جهان در تسخیر کاپیتان مارول
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۴۲۱۰۰
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۴
۵۷۶۹
همان طور که پیش بینی می شد اولین ورسیون بلند سینمایی از روی داستان کمیک بوکی «کاپیتان مارول» به صدر جدول پرفروش های سینمای آمریکای شمالی صعود کرد اما ارقام درخشانی که به ثبت رساند، از برخی حساب ها و پیش بینی های قبلی فراتر رفت.

بانی فیلم: همان طور که پیش بینی می شد اولین ورسیون بلند سینمایی از روی داستان کمیک بوکی «کاپیتان مارول» به صدر جدول پرفروش های سینمای آمریکای شمالی صعود کرد اما ارقام درخشانی که به ثبت رساند، از برخی حساب ها و پیش بینی های قبلی فراتر رفت.

جهان در تسخیر کاپیتان مارول

پس از دو ماه و اندی حضور کم فروغ فیلم های جدید در گیشه ها در اوایل سال ۲۰۱۹ عملکرد اقتصادی عالی «کاپیتان مارول» چیزی بود که صنعت سینمای آمریکا بشدت به آن احتیاج داشت. به واقع آغاز اکران ۱۵۳ میلیون دلاری این فیلم در گیشه های آمریکا و کانادا هم سومین آغاز نمایش برتر تاریخ در ماه مارس را به ثبت رساند و هم هفتمین شروع اکران عالی طی تمامی ماههای همه سالها را.

اگر بخواهیم فیلم هایی را که آغاز اکرانی نزدیک به کاپیتان مارول داشته اند معرفی و یادآوری کنیم، باید به آغاز نمایش ۱۵۸ میلیونی «شوالیه تاریکی» کار معروف سال ۲۰۰۸ کریستوفر نولان، یکی از نسخه های چهارگانه «بازی های پرعطش» با نام تکمیلی «آتش گرفتن» (۱۵۸ میلیون دلار) و همچنین «سرکش» از مشتقات «استاروارز» (۱۵۵ میلیون) و اولین فیلم از مجموعه «بازیهای پرعطش» (۵/۱۵۲ میلیون) اشاره ای مستقیم و صریح داشته باشیم. این چهار فیلم به واقع در آمریکای شمالی فروش های مجموعه بین ۴۰۸ تا ۵۳۰ میلیون دلار داشتند.

عبور احتمالی از مرز ایرون من

یک معدل گیری در زمینه میزان فروش سایر آثار مرتبط با کاراکترهای کمیک بوکی کمپانی مارول که اکثر فیلم هایشان با مشارکت والت دیسنی ساخته شده، این نکته را روشن می کند که کاپیتان مارول با رقمی حدود ۴۳۰ تا ۴۴۰ میلیون دلار فروش در گیشه ها به حضورش بر پرده های نقره ای آمریکا و کانادا پایان خواهد داد و در آن صورت از فروش ۴۰۹ میلیون دلاری قسمت سوم «ایرون من» فراتر خواهد رفت.

این رویداد احتمالی «Captain Marvel» را به پنجمین فیلم پولساز در میان کارهای استودیوی مارول در آمریکای شمالی تبدیل خواهد کرد و اگر به دنبال رقیب تازه ای برای این فیلم از همین ژانر و گونه سینمایی باشیم باید تا ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ صبر کنیم که نسخه تازه شزم روانه بازار می شود و این به معنای فرصتی یک ماهه برای سازندگان کاپیتان مارول جهت اندوختن بر درآمد خویش است.

بررسی ها نشان می دهد از بینندگان هفته نخست «کاپیتان مارول» ۵۵ درصد مرد و ۴۵ درصد زن بوده اند و این همسو با آمار به ثبت رسیده برای «پلنگ سیاه» (۲۰۱۸) و «مرد مورچه ای و زنبور» (۲۰۱۷) و در بردارنده نزدیکترین فاصله نسبت بین این دو طبقه در میان بینندگان آثار کمیک بوکی است، در این میان «زن شگفت انگیز» که مثل کاپیتان مارول متمرکز بر یک قهرمان زن بوده، به نسبت و معادله «۵۲ به ۴۸ درصد» در میان تماشاگران خود نائل شده بود.

پنجمین «شروع برتر» تاریخ

در خارج از مرزهای آمریکای شمالی هم کاپیتان مارول دنیای شیرین و پرسودی را تجربه کرد و به تسخیر جهان ادامه داد و فروشی ۳۰۲ میلیون دلاری را به ثبت رساند که عنوان پنجمین شروع اکران برتر در تمامی تاریخ در مناطقی به جز آمریکا و کانادا را نصیب این فیلم می کند و بر عناوینش می افزاید. با افزودن آمار آمریکای شمالی کاپیتان مارول به سایر اندوخته هایش می بینیم که این فیلم پرتحرک و سرشار از جلوه های ویژه با رقمی ۴۵۵ میلیون دلاری پنجمین آغاز نمایش برتر را در تمامی دوران ها به نام خود می نویسد.

بالاترین میزان فروشی را در میان کشورهای غیر از آمریکا و کانادا، چین به حساب سازندگان کاپیتان مارول ریخت و این مبلغ برابر با ۳/۸۹ میلیون دلار بود. البته این رقم نجومی هم سبب نشد این بهترین آغاز اکران برای یک فیلم کمیک بوکی در کشورهای بسیار پهناور و پرجمعیت چین باشد و در چنان فهرستی جای کاپیتان مارول بالاتر از سومی نیست و پشت سر فیلم های «انتقامجویان: جنگ بی نهایت» و «کاپیتان آمه ریکا: جنگ داخلی» قرار می گیرد.

از چین تا تایوان

در میان کشورهای محل نمایش کاپیتان مارول در هفته جاری کره جنوبی با آغازی ۱/۲۴ میلیون دلاری و بریتانیا و برزیل با ارقامی به ترتیب ۴/۱۳ و ۸/۱۲ میلیون دلاری بالاترین درآمدسازی ها را پس از چین برای این فیلم داشته اند. در رده های بعدی نیز به مکزیک و استرالیا می رسیم که درآمدسازی هایی ۷/۱۲ و ۷/۱۰ میلیون دلاری را برای این فیلم موجب شده اند و آنگاه باید از اندونزی (۱/۱۰ میلیون)، روسیه (۸/۹ میلیون)، فرانسه (۲/۹ میلیون)، آلمان (۸/۷ میلیون)، هند (۹/۶ میلیون)، تایلند (۶/۶ میلیون) و تایوان (۴/۶ میلیون دلار) نام برد. تنها پایگاه بزرگ باقیمانده برای «کاپیتان مارول» ژاپن است که آن هم از فردا (پنجشنبه ۲۳ اسفند) آغوش خود را به روی این فیلم خواهد گشود.

به این ترتیب دوران اوج پولسازی کاپیتان مارول که بسیار زود و همزمان با عرضه فیلم شروع شد، فیلمی را برای رقبا غیرقابل دستیابی کرده که ناظران از قبل هم می دانستند پس از عرضه به یکی از پولسازترین و خبرسازترین کارهای سال جاری تبدیل خواهد شد و بری لارسون هنرمند دارای جایزه اسکار بهترین بازیگر زن سال ۲۰۱۵ ایفاگر رل اصلی آن است.

اژدهای پولخوار

«چگونه اژدهای خود را تربیت کنید۳» که نام جنبی و کامل کننده آن «دنیای پنهان شده» است پس از دو هفته یکه تازی در صدر جدول پرفروش های سینماهای آمریکای شمالی این هفته از بالاترین نقطه فرو افتاد و اینک در جایگاه دوم جدول قرار دارد. این کارتون پرطرفدار در راه کسب این عنوان ۷/۱۴ میلیون دلار تازه را فرا چنگ آورد تا پس از ۲۰ روز اکران در آمریکا و کانادا ۱۲۰ میلیون دلاری شود و در سایر قاره ها و مناطق جهان نیز این هفته ۷/۲۱ میلیون دلار را به بار آورد تا پولسازی بین المللی اش ۳۱۶ میلیون دلاری شود.

به این ترتیب اگر مجموع درآمدسازی های این فیلم را محاسبه کنیم به ۴۳۵ میلیون دلار می رسیم که حتی برای فیلم های عمدتاً موفق انیمیشنی دستاورد بالایی است و البته این پایان راه برای این فیلم نیست و بازار داغ آن گواهی می دهد که ررسیدنش به رقمی فراتر از ۵۵۰ میلیون دلار هم در هفته های آتی امری خارج از ظرفیت های این فیلم به شمار نمی آید.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
چوب و هنر _فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
چوب و هنر _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر