پیشنهاد رحماندوست برای کتابخوانی کودکان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۹۰۷۵۷
۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۸
۷۵۱۳
مصطفی رحماندوست پیشنهاد داد: متأسفانه پدر و مادرها کتاب نمی‌خوانند که این لذت را به فرزندانشان هم انتقال بدهند. ما در وهله اول باید پدر و مادرها را به سمت ساخت خاطرات شیرین فرزندانشان با کتاب راهی کنیم.

خبرگزاری تسنیم: مصطفی رحماندوست، شاعر، درباره تأثیر برگزاری هفته کتاب بر ترویج کتاب و کتابخوانی گفت: کتابخوانی در کشور ما در سطح پایینی قرار دارد. متاسفانه پدر و مادرها کتاب نمی‌خوانند که این لذت را به فرزندانشان هم انتقال بدهند.

ما در وهله اول باید پدر و مادرها را به سمت ساخت خاطرات شیرین فرزندانشان با کتاب راهی کنیم. برگزاری چنین رویدادهایی اگر برای کودکان خاطرات شیرین در بر داشته باشد، بسیار خوب و موثر است و برگزاری مداوم آنها برای مردم خالی از لطف نیست.

شاعر شعر «صد دانه یاقوت» درباره تلاش‌ها خود برای فرهنگ‌سازی کتابخوانی مطرح کرد: من در تمام طول سال برنامه‌هایی را برای دیدار، کتابخوانی و لذت‌آفرینی از متن کتاب برای کودکان دارم اما به قول قدما «یک دست صدا ندارد».

رحماندوست درخصوص عامل کمتر شدن انگیزه مردم برای خواندن کتاب در مردم خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود که شبکه‌های مجازی در دنیا باعث کتاب نخواندن مردم شده است و خلأ کتابخوانی را پُر کرده‌اند.

به نظرم این استدلال اشتباه است؛ زیرا در تمام دنیا کشورهایی وجود دارد که از لحاظ تکنولوژی در سطح بسیار بالاتری از کشور ما هستند ولی کتابخوانی در این کشورها در سطح بالایی قرار دارد.

مشکل کتاب نخوانی در کشور ما ریشه در دیگر مسائل دارد و ما نباید تقصیر را گردن دیگر اتفاقات حال حاضر بیندازیم بلکه باید بفهمیم و عمل کنیم.

بازدید از کتابخانه‌های چهره‌های سرشناس استان گلستان در هفته کتاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان گلستان گفت: یکی از برنامه‌های استان در ایام هفته کتاب بازدید از کتابخانه‌های شخصی چهره‌های سرشناس استان خواهد بود تا از این طریق علاقه‌مندان با محیط کار و شرایط زندگی این افراد آشنا شوند.

عادله کشمیری درباره برنامه‌های استان گلستان در بیست و ششمین دوره هفته کتاب گفت: «شهرشاد با کتاب» یکی از این برنامه‌هاست که با هدف اشنایی مردم با نتایج کتابخوانی در پارک گرگان برگزار خواهد شد. همچنین پاتوق کتاب با حضور نویسندگان و ناشران در نقاط مختلف استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تجلیل از خادمان نشر، تقدیر از روستاهای دوستدار کتاب در استان، جشن دانایی، برگزاری مسابقه یادداشت‌نویسی در مدارس، دورهمی کتاب، بازدید از کتابخانه‌های شخصی چهره‌های سرشناس گلستان، دیدار با بزرگان اهل قلم و کتابداران و بازدید از کتابفروشی‌ها و از دیگر برنامه‌های استان در این دوره از هفته کتاب محسوب می‌شوند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان تصریح کرد: البته در کنار این برنامه‌ها ما از هر برنامه و فکری که بتواند زمینه مطالعه کتاب را برای مردم بوجود بیاورد، استقبال می‌کنیم و از آن حمایت خواهیم کرد.

کشمیری با اشاره به ظرفیت استان برای ترویج کتاب و کتابخوانی گفت: چند هفته پیش شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب در استان بودیم که به نوع خود بهترین زمینه‌سازی برای هفته کتاب بود. استقبال خوبی که برای اولین بار از نمایشگاه صورت گرفت خود نشان دهنده این است که زمینه کتابخوانی استان فراهم است.

کشمیری افزود: استقبال مردم از نمایشگاه کتاب استان گلستان نشان دهنده این است که آثار ما به آن سطح از فهم و فرهیختگی رسیده که مردم در این شرایط نیز کتاب می‌خرند.

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 24 آبان تا 1 آذرماه با مشارکت بیش از 50 نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
استیل رگال_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران پارسیان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر