چگونه یک خانه سالمندان خوب انتخاب کنیم؟ ‎
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
استخدام_1
دکتر استرکی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۹۰۱۹۰
۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
۶۷۷۳
وقتی که اسم خانه سالمندان به میان می‌آید ممکن است خیلی از افراد با شنیدن این اسم حال خوبی بهشان دست ندهد و افکار منفی به سراغشان بیاید. اما متاسفانه این فکر‌های منفی در مورد خانه سالمندان درست نیست به خصوص که امروزه روز با بالا رفتن علم و آگاهی مردم، این مراکز از خدمات بهتری برخوردار شده اند.

برترین ها: وقتی که اسم خانه سالمندان به میان می آید ممکن است خیلی از افراد با شنیدن این اسم حال خوبی بهشان دست ندهد و افکار منفی به سراغشان بیاید.

اما متاسفانه این فکرهای منفی در مورد خانه سالمندان درست نیست به خصوص که امروزه روز با بالا رفتن علم و آگاهی مردم، این مراکز از خدمات بهتری برخوردار شده اند. حتی می توان به جرات گفت که گاهی اوقات نگه داری برخی از افراد سالمند در مراکز سالمندان می تواند به مراتب بهتر از منزل خود آن افراد باشد.

اما به راستی خانه سالمندان باید از چه شرایط و مزیت هایی برخوردار باشد؟ آیا واقعا افراد سالمند دراین مراکز خوشحال هستند؟ به طور کلی نباید فراموش کرد که دوران پیری هم مانند دوران نوزادی، کودکی، نوجوانی و جوانی از اهمیت بسزایی برخورداراست و دوره ای از زندگی یک انسان است که به مراتب به مراقبت و نگه داری بیشتری نیاز دارد.

خانه سالمندان

برای انتخاب خانه سالمندان عجله نکنید!

برخی از اوقات ممکن است افراد سالخورده به خواست خود تصمیم بگیرند که درخانه سالمندان باشند اما گاهی اوقات هم ممکن است شرایط به صورتی باشد که فرزندان به قادر به مراقبت از والدین خود نباشند.

اما دراین مواقع توصیه می شود تحت هیچ شرایطی والدین خود را راضی به انجام این کار نکنید. اما شاید از خود بپرسید که شرایط برای نگه داری بهتر مهیا نیست، پس باید چه کار کنیم؟! توصیه اول ما به شما این است که حتما با فرد سالمند خود به صورت منطقی صحبت کنید و او را آگاه کنید که این کار شما از سر بی مهری و بی محبتی نیست. یکی از مشکلتی که ممکناست برای فرد سالمند به وجود بیاید، احتمال زمین خوردن یا حادثه است که اگر فرد سالمند در خانه تنها باشد ممکن است عواقب جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

ولی وقتی که سالمند در یک آسایشگاه استاندارد حضور داشته باشند احتمال وقوع این حوادث به حداقل می رسد. در آسایشگاه به طور دائم و شبانه روزی پزشک و کارشناس پرستاری، پرستار،ب هیار،کمک بهیار و مراقبین حضور دارند.

همچنین گام بعدی توصیه می شود حتما از یک مشاور یا روانشناس در این زمینه کمک بگیرید؛ چرا که این کار تا حد زیادی مانع از آسیب پذیری روحی به این دسته از افراد می شود. فراموش نکنید که افراد سالخورده از نظر روحی و روانی بسیار آدم های حساس تری هستند. پس بهتر است خودخوانه وبدون فکر و تدبیر با این دسته از افراد رفتار نکنید.

خانه سالمندان

باهم خانه سالمندان را انتخاب کنید!

توصیه می شود حتما درانتخاب خانه سالمندان، فرد سالمند هم شریک بدانید. به بیان ساده تر برای انتخاب مرکز مناسب این افراد را هم همراه خود ببرید و بگذارید در انتخاب خانه سالمندان نظر دهند و انتخاب مرکز با خود فرد باشد. البته این اتفاق زمانی رخ میدهد که این افراد از انجام این کار راضی باشند.

اما نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است تا جایی که امکان پذیر است مرکزی را برای نگه داری فرد سالمند انتخاب کنید که نزدیک به محل زندگی خودتان باشد تا بتوانید زود به زود به والدین خود سر بزنید. چرا که با این کار، به آن ها ثابت می شود که این تصمیم شما به صلاح این افراد بوده است و چیزی از مسئولیت شما به عنوان یک فرزند در قبال مادر یا پدر کم نکرده است.

به این نکات درانتخاب خانه سالمندان دقت کنید

• مرکزی رابرای نگه داری فرد سالمند خود انتخاب کنید که دارای کادر پزشکی مجرب و متبحری باشد؛ چرا که با افزایش سن ممکن است این دسته از افراد از بیماری ها و مشکلاتی برخوردار باشند که بهتر است در خانه سالمندانی نگه داری و مراقبت شوند که از این مزیت برخوردار هستند.

• همچنین با کهولت سن ممکن است برخی از افراد قدرت توانایی جسمی خود را در برخی از اندام ها از دست بدهند. پس چه بهتر که این دسته از افراد در مراکز سالمندانی نگه داری شوند که دارای خدمات توانبخشی و کار درمانی باشند. این بخش می تواند کمک بسیاری به این افراد کند تا بتوانند دوران بهتری را در این مرکز سپری کنند.

• شاید این نکته عاری از اهمیت باشد، اما توصیه می شود تا جایی که امکان پذیر است مرکزی را برای نگه داری سالمندان خود انتخاب کنید که دارای فضای سبز وباز باشد. به این دلیل که در روحیه فرد سالخورده می تواند این نکته تاثیر بسزایی داشته باشد.

• برگزاری جشن و فعالیت های گروهی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. اکثر افراد در این مراکز از نظر رنج سنی تا حد زیادی نزدیک به هم هستند و این فعالیت های گروهی می تواند در بالا بردن روحیه و شادی آفرینی موثر باشد. افراد سالخورده باید به این موضوع فکرکنند که داشتن یک زندگی مستقل و بودن در گروه همسالان وداشتن خاطرات مشترک تا چه حد می تواند لذت بخش باشد.

• از نظر نوع تغذیه حتما مطمئن شوید که خانه سالمندانی را انتخاب می کنید که در این زمینه خود نظارت بالایی دارد. تغذیه مناسب در این سن و سال از اهمیت بسزایی برخوردار است و نباید ایناصل مهم را نادیده بگیریم. بنابراین با وجود یک برنامه غذایی منظم و طبق استاندارهای لازم و تحت نظر پزشک متخصص تغذیه دیگر نگرانی از بابت تغذیه و سلامت باقی نمی ماند.

• خانه سالمندان باید از بهداشت و تمیزی بالایی برخوردار باشد و حتما خانه سالمندانی را برای نگه داری انتخاب کنید که در این مورداز حساسیت بالایی برخوردار است و به این موضوع اهمیت ویژه ای می دهد.

خانه سالمندان

نکته!

توصیه می شود حتما مرکزی را که می خواهید به عنوان خانه سالمندان برای نگه داری از عزیزانتان انتخاب کنید، حتما آن را از نزدیک بازدید کنید و به سرچ های اینترنتی اکتفا نکنید. چرا که گاهی اوقات دیدن خانه سالمندان از نزدیک می توان اطمینان خاطر شما را در نگه داری بهتر عزیزانتان بیشتر کند.

آیا هزینه خانه سالمندان بالا است؟

به طور کلی نمی توان یک هزینه مشخص را برای نگه داری از سالمندان اعلام کرد؛ چرا که بسته به نوع امکانات و مکانی جغرافیایی می تواند قیمت متفاوت باشد. اما فراموش نکنید که والدین ما با ارزش ترین و مهم ترین افراد در زندگی ما هستند و برای حفظ سلامتی روحی و جسمی آن ها هر میزان بهایی که لازم باشد باید پرداخته شود تا این افراد احساس ناراحتی نداشته باشند.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:1
Iran (Islamic Republic of)
11:44 - 1397/09/11
پدرو مادر این همه زحمت میکشن تا ما بزرگ شیم، بعد ما بزاریمشون خانه سالمندان.وقتی پدرو مادر ببرید سالمندان برکت و روزی از زندگیتون میره.دارم میبینم که میگم.
Germany
15:36 - 1397/09/11
چطوری این متن نفرت برانگیز رو منتشر کردید حالم از کسایی که این پیرمرد و پیرزن ها رو که تموم جوانی شون برای اون ها رفته و حالا هم فقط انتظار مهربانی و محبت دارن ولی اونا رو به خانه های سالمندان کوفتی میفرستن بهم میخوره
Iran (Islamic Republic of)
17:27 - 1397/09/11
خجالت بکشید با این متن
Iran (Islamic Republic of)
22:28 - 1397/09/11
واقعا بعضی افراد پیر مشکلات زیادی دارن که زندگی همه بچه هاشونو میتونه نابود کنه یه فرد مسن ۸۵ ساله که آلزایمر داره آخره مصیبته هر روز بحثه که کی نگه داره کی حموم کنه کی خرید کنه کی آشپزی کنه کی ببرش دکتر کی کرایه خونشو و هزینه هاشو بده مگه ما چقد زنده ایم؟ما که یه عمره عادت کردیم پا رو احساساتمون بذاریم این موردم کنار اونا.لااقل همه باهم یه هزینه میدن میذارن یه جا خیالشونم راحته هر روزم باهم بحث ندارن
پاسخ ها
بی نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
دقیقاً با گوشت و خونم این مسئله رو تجربه کردم
Iran (Islamic Republic of)
13:25 - 1397/09/12
من دوس ندارم برم خانه سالمندان،خدااییش سخته از خونه و محله و عزیزانت دورت کنن،ماهی یه بار با منت بیان بهت سر بزنن
Iran (Islamic Republic of)
09:54 - 1399/02/07
من یقین دارم هیچکس با ارزشترین آدمهای زندگیشو بی دلیل از خودش دور نمی کنه و اونهایی که والدین خود را به سرای سالمندان می سپارند فقط و فقط مجبورند بنابراین باید در شرایط اونا باشید تا قضاوت کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آف دکور _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر