وزیر ارشاد: امروز اخلاق، گمشده جامعه ایران است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
دکتر استرکی_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۴۰۷۶۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۵
۷۰۱۰
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه انس با قرآن و به کارگیری مفاهیم قرآنی سبب جاری شدن اخلاق در جامعه می‌شود، گفت: ما باید اخلاق را در جامعه ترویج بدهیم چراکه اخلاق اکسیر نجات بخش جامعه است.
خبرگزاری ایسنا: سیدرضا صالحی امیری شامگاه دوشنبه (۸ خرداد) در مراسم افتتاحیه ۲۵ نمایشگاه بین المللی  قران کریم با بیان اینکه قرآن آیینه تمام نمای فضایل و اخلاق عملی است اظهار کرد: با اخلاق عملی و صیانت از آموزه‌های قرآنی و اهل بیت (ع) است که می‌توان مولفه‌های سبک ایرانی و اسلامی را در جامعه شاهد بود.

وی خاطر نشان کرد: انس با قرآن و به کارگیری مفاهیم قرآنی سبب جاری شدن اخلاق در جامعه می‌شود و مصادیق رعایت اخلاق در جامعه صداقت و راستگویی، وفای به عهد توجه به فقرا و زیردستان است امروز اخلاق گمشده جامعه ایران است و در واقع ضروری‌ترین نیاز جامعه امروز اخلاق و اخلاقمداری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: فرهنگ زیرساخت توسعه جامعه است جامعه بدون اخلاق راه به جایی نخواهد برد ما اگر می‌خواهیم آسیب‌های اجتماعی از جامعه رخت برببندد باید اخلاق را در جامعه ترویج بدهیم اخلاق بزرگترین سرمایه سیاست مداران است جامعه بدون اخلاق راه به جایی نخواهد برد.

صالحی امیری با بیان اینکه ما اگر می‌خواهیم از آسیب‌های اجتماعی رهایی یابیم باید اخلاق را ترویج کنیم چرا در جامعه امروز رویکرد اخلاق اجرا نمی‌شود و رویکرد قهرآمیز داریم. همسایه نسبت به همسایه بی‌تفاوت است دلیل آن افول اخلاق در جامعه است. صداقت،‌شفافیت و پرهیز از انگ‌زنی باید جز دغدغه‌های جامعه باشد و در این صورت اخلاق و انسجام در جامعه به وجود می‌آید. چرا در عرصه سیاسی تخریب رواج یافته و در عرصه اقتصادی تقلب و فساد رشد کرده است به دلیل افول اخلاق است.

وی اظهار کرد: گفت‌وگو نیاز جامعه امروز است و ما باید بر محور قرآن گفت‌وگو و فعالیت داشته باشیم لازمه گفت‌وگوی دینی قبول حق از سوی طرفین است. ما در جامعه دارای فضیلت شاهد همنوایی جامع خواهیم بود و خشونت در آن جامعه جایی ندارد عامل اصلی مناقشه دوری از اخلاق است قرآن در موارد مختلفی به گفت‌وگو اخلاقی اشاره دارد که لازمه گفت‌وگوی مثبت دینی قبول تساوی حقوق برای تمامی افراد است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:  گفت‌وگو باید عادلانه باشد یعنی طرفین برتری نسبت به هم قائل نباشند و به آداب توجه کنند و در گفت‌وگو علاوه بر سخن گفتن نیازمند شنیدن هم هستیم گفت‌وگو تنها محصول عقل جمعی جوامع است جامعه امروز می‌تواند با گسترش مبانی اخلاقی به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک کند.

صالحی امیری در ادامه با اشاره به اینکه سبک زندگی ایرانی و اسلامی را می‌توان در الگوی مصرف فرهنگی علایق اخلاقی هنری و دینی جست و جو کرد تاکید کرد: باید گفتمان سازی با استعانت از قرآن شکل گیرد و این گفتمان باید از سطح باور به عمق و از احساسات به عقلانیت حرکت کند و از شعار به شعور و از سطح خرد به سمت کلان جامعه حرکت کند، در چنین جامعه‌ای است که به تحقق ارزش‌ها در سطح ملی می‌رسیم.

وی افزود: وجدان کاری و تقویت کارگروه‌های جمعی و منطق گرایی از آثار سبک زندگی ایرانی و اسلامی است. افزایش سرمایه اجتماعی مشارکت و اعتماد عمومی اعتماد به نظام و رسانه‌ها و وحدت محصول سبک زندگی اسلامی است. باید آموزه‌های قرآنی به طور مستمر در جامعه جاری و ساری باشد.

صالحی امیری تاکید کرد: حضور نخبگان دینی و رسانه‌ها و نهادها و همه کانون‌های اخلاق و سبک زندگی می‌تواند برای رسیدن به جامعه اسلامی موثر باشد بنابراین با ایجاد نمادسازی اخلاق اسلامی را ترویج می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به شعار نمایشگاه بین المللی قرآن گفت: پیام نمایشگاه قرآن را پیام ملی می‌دانیم و باید آن را تبدیل به گفتمان ملی کنیم. قرآن و اخلاق و زندگی که شعار نمایشگاه است باید در جامعه نهادینه شود باید برای رسیدن به سعادت به قرآن متوسل شویم و امیدواریم با درک فرمایشان رهبری و عالمان و مراجع امسال نمایشگاه قرآن خوب و تاثیرگذاری را برگزار کنیم.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1396/03/08
خوش بحالت که تا اخلاق رو میبینی.
من ببکارم گسنه ام پول ندارم. زن و بچه دارم. همه چیم گمه . بعد شما میگی اخلاق گم شده...
-
01:37 - 1396/03/09
وزیر ارشاد دم از اخلاق میزند بعد مصاحبه می کند"" اگر هنرمند خواستین می گفتین براتون میفرستادیم "" واقعا جای سوال دارد ؟
Iran, Islamic Republic of
00:24 - 1396/03/11
يعني کسي که پول داره اخلاق هم داره.واقعا که چه فکر اشتباهي. اگر اينطور بود الان بايد پول دارا بااخلاق ترين افراد جامعه باشن .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر