ارتباطات مجازی، خیانت است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۲۹۲۱۳
۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۴
۷۰۸۳۲
اگر فکر می‌کنید شوهرتان در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه با افراد دیگری در ارتباط است، در این شرایط چه کار می کنید؟
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: این روزها خیلی‌ها وایبر دارند، شما چطور؟ تب جدیدی است که پیر و جوان نمی‌شناسد. بیشتر افرادی که تلفن همراه هوشمند دارند در شبکه‌های مختلف اجتماعی عضو می‌شوند، با دوستان‌شان گروه تشکیل می‌دهند، تبادل‌نظر می‌کنند، می‌خندند و تفریح مجازی به‌روز دارند. بدون شک این دنیای مجازی ارتباطات را به طور شگفت‌انگیزی سریع کرده و می‌توانیم پیام‌هایی را در قالب صدا، تصویر و نوشته به سرعت و با کمترین هزینه به آن سوی کره زمین بفرستم اما همین تکنولوژی مفید گاهی اوقات در خانواده‌ها دردسرساز می‌شود و مشکلات کوچک و بزرگی برای زوج‌ها ایجاد می‌کند، طوری که ممکن است زندگی مشترک‌شان را در آستانه فروپاشی قرار دهد.

پس بعضی از مشکلات را بشناسید و برای رهایی از آنها به فکر چاره باشید. هرایر دانلیان، روانشناس و مشاور، شما را راهنمایی می‌کند تا ببینید که این شبکه‌ها چه مشکلاتی برای همسران ایجاد می‌کند و خانم‌ها در صورت بروز مشکل، چطور باید واکنش نشان دهند.

وقتی افراد کم​رو شجاع‌تر می‌شوند

یکی از ویژگی‌های گوشی تلفن همراه این است که خیلی از افراد کمرو را شجاع می‌کند. فرستادن پیامک راحت‌تر از صحبت کردن است. شجاعت سبب می‌شود که ریسک‌پذیری بیشتر شده و فرد ترغیب شود خواسته‌هایش را در قالب شیطنت‌هایی انجام دهد. به این ترتیب وارد فضای مجازی جذابی می‌شود که مخفیانه است.

گاهی اوقات این هیجانات در مراحل سطحی باقی می‌مانند و بعضی وقت‌ها به اندازه‌ای اعتیاد‌آور و شدید می‌شوند که زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار می‌دهند. علاوه بر این حرف‌هایی که در دنیای واقعی به سادگی قابل گفتن نیستند، در فضای مجازی شبکه‌های تلفن همراه در قالب شعر، لطیفه، سخن بزرگان و... راحت‌تر بیان می‌شوند.

ارتباطات مجازی، خیانت است؟

روش ایده‌آل برای تحقیق

بعضی وقت‌ها خانم‌ها نسبت به روابط اینچنینی همسران‌شان مشکوک می‌شوند. گاهی این شک و تردید‌ها پایه و اساس محکمی ندارند اما در پاره‌ای موارد درست و بجا هستند. به خانم‌ها توصیه می‌کنیم که این مساله را جدی بگیرید. اگر متوجه شدید که همسرتان درگیر چنین رابطه‌ای شده، این نکات را جدی بگیرید:

در درجه اول باید بفهمید این رابطه چقدر جدی است؟ به‌طور مثال آیا در حد ارتباطات کاری بین دو همکار است یا ارتباط از این فراتر رفته و پای جملات و حرف‌های احساسی به میان آمده است؟

بعضی از خانم‌ها برای اطمینان از وجود چنین روابطی چاره‌ای ندارند جز اینکه تلفن همراه همسرشان را کنترل کنند. این کار اشکالی ندارد و اگر خانمی متوجه شد که شک و تردیدهایش بی‌اساس نیست، با این کار مطمئن می‌شود که درست فکر کرده یا خیر. شاید مردها شاکی شوند که حریم خصوصی‌شان خدشه‌دار شده و همسرشان حق ندارد تلفن همراه‌شان را چک کند؛ در صورتی‌که در زندگی مشترک و خانواده، حریم خصوصی معنا ندارد.

قسمت سخت ماجرا اینجاست که متوجه می‌شوید حدس‌تان درست بوده و همسر گرامی ارتباط مجازی خارج از چارچوب خانواده را شروع کرده است. در چنین شرایطی اول از همه کمی فکر کنید و به سرعت واکنش نشان ندهید. اینکه بگویید تو اجازه نداشتی این کار را انجام دهی یا جملات بدتری به‌کار ببرید، نتیجه مثبتی ندارد. مهم این است که یک خانم قبل از اینکه این موضوع را باهمسرش در میان بگذارد، از خودش بپرسد تا کجا می‌خواهد پیش برود. این مرحله وضعیت حساسی است که باید به خوبی مدیریت شود.

التماس نکنید

هرگز و هیچ‌وقت با التماس و خواهش از همسرتان نخواهید که به ارتباطات مجازی‌اش خاتمه دهد. این درخواست، ضعف و ناتوانی شما را نشان می‌دهد و به بهبود اوضاع کمکی نمی‌کند. اشتباه بزرگ دیگر خانم‌ها این است که بیشتر مواقع دعوا یا گریه و زاری به راه می‌اندازند و تسلط خودشان را از دست می‌دهند. بهتر است به همسرتان بگویید:« من متوجه شدم که با فردی ارتباط داری و پیام‌ها را در تلفن همراهت خواندم. به نظرت معنی این کار چیست؟» در عین حال که ناراحت هستید مسلط بمانید و از همسرتان بخواهید در این مورد توضیح دهد. اقدام عجولانه و تهدیدآمیز انجام ندهید.

به‌طور مثال اگر تهدید کردید که با تداوم این ارتباط او را ترک می‌کنید، باید آمادگی عمل به گفته‌های‌تان را داشته باشید. تهدیدی که به مرحله اجرا نرسد، مخرب است. شاید هم همسرتان رک و راست به شما بگوید که مایل به ادامه این رابطه است. در این صورت چه می‌کنید؟ به هر حال به این فکر کنید که در چنین شرایطی چه کار می‌کنید و پیشامدهای احتمالی را در نظر بگیرید. بیشتر زوج‌ها در چنین شرایطی مدام جروبحث می‌کنند. درمجموع مشکل باید علت‌یابی شود.

بدترین واکنش ممکن

بعضی از خانم‌ها بعد از اینکه از جروبحث با همسرشان به جایی نمی‌رسند، با خانمی تماس می‌گیرند که همسرشان با او در ارتباط است و با دعوا یا به زبان خوش از او می‌خواهند پایش را از زندگی مشترک آنها بیرون بکشد. این هم یکی از بدترین واکنش‌های ممکن از سوی خانم‌هاست. حتی اگر از این ارتباط مطمئن هستید، این کار نشانه ضعف مطلق شماست و حاکی از این است که به خودتان تسلط ندارید، نمی‌توانید اوضاع را کنترل کنید و دست به دامن نفر سومی شده‌اید که داخل سیستم خانوادگی شما نیست. با این تماس این پیام را به طرف مقابل منتقل می‌کنید که من ضعیف هستم.

آرامش بعد از توفان

ممکن است بعد از یک جروبحث شدید و در شرایطی که همسرتان عصبانی است، به سمت تلفن همراه برود و در شرایطی که امکان ارتباط به راحتی ممکن است، به فرد دیگری پیامک بفرستد و ارتباطاتی شکل گیرد. انسانی که عواطف منفی‌اش تشدید شده امکان دارد به ادامه رابطه ترغیب شود تا به آرامش برسد. این موضوع باعث می‌شود افراد وارد فضایی شوند که به دلیل شرایط‌خاص، خروج از آن برای‌شان دشوار یا غیرممکن باشد.

ارتباطات مجازی خیانت است؟

شاید همسرتان بگوید که من فقط به فلان خانم پیامک می‌فرستم و خطایی نکرده‌ام. من به تو وفادار بودم. درنتیجه در وضعیت مشابه خیلی از خانم‌ها از خودشان می‌پرسند که آیا این ارتباطات همسرم واقعا خیانت است؟ تعریف کتابی خیانت به شما می‌گوید که هر نوع رابطه عاطفی خارج از خانواده که یکی از زوج‌ها از آن خبر ندارد و این بی‌خبری به عمد صورت گرفته، خیانت محسوب می‌شود چون تمایلی وجود دارد که یکی از زوج‌ها مایل نیست فرد دیگر از آن خبردار شود. درواقع خیانت یک روش حل مسئله است و نشان می‌دهد که مشکلی چه در درون فرد و چه در زندگی زناشویی وجود دارد.

وقتی فردی به چنین فضایی پناه می‌برد، می‌خواهد مشکلی را بدون حضور طرف مقابل حل کند. شاید در ابتدا نیت خیانت نداشته باشد و فقط می‌خواهد عواطفش را با سایرین در میان بگذارد، اما از این راه پایه‌های ازدواج سست می‌شود که این موضوعی جدی است. درمجموع باید گفت هر موضوعی که یکی از زوج‌ها در آن غرق شود در زندگی زناشویی مخرب است، حتی کتاب خواندن، انجام فعالیت‌های خیرخواهانه و... وقتی با همراهی طرف مقابل نباشد، فاصله‌ای میان زوج‌ها ایجاد می‌کند.

اعتماد به نفس حافظ زندگی مشترک

یکی از علت‌های شروع چنین ارتباطاتی، در دسترس بودن تلفن‌های همراه هوشمند و شبکه‌های فراوان مجازی است. اما شاید این سوال برای خانم‌ها پیش بیاید که با وجود این امکانات چطور ازدواج‌شان را حفظ کنند؟ به خانم‌ها توصیه می‌شود که اعتمادبه‌نفس‌شان را بالا ببرند. اصلی‌ترین دلیل بروز چنین مشکلاتی خود خانم‌ها هستند. با وجود اینکه کار می‌کنند و تحصیلات دارند، اعتمادبه‌نفس‌شان پایین است و احساس استقلال ندارند. ضمن اینکه بسیاری از خانم‌ها خیلی زود واکنش شدید نشان می‌دهند.

بنابراین توصیه می‌شود که خانم‌ها برای رفع این مشکلات تلاش کنند تا تسلط خودشان را بهتر حفظ کنند. اگرچه می‌توانند با کمک روش‌های آموزشی و آموختن مهارت‌های زندگی و به کاربردن تمرینات، برای افزایش اعتمادبه‌نفس تلاش کنند ولی بیشتر مواقع این کمبود ریشه‌ای است که با کمک روانکاوی و تحلیل برطرف می‌شود چون نداشتن اعتماد به نفس در دوران کودکی ریشه دارد که باید به‌طور دقیق بررسی شود.
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1393/05/19
جالبه روی صحبت مجله فقط با خانمهاست ، اگر شوهرتان ال کرد اگر شوهرتان بل کرد -
اما شاید این سوال برای خانم‌ها پیش بیاید که با وجود این امکانات چطور ازدواج‌شان را حفظ کنند؟
بعضی از خانم‌ها برای اطمینان از وجود چنین روابطی چاره‌ای ندارند جز اینکه تلفن همراه همسرشان را کنترل کنند.
.
.
.
یه حس زنانه پشتشه - همجنساتو بهتر بشناس نویسنده - اگه شما زنا خودتون و ول نکنید - هیچ مردی خودشو الاف دنیای مجازی نمیکنه اون جنسی که صحبت ها عاشقانه بیشتر روش تاثیر میازه و واسش جذابه جنس مونث .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
در اشتباهی آقا امیر،همیشه یک طرف این صحبت های عاشقانهدر فضای مجازی مردان هستند، این نشون دهنده اینه که این صحبت های عاشقانه تاثیر زیادی رو مردا میذاره که ساعتها وقتشون رو درگیر این مسئله میکنن
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1393/05/19
بله پس چی ک خیانت ...
فرقش چیه با ارتباط واقعی؟
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1393/05/19
با خانم حديث موافقم
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1393/05/20
چرا عکس این قضیه رو هم مطرح نکردین اگه خانوم در این دنیای مجازی مشغول شد و..... اون وقا اقا باید چی کار کنه چون بااولین عکس العمل خانوما داد و بیداد راه می ندازن که به من شک داری چون واقعا هم فکر نمی کنن که کار بدی کرده باشن به خاطر فشارای جامعه ما زنامون می خوان یه جوری ثابت کنند که می شه ارتباطات سالم اجتماعی داشت اما نتیجه متاسفانه همیشه اونی نیست که از اول تو ذهنشونه
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1393/05/20
راجع به دو پاراگراف آخر بايد بگم
برعكس اين نظريه‌، تو بسياري از موارد اين مرد هست كه داراي اعتماد به نفس پاييني هست و با اين كار مي‌خواد خلا درونيش رو پر كنه.
پس اين نسخه رو نميشه واسه همه پيچيد
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1393/05/20
با نظر حاجین کاملا موافقم...
گاهی اوقات خانوم ها بخاطر فشارهای قبلی که در جامعه بوده این نوع ارتباطات رو عادی میدونن و میگند که همیشه ما تحت فشار بودیم و الان این جامعه دیگه عوض شده و این کار ما یک کار عادی هست... در همین فضاهای مجازی با مردای مجرد یا متاهل هم صحبت و ... میشند و در اکثر موارد هم با کسانی برخورد میکنن که قصد سواستفاده از این رابطه رو دارند...
در کل متن خوبی بود... ممنون... این دو قسمت اخری خیلی خوب بود...
اما در مورد حرکات مشابه همین در خانم ها هم توضیح بدین لطفا...
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1394/11/08
سلام من قبل از همصحبتی باهمسرم دعوامون میشه که علتش مشکلات خونوادگیه. خوچیه من نباید باکسی مثل ادم حرف بزنم نمیشه گفت همه زنهایی که با مرد صحبت میکنن حتی در حد احوال پرسیم باشه خرابن که. ایناها خودشون خرابن نه همه زنها البته دلشون خرابه هااااا نه خودشون
Netherlands
12:52 - 1396/04/03
به نظر من الان فرق کرده، اکثر مردهای متاهل خیلی این امکان وجود داره که با زنهای دیگه چت کنن و میکنن. اما باید برای خودشون خط قرمز قائل بشن. چه بخوایم چه نخوایم فضلی مجازی این امکان رو فراهم کرده. ولی به نظر من اینکه با زنهای دیگه حتی حرف های جنسی هم زده بشه باز لغزشه، خیانت نیست باید ببینه چرا اینکار رو میکنه ؟!
United States
19:03 - 1396/11/03
سلام
اگه قرار باشه که شرایط تو زندگی مشترکی که شروعش باهزاران دبدبه وکبکبه بوده تأثیربذاره باید ازاول زوجین پایه های زندگی مشترکشون رو تقویت کنن وهمین موضوع دال براین مطلب است که زوجین ازهمان عنوان از دواج نظری پیش پا افتاده وهمراه باسهل انگاری بوده اند که الان تو این زمان باعث فزو نی آمارطلاق وقتل و یا کمترینش طلاق عاطفی حاکم بر افراد خانواده وبنیان آن است .
لهذا باید بعضی مسائلی رو که حتی احتمال تخریب ویا تضعیف فضای صمیمت خانواده می شود روبر رسی کرد وازهمان اوایل زندگی به تبعات منفی آنها اشاره کر د.
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1397/11/16
بیست سال با شوهرم به خوشی وعاشقانه زندگی کردم اما یه دختر بیست وپنج ساله امد با طنازی توی دنیای مجازی زندگیمو به فلاکت کشید امیدوارم یه نفر سومی هم پیدا بشه خوشی زندگیشو ازش بگیره
پاسخ ها
پروانه
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
خداازشون نگذره.13سال باشوهرم زندگی کردم.زنای حورواحور شوهربیجنبه متوازراه بدرکردنو زندگیمو بچمو شوهرمو گرفتن.الانم با ی آقایی محرم شدیم هردومون بالای 4سال سن داریم.ی دختر23ساله باهاش چت میکنه .اینهمه شادو شنگولم باهاش خوبی ومهربانی میکنم اون دختره اومده میگه میخوام ازافسردگی درت بیارم.بخاطر اون شوهرم سرم دادمیزنه.خدا لعنتشون کنه الهی
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1398/04/25
مطالب عالی بود اگر همسر وقتش در مجازی صرف پیام سکس به خانمهای همکارش بلشه ولی درعین حال ادعای دوس داشتن منو داشته با اشه چیکار کنم
France
20:23 - 1398/10/06
من وهمسرم دوساله از هم جدا زندگی ولی هنوز طلاق ندادم من تو دنیای مجازی بهش خیانت کردم بطوری که حتی بچه هام فهمیدن طرف مقابل هم آشناهای نزدیکمون بود ومن اصلا دیگه ادامه ندادم چکار کنم زنم نمیاد منم دوسش دارم چکار کنم؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
بهش زمان بده وببین کجای کارتون اشکال داشته به این راه کشیده شدین بهش تعهدبدین وخاطرجمعش کنید که دیگه دنبال این کارنمیرید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر