سروری: گزینه اصلاح طلبان قطعا روحانی است
۵۰۶۷۵۰
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
۴۳۱۶ 
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: گزینه اصلاح طلبان و اعتدالیون قطعا خود آقای روحانی خواهد بود که تکلیف در این طرف روشن است و آن طرف، مجموع جمنا دارد برای ریاست جمهوری تعیین رقیب می‌کند و این فرایند ادامه می‌یابد.
خبرگزاری ایرنا: دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: گزینه اصلاح طلبان و اعتدالیون قطعا خود آقای روحانی خواهد بود که تکلیف در این طرف روشن است و آن طرف، مجموع جمنا دارد برای ریاست جمهوری تعیین رقیب می‌کند و این فرایند ادامه می‌یابد.
 
پرویز سروری اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری مهمترین انتخابت کشور است و شخص دوم مملکت توسط این انتخابات تعیین می‌شود و همیشه پر چالش‌ترین و پرانگیزه‌ترین انتخابات انقلاب اسلامی بوده است؛ طبیعتا باید آمادگی لازم را برای انتخابات پرشور، پر نشاط و پرمشارکت ایجاد کنیم.

وی افزود: شخصیت‌های تاثیرگذار، احزاب و گروه‌های موثر سیاسی می‌توانند بسیار در آرامش و تبدیل انتخابات به یک فرصت همبستگی و انسجام ملی نقش ایفا کنند؛ از این نظر نمی‌شود یک فرد مشخصی را پیش بینی کرد و این به رفتاری که باید از آن همگرایی را به دست بیاوریم برمی گردد.

سروری با اشاره به انتخابات پیشین یادآوری کرد: انتخابات ۹۲ را داشتیم که در عین رقابت نزدیک و آرای بسیار، بدون هیچ تنشی، رییس جمهور کشور تعیین و نتیجه آن، سربلندی ایران در بین دشمنانی بود که بر طبل عدم مشارکت در جهت انتخابات می‌کوبیدند.

سروری اظهار داشت: رویه بر این بوده که دوره ریاست جمهوری هشت ساله است و مرحله دوم، یک مرحله کم نشاطی از نظر انتخابات ریاست جمهوری بوده است؛ اما در این دوره یک نشاط و حضور شخصیت‌های متفاوت و موثر را می‌بینیم که نشان می‌دهد انقلاب در حال رسیدن به قله‌های بصیرت سیاسی است و این به نظر من زنگ خطری برای روسای جمهور آینده است که انتخابات را نه هشت ساله که چهار ساله ببینند و اگر عملکرد موثر و مثبتی را نداشته باشد ممکن است صندلی ریاست را واگذار کند.

چینش‌های سیاسی دلالت بر انتخاباتی پرشور دارد

وی افزود: پیش بینی من این است که یک انتخابات پر مشارکت و پرشور خواهیم داشت و چینش‌های سیاسی هم دلالت بر این موضوع دارد.

انتخابات ۸۸ فرصتی تاریخی را به تهدیدی بزرگ در کشور تبدیل کرد/ باید از انتخابات ۸۸ درس بگیرم
 
وی افزود: متاسفانه نتیجه انتخابات ۸۸ به دلیل عدم تکمین به قانون و نادیده گرفتن داور و از طرفی، دور زدن نهاد‌ها و مراجع فصل الخطاب، این شد که یک فرصت تاریخی به یک تهدید بزرگ در کشور و همبستگی ملی به واگرایی تبدیل شد که خسارات آن بعد از سال‌ها خود را ظهور و بروز می‌دهد.

سروری تاکید کرد: باید از انتخابات ۸۸ درس بگیرم؛ قانون، داور و هم نهادهای مرجع و فصل الخطاب را به عنوان یک اصل بپذیریم و در چنین صورتی انتخابات پرشور و موثر اجتماعی و سیاسی را خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: اگر جریان‌های سیاسی به قانون تکمین و اخلاق را در انتخابات رعایت کنند، به جای تخریب رقبا به معرفی خود بپردازند، داور مسابقه و رقابت را هم بپذیرند و بر طبل واگرایی نکوبند؛ امسال می‌تواند یک همبستگی ملی را ایجاد کند و انتخابات پیش رو می‌تواند زمینه‌های مشارکت مردم را هر چه بیشتر در سرنوشت خودشان مشخص کند.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز با توجه به این که هر روز جلوه بیشتری از دمکراسی و مردم سالاری را به نمایش می‌گذارد جایگاه ویژه تری نسبت به گذشته پیدا کرده است و حضور شخصیت‌ها و عناصر تاثیرگذار در این دوره از انتخابات نشان می‌دهد که شورا‌ها هر روز جایگاه رفیع تری یافته و به تعبیری، نقش اصلی و اساسی را که قانون اساسی مشخص کرده پیدا می‌کنند.

وی در خصوص احتمال حضور محمود احمدی نژاد در انتخابات آتی ریاست جمهوری گفت: احمدی نژاد با ورود به انتخابات، هرگز رای نمی‌آورد.

سروری اظهار داشت: فکر نمی‌کنم احمدی نژاد چنین خبط بزرگی را بکند و برای آینده برنامه ریزی کرده است؛ در حالی که منع صریح رهبری را دارد، ورود او به انتخابات باعث می‌شود هرگز رای نیاورد و آینده سیاسی خود را به طور مطلق از دست بدهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج