۷۵۷۴۰۷ ۱۶ نظر
۵۰۰۱

باز چاوشی، باز اعتراض، باز جنجال

باز چاوشی، باز اعتراض، باز جنجال. این داستان که در تمام سال‌های اخیر بار‌ها و بار‌ها تکرار شده، انگار حکم تقدیر باشد، هر از چندی به‌طور ناگزیری دوباره روی دور می‌آید و همه نگاه‌ها را متوجه خود می‌کند. اتفاقی که حتی باعث شده خیلی‌ها به این باور برسند که محسن چاوشی، خودخواسته و عامدانه تن به چنین جنجال‌ها و چالش‌هایی می‌دهد تا نامش از صفحات اول خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها برای مدتی طولانی محو نشود.

روزنامه شهروند - دریا فرج‌پور: باز چاوشی، باز اعتراض، باز جنجال. این داستان که در تمام سال‌های اخیر بارها و بارها تکرار شده، انگار حکم تقدیر باشد، هر از چندی به‌طور ناگزیری دوباره روی دور می‌آید و همه نگاه‌ها را متوجه خود می‌کند. اتفاقی که حتی باعث شده خیلی‌ها به این باور برسند که محسن چاوشی، خودخواسته و عامدانه تن به چنین جنجال‌ها و چالش‌هایی می‌دهد تا نامش از صفحات اول خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها برای مدتی طولانی محو نشود.

باز چاوشی، باز اعتراض، باز جنجال

جنجال چاوشی

بعد از ماجراهای ترانه خوزستان، جنجال بعدی چاوشی را ابراهیم رقم زد. آلبومی که به گفته خود محسن خان چاوشی٩ ماه می‌شود که آماده انتشار شده، اما ارشاد از انتشارش ممانعت می‌کند. این ادعا اگرچه هفته گذشته با بیانیه ارشاد که می‌گفت این ترانه چند مورد اصلاحیه دارد و عدم انتشارش تقصیر تهیه‌کننده و خواننده است که آنها را رفع نمی‌کنند، تکذیب شد؛ اما چاوشی انگار که از پاسخ ارشاد قانع نشده باشد، روز گذشته دوباره با اشاره به تاخیر انتشار آلبوم ابراهیم جنجالی دیگر را کلید زد.

تهدید چاوشی

روزهای گذشته محسن چاوشی در اینستاگرامش ارشاد را آشکارا تهدید کرد و نوشت که اگر وزارت ارشاد تا روز بیستم مردادماه مجوزهای انتشار آلبوم جدیدش را صادر نکند، خود او شخصا آن را بی‌مجوز و به‌طور مستقل منتشر خواهد کرد.

اشاره محسن چاوشی به آلبوم ابراهیم است که می‌گویند این خواننده دو سال روی آن کار کرده؛ اما به گفته تهیه‌کننده آلبوم، در ٩ ماه گذشته مجوزهایش صادر نشده است. تصمیم چاوشی روز گذشته متن منتشرشده از سوی آقای خواننده را یکی از پرخواننده‌ترین متن‌های فضای مجازی کرده بود. در متن منتشر شده؛ چاوشی با اشاره به این‌که «بعد از ٦ سال تلاش برای دریافت مجوز رسمی فعالیت در عرصه موسیقی، پس از آن در تمام موارد تلاش کرده قوانین را محترم بدارد»؛ اما در ادامه تهدید کرده که چون «تهیه‌کننده و مدیر اجرایی آلبوم ابراهیم به‌رغم پیگیری‌های فراوان موفق به دریافت مجوزات ارشاد نشده»؛ پس «تا تاریخ ۲۰ مرداد ماه مثل ۹ ماه پیش منتظر می‌مانیم» و درصورت عدم صدور مجوز «به احترام مخاطبان به اتفاق تهیه کننده تصمیم به انتشار آلبوم در مرداد ماه گرفته‌ایم.»

٩ ماه انتظار

اشاره محسن چاوشی به ٩ماه انتظار برای دریافت مجوز انتشار یک آلبوم اگرچه می‌تواند نگران‌کننده به نظر برسد، اما از سوی دیگر صحبت‌های ابوالفضل صادقی‌نژاد مدیر نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت ارشاد یک بار دیگر توپ را به زمین محسن‌خان و تهیه‌کننده‌اش می‌اندازد. این مدیر پاسخگو در گفت‌وگو با «شهروند» با اشاره به این‌که «انداختن تقصیر تاخیر انتشار آلبوم ابراهیم بر گردن ارشاد بی‌انصافی است.» می‌گوید: ٩ماه که هیچ؛ ٩٠ماه هم اگر با این شرایط بگذرد، این آلبوم مجوز نمی‌گیرد.»

اشاره آقای مدیر ناظر به این ادعاست که آلبوم از سوی موسسه تولیدکننده آلبوم راکد مانده و این تهیه‌کننده است که کارهای آلبوم را پیگیری نمی‌کند. او پیشتر در توضیح روند اقدامات انجام‌شده گفته بود که «یک روز پس از این‌که درخواست مجوز برای آلبوم کردند، ما آن را به شورای شعر ارسال کردیم و شورای شعر هم از قطعات آلبوم دو قطعه را تایید و به ٥ قطعه اصلاحیه وارد کرد. نکته اما این است که تهیه‌کننده هنوز اصلاحیه‌ها را اعمال نکرده است.»

سهل‌انگاری چاوشی؟!

حالا توپ در زمین محسن چاوشی است. به‌عبارت بهتر آقای شاکی زیر اتهام سهل‌انگاری رفته که خودش کارش را پیگیری نمی‌کند، اما در این بین ارشاد را مقابل هوادارانش قرار می‌دهد. البته در این میان باور دیگری نیز وجود دارد که حاکی از این است که این خواننده هنوز چوب حواشی پرشمار ترانه خوزستان را می‌خورد. ترانه‌ای که در روزهای اعتراضات مردمی به کمبود آب منتشر شد و در کوتاه‌زمانی بدل شد به ترانه محبوب کانال‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای. اتفاقی که حتی در دوره‌ای شایعه ممنوع‌الکاری چاوشی را هم رسانه‌ای کرد؛ که البته خود چاوشی آن را تکذیب کرد.

روزهای داغ موسیقی

اگرچه به سنت معمول، خود محسن چاوشی به این موضوع پاسخ نمی‌دهد و همه چیز را موکول می‌کند به همان چند سطری که در اینستاگرام نوشته، اما به هر حال به‌نظر می‌رسد روزهای آتی آبستن حوادثی جنجالی باشد.

این‌که چاوشی و تهیه‌کننده آلبوم اصلاحیه‌ها را اعمال خواهند کرد یا نه؛ این‌که آیا گرفت‌وگیر کار آلبوم چاوشی در مراحل اداری و بروکراسی است یا پای مشکلات دیگری نیز در میان است؛ این‌که آیا آلبوم بالاخره به‌طور رسمی یا غیررسمی منتشر خواهد شد؛ یا هر اتفاق دیگری همه و همه بی‌شک دمای دنیای موسیقی ایران را بالا خواهند برد. پس روزهای داغی در راه است. منتظر می‌مانیم.

مشکل بی‌مشکل!

در این بین اما مهدی معزی مدیر اجرایی آلبوم ابراهیم وجود هر گونه مشکلی با ارشاد را تکذیب می‌کند و می‌گوید که در حال تعامل با ارشاد هستند: «چرا مجوز نگیریم؟ ما در تعامل کامل با ارشاد هستیم تا اصلاحیه ها انجام شود و مجوز بگیریم. شرکت ناشر وظیفه دارد تا کارهای مربوط به مجوز را انجام دهد و در این باره من کارهای اجرایی آن را انجام می دهم.»مهدی معزی درباره سخنان مدیر نظارت و ارزشیابی ارشاد هم با این توضیح که از چیزی خبر ندارد، واکنشی نشان نمی‌دهد و به هواداران محسن چاوشی وعده می‌دهد که به‌زودی تمام مشکلات برطرف شده و آلبوم ابراهیم را منتشر خواهند کرد:« اصلاحیه شعرها به ارسال نامه ارتباطی ندارد اگرچه ما برای اصلاحیه ترانه ها اقدام کرده ایم. قرار است نیست ما در مقابل ارشاد قرار بگیریم بنابراین هر چه مدیر نظارت و ارزشیابی ارشاد بگوید انجام می دهیم. آقای چاووشی هم نوشته اند که در حال تعامل هستیم.»

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • اه خب چیکار چاووشی دارین
   عجباااا

   پاسخ ها

   • رها

    این بشر یه دونه کنسرت بذاره ببینیم راست میگن صداش دستگاهی هست ..چی میشه کنسرت بذاری محسن...
    نمیخوایم فردا مثل حمید هیراد رو سرمون کلاه بره الکی بت نسازیم از کسی...

  • محسن چاوشی با صداش و آهنگای نابش تیتر یک بوده وهست
   و همیشه هم ثابت کرده که چقدر از بقیه بهتره البته با اهنگاش

   پاسخ ها

   • بدون نام

    آزادی آزادی آزادی

  • شعری که قبلا از ارشاد مجوز چاپ گرفته چرا باید دوباره مجوز بگیره ؟ اگر شعر مشکل داشت چرا مجوز چاپ به شاعرش داده شد ؟ این حرفا بهانه است همون اهنگ خوزستان اینارو اتیش زد بسوزین اتیش بگیرین بدبختا

  • ربیعی. به خاطرنداختن بیرون افغانیا تعطلل کردهمش گفت این ماه واخرسال اخراج میکنیم نکرداخرخودش رفت تووهم میخواهی مثل اون باشی خودت محترمانه برووزبرکاروزیربیکارهاگفت اگه این افغانیابرن مشکل بزرگ بیکاری حل میش وحتی نمایندگان مجلس تواستیضاحش گفتن یعنی چی که بیش از۳ملیون افعانی فقط توکارساختمانین اشغال کردن وبیکاروچندبرابران توشغلهای دیگه ومدیرکل اتباع خارجی گفته اینهافقط توکاری میتونن باشن که ایررانی نباشن واین تعداددرسال بالای ۳۰۰ملیون تومان ضررمیزنن غقط ازلحاظ شغلی به جزاینکه مدیراتباع گفته تحصیل وبهداشت وبیمارستان رایگان میدیم واب وبرق گاز حمل ونقل .....که برای ملت سوبسیدویارانه میدیم مثل ایرانیامصرف میکنن وابن هزینه گزافی دار ونمایندگان گفته توهرخانه۱تا۲نفربیکارداریم بیش از۳۰درصدسرپرست خانوادههاببکارن وفقیروهرپرس غذا۲۰۰۰لیترصفرتا۱۰۰مصرف وببنیدافغانیا درروزچقدراب مصرف میکنن بالای۱۰میلیاردلیتربهداشت ونظافت ووشغلهایی که همشون مشغولن باابب انجام میش گاودپری مرغ داری کشاورزی وتولیدیها ساختمانها....‌.وقتی۱لیترشیر۲۰۰لیترو۱کیلوگندم ۲۰۰۰لیتربااین بی ابی کشورخشک چطورنگه داشتین بفرستین برن دیگه خسته شدیم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    اصلا فهمیدی چی نوشتی؟؟؟؟!!!!

  • چرا هرچیو ب افغانیا ربط میدی

   پاسخ ها

   • بدون نام

    واقعا چرا؟

  • محسن چاوشی عزیز مرد بزرگ
   شما هیچی در مورد این آدم نمیدونید

   پاسخ ها

   • سمیرا

    یک کلام از مادر عروس

  • چاووشی نیازی نداره کاری بکنه تا تیتر بشه.چاووشی با هنرش و زبان اعتراضش همیشه واسه مردم تیتر یکه

  • بابا پس از سالها توی ایران یه ترانه اعتراضی خونده شده. همش که نباید دلبرا و وای وای و های های باشه.یکم جنبه انتقاد داشته باشیم بد نیست.

  • دمششششش گررررم
   چاوشی و امثل چاوشی... باس از این کارا کنن ک دولت بفهمه ما مردم و هنرمنداااا هیـچکدوم هیـچ نیازی بش نعاریمممم

  • چاووشی عاشقتم همشهری هم زبون عشقی ماهمشهریات بهت افتخارمیکنیم

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج