احتمال افزایش ۲۵ درصدی کرایه اتوبوس و مترو
۸۴۳۷۴۶
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
۲۶۸۲
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران درباره نرخ افزایش کرایه اتوبوس و مترو اظهار داشت: پیشنهاد شهرداری این بود که قیمت‌گذاری در این زمینه بر اساس نرخ تورم باشد اما از نظر ما این موضوع غلط است چون در این صورت باید هر چند وقت یک بار نرخ کرایه‌ها را تغییر دهیم. دیدگاه ما این است که باید قیمت‌ها به میزان درصدی ثابت افزایش داده شود و اکنون برای بلیت مترو و اتوبوس 25 درصد افزایش در نظر گرفته‌ایم.

خبرگزاری فارس: نشست خبری کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران امروز با حضور محسن هاشمی،‌ محمد علیخانی و افشین‌ حبیب‌زاده در سالن شیبانی شورای شهر تهران برگزار شد.

در ابتدا محمد علیخانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتصابات در شهرداری تهران گفت: زمانی که حناچی به عنوان شهردار تهران انتصاب شد در برنامه‌های خود از انتصابات صحبت کرده بود و به این نکته همیشه تاکید داشته ایم که از افراد متخصص و آشنا به امور شهری استفاده شود و اگر انتصابی صورت گرفته که فرد به وظایف خود آشنا نیست بررسی خواهیم کرد.

علیخانی درباره توسعه حمل و نقل عمومی در شهر تهران گفت: با آغاز شورای پنجم یکی از اولویت‌های ما پیگیری حمل و نقل عمومی در شهر تهران بود تا بتوانیم تعهدات خود را در این بخش محقق کنیم.

وی گفت: در خصوص قانون صرفه‌جویی سوخت و مصوبه شورای اقتصاد در سال 95 پیگیری‌های انجام دادیم تا مطالبات در این زمینه را دریافت و به بخش حمل و نقل عمومی اختصاص دهیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: در سال 95 مصوبه شورای اقتصاد این بود که برای مترو واگن تهیه شود و در این زمینه نیز اقداماتی تاکنون صورت گرفته است و ما مصوبه‌ای که از گذشته مغفول مانده بود را اجرایی کرده‌ایم و برای 630 واگن برای مترو خریداری کرده‌ایم. البته تحقق این واگن‌ها زمان‌بر است و کمتر از 20 ماه امکان تحویل واگن وجود ندارد.

علیخانی با اشاره به اینکه اگر واگن‌ها از سال 95 شرایط تولید آن مهیا می‌شد امروز با کمبود واگن مواجه نبودیم،‌گفت: امیدواریم واگن‌های مورد نیاز شهر تهران را بتوانیم تا دو سال آینده بخشی از آن را تامین کنیم.

وی درباره تفاهم نامه 7 کلانشهر با وزارت نفت نیز گفت: این تفاهم نامه در راستای قانون صرفه‌جویی مصرف سوخت بود که از محل این صرفه‌جویی واگن‌های مترو خریداری می‌شود وهمچنین در جهت تامین اتوبوس نیز هزینه خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به بودجه سال 98 شهرداری اشاره کرد وگفت: 70 میلیارد تومان بودجه بخش اتوبوسرانی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و برای نخستین بار مقرر شد 490 میلیارد تومان از منابع غیرنقد به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اختصاص یابد و پیش‌بینی می‌کنیم بتوانیم بخش عمده‌ای از پروژه‌های نیمه تمام شهر را در سال 98 تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

علیخانی درباره نرخ افزایش کرایه اتوبوس و مترو اظهار داشت: پیشنهاد شهرداری این بود که قیمت‌گذاری در این زمینه بر اساس نرخ تورم باشد اما از نظر ما این موضوع غلط است چون در این صورت باید هر چند وقت یک بار نرخ کرایه‌ها را تغییر دهیم. دیدگاه ما این است که باید قیمت‌ها به میزان درصدی ثابت افزایش داده شود و اکنون برای بلیت مترو و اتوبوس 25 درصد افزایش در نظر گرفته‌ایم.

وی درباره نرخ کرایه متروی کرج تهران نیز گفت: خط متروی کرج به تهران زیان‌ده است و شهرداری کرج و دولت سهم خود را در این خصوص پرداخت نمی‌کنند و خط 5 مترو با توجه به مشترک بودن بین دو شهرستان پیشنهاد ما این بود که این خط را تقسیم کنیم و هر 20 کیلومتر نرخ مشخصی داشته باشد که این موضوع باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر عوارض زوج و فرد که امسال از مردم دریافت شد، گفت: ابتدائا این موضوع را نمی‌دانستیم و از سوی مردم متوجه شدیم که شهرداری این عوارض را دریافت می‌کند و اعلام شد که دریافت عوارض غیرقانونی است.البته در این زمینه معاونت حمل و نقل و شهرداری نامه‌نگاری‌هایی انجام داد و پورسیدآقایی در این خصوص اعلام کرد استفساریه‌ای از شورا دریافت می‌کند که شورا پاسخ دهد و این در حالی است که فقط شهردار تهران می‌تواند استفساریه درخواست کند.

علیخانی یادآور شد: نظرات مختلفی در بین اعضای شورای شهر وجود دارد و مقاومت حمل و نقل و ترافیک شورای شهر از این اختلاف استفاده کرده است و تا این لحظه به کار خود ادامه داده است. اگر شهرداری این موضوع را حل نکند شکایت می‌کنم.

وی درباره بزرگراه‌های تهران افزود: در تهران 550 کیلومتر بزرگراه داریم که قرار است در سال 98 از همه بزرگراه‌ها برداشت‌هایی صورت بگیرد تا معلوم شود کدام قسمت باید مرمت صورت بگیرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره نحوه بررسی تذکرات در شورا نیز گفت: زمانی که ما یک تذکری به مدیری می‌دهیم شهردار آن تذکر را به مدیر مسئول ارجاع می‌کند و در صورتی که عضو از آن پاسخ قانع نشد طرح سؤال یا استیضاح را از شهردار در صحن شورا ارائه می‌‌دهد و در بعضی موارد نیز شهردار باید تذکرات را به دستگاه مستقیم مثل بازرسی شهرداری ارائه دهد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1397/12/27
دولت تدبیر و امید که همش بفکر افزایش قیمتهاست؟؟؟!!!!؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1397/12/27
چطور موقع حقوق دادن همش صغری کبری نداشتن کارفرما و نداریم ولی موقع گرفتن و هزینه راحت میگن میخوایم ۲۵ در صد اضافه کننیم حقوق نداده کارگر بیکار فقط بگین از کجا بیاریم به شما بدیم شاید نظرتون اینه که حقوق ما را شیخ سلمان بده و ما اینجا هزینه کنیم خواهشا سانسور نکن عقده شده کار این جماعت شامورتی
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
اصلاح طلبان میدانند دیگر هیچ وقت نمی توانند مردم را گول بزنند حالا دارند اخربن زهر چشم خود را از مردم میگیرن
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1397/12/27
خدا لعنتتون کنه که فقط گرونتر....
Germany
17:07 - 1397/12/27
اقای علیخانی شما گفتید بیست‌‌‌‌ وپنج د ر صد افزایش قیمت بلیط شود بلی خزلی بیخود کردی مرد حسابی ما از کجا بیا وریم به امید خدا تو هم مثل ما پیش خا نواده ات خیط بشوی
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1397/12/27
آخر سالی هیچ مژده گرونی بدین
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1398/01/24
چرا هرسال کرایه هارا زیاد میکنید همین الانش هم زیاده مردم با کدام درآمد این کرایه های سرسام آور را بدن یک کاری میکنند هیچکس نتواند از منزلش خارج شود چرا زیاد میکنید لا اقل زیاد میکنید پنج یا ده درصد زیادکنید نه سی وپنج درصد خودتان حقوقهای نجومی میگیرید ولی فکر مردم کم در آمد نیستید من الانش هم به علت گرانی کرایه نمیتونم خانوادم را جایی ببرم چرا به فکر مردم نیستیدچون ازجیب مردم میره سی وپنج درصدزیادکردید ولی اگر ازجیب خودتان بود میکردید پنج درصد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج