۵۰ در صد دارم تو کشور هزینه میکنیم
United States
13:51 - 1397/03/22
این افزایش حقوق ها بخوره تو سر مسولان . جلوی افزایش بی رویه قیمت ها که خود دولت انجام میدهد را بگیرید
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1397/03/22
ده در صد بیشتر أضاف نشوه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
تورم رو به روز اول برگردونید افزایش حقوق پیشکش!!
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1397/03/22
اقای نوبخت خواهشا دروغ بس است ما مستمریبگران درحال مرگ تدریجی فقط دروغ شنیدیم حتی اضافات ماراهم قرارمرداد بدهند
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1397/03/22
همه رودروغ مردم روسرگرم میکنید خداجوابتون بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
چرا اینقدر دولت ما دورغگو شده.چرا به این مهلت سخت میگیری.... گرانی بیکاری جنایت جوانان بیکار دوزده زیاد شد آخر شما دارید چه کار میکنید.از حق ما برای کشورهای دیگروووووو خیلی چیزهای دیگر خجالت بکشید دورغگوها
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1397/03/22
نوبخت این همه صحبت کردی بالا وپایین واینور واونور شد ده درصد!!!!...
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1397/03/22
خدادیگه حالا سزای شمارو بده که نابدمون کردین خدانابودتون کنه
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1397/03/22
' بازنشستگان تامین اجتماعی هم که دیگه آدم نیستن ...دولت فقط به کشوری ها رسیدگی میکنه
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1397/03/22
عالی
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
اگر بازنشتگان کشوری چیزی گرفتن آن وقت حسادت کنید
United States
09:23 - 1397/03/23
اگر بازنشتگان کشوری چیزی گرفتن آن وقت حسادت کنید
Iran, Islamic Republic of
06:41 - 1397/03/25
خدایا انهایی
که دارن به این مملکت ظلم و خیانت میکنن را ریشه کن بفرما...چقدر دروغ و حیله.چقدر نیرنگ...جای تاسف هست...مسئولینی دزد...که فقط به فکر خودشان هستن
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1397/03/27
باور بفرمایید بعد ۲۰ سال خدمت صادقانه در ناجا بااخذ دفترچه سلامت الزاما وضعیت جسمانی مورد چکاب و برابر نظریه پزشک کمیسیون هر دوگوش در اثر انفجارات پیازچه عصبی متلاشی شده و۵۰ درصد افت کرده اند و آخر سر با حکم معلول عادی با درجه سرگردی با مبنا قرار دادن آخرین حقوق دریافتی در سال ۹۲ بازنشسته کردند( واگر هم می ماندم حق استفاده از مشاغل استحقاقی نداشتم و اضافه کاری را هم نمی دادند ) حال در همسان سازی حقوق بازنشستگان ما را محروم کردند آیا انصافه ای کاش به گوش مسئولین محترم دولتی برسد تا انشاالله فرجی باشد واقعا در فشارمعیشتی هستیم. ممنون
United Arab Emirates
12:34 - 1397/06/07
دیگه تمام شد پراید شده ۴۵ملیون شما صحبت بخور نمیر حقوق میکنین تورم ۲۰۰برابر شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج