پزشکیان: با پرس و جو از محله نباید پرونده‌ ساخت
۹۹۲۹۶۳
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
۸۰۳۴
نایب رییس مجلس گفت: نمایندگان به دنبال بی‌خاصیت کردن احراز صلاحیت داوطلبان نیستند بلکه آنها تاکید داشتند اگر کسی به داوطلبی اتهامی زد، فرد باید بتواند موضوع را در دادگاه پیگیری کند.

خانه ملت: نایب رییس مجلس گفت: نمایندگان به دنبال بی‌خاصیت کردن احراز صلاحیت داوطلبان نیستند بلکه آنها تاکید داشتند اگر کسی به داوطلبی اتهامی زد، فرد باید بتواند موضوع را در دادگاه پیگیری کند.

مسعود پزشکیان روز یکشنبه در واکنش به اظهارات دبیر شورای نگهبان مبنی بر «بی خاصیت کردن احراز صلاحیت داوطلبان» با اصلاح قانون انتخابات، اظهارداشت: براساس قانون، قوه قضاییه به عنوان یکی از مراجع چهارگانه باید هر نظری درباره داوطلبان وجود دارد را به شورای نگهبان اعلام کند، اگر کسی هم مجرم یا متهم است باید مدارک آن را به دادگاه ارایه شود.

پزشکیان: با پرس و جو از محله نباید پرونده‌سازی کرد

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی که فردی متهم و مجرم نیست و در دادگاه پرونده ندارد نباید با پرس و جو از محله یا یکی از رقبای انتخابات برای وی پرونده‌سازی کرد زیرا این کار دور از انصاف است و منطقی نیست که به داوطلبی اتهام رانت‌خواری یا دزدی زده شود و هیچ قضاوتی درباره وی در دادگاه نشود.

پزشکیان خاطرنشان کرد: منطقی نیست که به کسی اتهام دزدی یا رانت‌خواری زده شود اما وی را در هیچ دادگاهی محکوم نکنیم. فردی که اتهاماتی علیه او مطرح شده باید از حق شکایت برخوردار باشد تا آبروی مسلمانی ریخته نشود.

وی یادآور شد: داوطلبان انتخابات باید حق پیگیری و شکایت داشته باشند تا کسی نتواند به راحتی به آنها تهمت بزند. نمایندگان با مصوبات خود به دنبال بی‌خاصیت کردن احراز صلاحیت داوطلبان نبودند. نمایندگان تاکید داشتند اگر کسی به داوطلبی اتهامی زده شد، فرد باید بتواند موضوع را در دادگاه پیگیری کند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یک مسیحی از حضرت علی(ع) به دادگاه شکایت کرد و دادگاه هم به نفع فرد مسیحی حکم داد. بنابراین در شرایطی که حضرت علی(ع) و یک فرد مسیحی می‌توانند حق و حقوق خود را در دادگاه پیگیری کنند با اینکه اتهامی علیه امام عادل مطرح شده بود چرا یک داوطلب انتخابات نمی‌تواند از این حق برخوردار باشد؟

پزشکیان یادآور شد: در صورتی که ایراد شورای نگهبان به صحن مجلس برسد، به سرعت در دستور کار قرار می‌گیرد و تعیین تکلیف می‌شود.

آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان چهارشنبه گذشته در ارتباط با طرح اصلاح قانون انتخابات گفته بود که اصلاح قانون انتخابات باید ناظر به سیاست‌های کلی انتخابات باشد، اما متاسفانه طرح اخیر نه تنها هیچ نسبتی با سیاست‌های کلی انتخابات ندارد بلکه با هدف بی خاصیت کردن احراز صلاحیت داوطلبان طراحی و تصویب شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1399/02/21
پس چرا گزینش ها رو تعطیل نمیکنید تا راستی آزمایی واقعی شود
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1399/02/21
دکتر جان نخوانده رد میشود تا برسد به دست مجلس بعدی تا نظر شورای نگهبان غالب شود
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1399/02/21
مجلس بدرد نخور چه باشه چه نباشه چه فرقی داره
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1399/02/21
این قانون که تصویب هم شد، اما آخر باید از فیلتر شورای نگهبان رد بشه که 100درصد برگشت میخوره و اگه به مجمع هم برسد، 1000درصد حق را به شورا میدهن، پس در عمر کمتر از یک ماه مجلس دهم، عایدی خاصی، نصیب نمی شود.
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1399/02/21
نماینده گان نماییده مردم هستند هم در برابر خدامسئولند و هم در برابر مردم شورای نگهبان باید به مجلس احترام بگذارد شورای نگهبان بدون مدرک نمی تواند به شخصی تهمت دزدی ویا اختلاس بزند چرا آبروی انسان های بی گناه را میبرید
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1399/02/21
هرگونه گزارش بر علیه شخص باید ثابت شود تا مردم دست از شایعه سازی بردارند
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1399/02/21
آقای پزشکیان شاید سه ویا چهار مورد همانطور که شما میگویید باشد ولی چندتا
از رد شده گان میشناسن که واقعیت دارد که حق اش بودند رد صلاحیت شوند واقع ان خیلی خیانت به ملت کردند ایکاش قانون
اجازه میداد که شورای نگهبان
افرادی را که به چه جرمی رد صلاحیت شده
اند با اسم به مردم معرفی میکرد
آن موقع معلوم میشد که به کی رای دادیم
که بروند خیانت بکنند
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1399/02/22
سیستمی که نتواند خود را اصلاح و به روز کند ، نمی تواند کارایی لازم برای اصلاح امور را ، داشته باشد .
Iran, Islamic Republic of
06:41 - 1399/02/22
نایب ریس چیکار کردی تواین هشت سال به نفع مردم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج