«همسر سوم» بهترین فیلم جشنواره کلکته شد
۷۹۸۲۴۰
۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
۹۸۷۱
«همسر سوم» به کارگردانی اش مای‌فیر از کشور ویتنام جایزه بهترین فیلم بخش رقابت جهانی بیست و چهارمین دوره جشنواره جهانی فیلم کلکته را بدست آورد.

خبرگزاری مهر: «همسر سوم» به کارگردانی اش مای‌فیر از کشور ویتنام جایزه بهترین فیلم بخش رقابت جهانی بیست و چهارمین دوره جشنواره جهانی فیلم کلکته را بدست آورد.

جوایز جشنواره کلکته اهدا شد/ انتخاب بهترین فیلم از ویتنام

به نقل از ورایتی، «همسر سوم/The Third Wife» به کارگردانی اش مای‌فیر از کشور ویتنام جایزه بهترین فیلم بخش رقابت جهانی بیست و چهارمین دوره جشنواره جهانی فیلم کلکته را روز شنبه ۱۷ نوامبر به دست آورد. این فیلم که نخستین فیلم بلند مای‌فیر است پیش از این در جشنواره های تورنتو، سن سباستین و شیکاگو جوایزی را بدست آورده بود.

مای‌فیر توانست جایزه ۷۱ هزار دلاری این جشنواره را برای بهترین فیلم با خود به خانه ببرد.

ابوبکر شوقی فیلمساز اتریشی-مصری نیز جایزه ۳۰ هزار دلاری بهترین کارگردان را برای فیلم «یوم الدین» از آن خود کرد.

جایزه نشان ویژه هیات داوران جشنواره در بخش رقابت جهانی هم به چورنی گانگولی هندی برای فیلم «یک گاهشمار» به همراه آرپاد باگدان از کشور مجارستان برای فیلم «پیدایش» رسید.

در بخش بهترین فیلم های سینمای هند نیز فیلم «بیوه سکوت» ساخته پروین مارچهال جایزه اصلی را از آن خود کرد، این فیلم پیش از این در ماه اکتبر در جشنواره بوسان نخستین نمایشش را تجربه کرده بود.

جشنواره جهانی فیلم کلکته از روز ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) با حضور شاهرخ خان و آمیتاب باچان دو ستاره بزرگ سینمای هند کار خود را آغاز کرده بود.

تمرکز این دوره جشنواره بر کشور استرالیا بود و برنامه ای نیز به بازنگری آثار فیلیپ نویس فیلمساز استرالیایی اختصاص داده شده بود.

تجلیل تاریخ صد ساله سینمای بنگال، یکی دیگر از برنامه های جشنواره جهانی فیلم کلکته امسال بود.

بخش رقابت جهانی جشنواره فیلم کلکته برای جوایز گرانبهایش شناخته می شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج