تحلیل علیزاده درباره شرایط کشور در اینستاگرامش
۸۱۰۴۵۴
۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۸
۷۵۷۳ 
علیزاده در تحلیلی تأمل‌برانگیز درباره شرایط کشور اظهار داشت وقتی به اصلاح اجزایی مانند مسئولان بی‌لیاقت می‌رویم، نباید اجازه دهیم جنگ روانی دشمن، باعث شود تصویر کلی کشور را فراموش کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: علی علیزاده کارشناس و تحلیلگر سابق بی‌بی‌سی فارسی با انتشار دو پست در اینستاگرام خود، صفحه‌اش را به روز کرد.

وی در اینستاگرام خود تأکید کرد وقتی به اصلاح اجزا می‌پردازیم و به جنگ یک نماینده مجلس فاسد یا یک استاندار بی‌لیاقت یا یک قاضی رشوه‌گیر یا یک وزیر ناکارامد و یا یک سردار رانتخوار می‌رویم، نباید اجازه دهیم پروپاگاندا و جنگ روانی دشمن، باعث شود تصویر کلی کشور را فراموش کنیم.

علی علیزاده در اینستاگرام نوشت:

تصویر بزرگتری که باید بالای سرمان آویزان کنیم. در لندن هر دانشجوی سال اول علوم سیاسی میداند که جمهوری اسلامی ایران - فارغ از اینکه دوستش داشته باشید یا نه، حکومت ایده‌آل تان باشد یا نه، فساد داشته باشد یا نه، کارآمد باشد یا نه - «باثبات» ترین حکومت کل منطقه‌ای است که از مرز شرقی پاکستان شروع میشود و در مرز غربی مراکش خاتمه می‌یابد.

دلایل این «باثبات» ترین بودن فراوان و نیازمند دانستن تاریخ دولت-ملت سازی چند سده اخیر و فهم درونزا و بومی بودن جمهوری اسلامی و ریشه دار بودن نیروهای اجتماعی سازنده و مولد آن است و مجالش اینجا نیست. با اینحال ترامپ، بن‌سلمان و نتانیاهو از پارسال، حمله اقتصادی-سیاسی-رسانه‌ای شدیدی را علیه ایران سامان داده و میلیاردها دلار خرج مقابله با ایران کرده و حتی از تغییر نظام سیاسی در ایران صحبت کردند. بر سعودی و اسراییل حرجی نیست. اما چرا دولت آمریکا چنین سیاستی علیه ایران برگزیده که به عقیده بخشی از نظام سیاسی آمریکا هم خلاف منافع ملی مردم آمریکا خواهد بود؟ هدف فقط یک چیز بوده و است: فعال کردن شکافها و گسلها و ناکارآمدیهای داخل ایران به امید افزایش نارضایتی و ایجاد ناآرامی در داخل ایران و همینطور افزایش احساسات ایران ستیزانه میان مردم منطقه تا جمهوری اسلامی زیر فشار مالی و فشار افکار عمومی و فشار ناآرامی‌های داخلی مجبور شود از حوزه نفوذ تاریخی خود در منطقه غرب آسیا عقب بنشنید و متحدانش را در سوریه و عراق و لبنان تنها بگذارد تا بلعیده شوند.

اما چه اتفاقی افتاد؟ دو ماه پیش متحدان ایران در حکومت عراق نه فقط بر صندلی نخست وزیری که بر صندلی ریاست جمهوری و ریاست مجلس که متعلق به کردها و سنی‌هاست نشستند و نشان دادند که رابطه ایران و عراق چنان ارگانیک است که هرروز عمیق‌ تر میشود و‌ نمیتوان با تحریک رسانه‌ای و مالی آن را تخریب کرد. و هفته پیش دولت آمریکا بعد از هفت سال سرش را به نشانه تسلیم پایین آورد و گفت دنبال سرنگون کردن بشار اسد نیست و دیروز هم ترامپ نیروهای نظامی آمریکا را از سوریه خارج و عملا از سوریه فرار کرد.

و در حین این یکسال فشار به ایران، شکاف میان گروه‌های قدرت در آمریکا (طرفداران ترامپ و مخالفانش) و شکاف لابی سعودی-اسراییل و لابی قطر-ترکیه در آمریکا باعث شد داستان قتل فاجعه بار خاشقجی به مدت شصت روز خبر اول سی‌ان‌ان و ان‌بی‌سی شود و افکار عمومی غرب که نفت ارزان هفتاد سال چشمشان را بر ارتجاعی ترین دولت منطقه کور کرده بود و حتی از دخالت سعودی در قتل سه هزار نفر از شهروندانشان در یازده سپتامبر چشم پوشی کرده بودند برای نخستین بار در تاریخ، صندوق تبهکاریهای سعودی را باز کنند. و حالا سنا و کنگره آدمکشان، خواهان خروج سعودی از یمن و تحقیق و تفحص از جنایات سعودی میشوند.

به یاد بیاورید تا یکسال و نیم پیش ایران و اسد حتی به کنفرانسهای صلح سوریه دعوت نمیشدند و آمریکا به کمتر از خروج کامل ایران از سوریه و رفتن اسد تن نمیداد و به یاد بیاورید به یُمن حضور آمریکا در سوریه و شمال عراق، یکسال پیش این موقع صحبت سر رفراندوم استقلال کردستان عراق و بعد هم خودمختاری کردهای سوریه و حرکت به سمت ایجاد کردستان آزاد به عنوان اسراییل دوم منطقه بود و بن‌سلمان چنان گستاخ که نخست وزیر لبنان را به گروگان میگرفت. بگذارید ساده بگویم. برجام پاره شد، مردم صبور ایران دچار سختی‌های اقتصادی شدند و دور و بر زخم‌هایمان فوج مگسهای خارجی و مزدوران ایرانی‌-نمای شان شروع به وز وز و ایجاد عفونت کردند و سیستم روانی و شبکه عصبی جامعه ایران مورد حمله قرار گرفت.

همه و همه و همه برای شکست دادن متحدان ایران در عراق و سوریه و لبنان. و حالا باید با اعتماد به نفس گفت در تاریخ پانصد و هفده ساله ایران مدرن، یعنی از آغاز صفویه، هیچ وقت به اندازه این یکسال اخیر در منطقه غرب آسیا نفوذ و قدرت نداشته‌ایم. و این به کمتر از معجزه نمی‌ماند.و این تصویر کلی و بزرگ است که باید در ذهن داشته باشیم و به جای آویزان کردن چاپلوسانه عکس مقامات، بالای سرمان آویزان کنیم. و بواسطه این تصویر کلی و بزرگ است که رهبر ایران با اعتماد به نفس و امید از آینده سخن میگوید. و وقتی به اصلاح اجزا می‌پردازیم و به جنگ یک نماینده مجلس فاسد یا یک استاندار بی لیاقت و یک قاضی رشوه‌گیر و یک وزیر ناکارامد و یک سردار رانتخوار میرویم، نباید اجازه دهیم پروپاگاندا و جنگ روانی دشمن، باعث شود این تصویر کلی را فراموش کنیم.

*تصویر اول، مقالات سی‌ان‌ان و یو‌اس‌ای تودی است که خروج ترامپ را پیروزی بزرگ ایران میخوانند.

تحلیلی علیزاده درباره شرایط کشور در اینستاگرامش

تحلیلی علیزاده درباره شرایط کشور در اینستاگرامش

برچسب ها:
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:41 - 1397/09/30
وقتی دشمنت از تعریف میکنه یعنی راهت رو داری اشتباه میری
Iran, Islamic Republic of
05:59 - 1397/09/30
جلوه حق در گفتار آقای علیزاده تجلی گشته و چشم بدخواهان جمهوری اسلامی کور شده و تاب شنیدن این حقایق را دشمنان این ملت از این همه معجزه و پیروزی را ندارند. تا کور شود هرآنکه که نتوان دید....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰
خخخخخخ ... چه قدر عظمت !! جمع کنید بابا ....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰
این آفتاب پرست حالا شد چهره حق طلب
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰
برو گمشو
Iran, Islamic Republic of
06:15 - 1397/09/30
باشه تو خودشو ناراحت نکن
بیرون گود نشسته میگه لنگش کن
Iran, Islamic Republic of
06:42 - 1397/09/30
این احمق پرچم حزب الله دستش بود

ایرانی نیست

غلط کرده راجع به ایران نظر میده
Iran, Islamic Republic of
06:44 - 1397/09/30
باشدگویای دولت مردانی زمانی پشت تریبون قرارمیگیرند باصحبتها ونظریات خود مرحمی برزخم دشمن وناامیدی درمردم ایجاد ننمایندمانند افزایشگرانی و..........
Iran, Islamic Republic of
07:26 - 1397/09/30
خفه شو مردتیکه پاچه خار بااین تحلیل غلطی که کردی.
Iran, Islamic Republic of
07:38 - 1397/09/30
یه نون به نرخ روز خور چقدر جیبت پر کردن اقای علیزاده تو اگه وجدان داشتی بخاطر پول حرف نمیزدی
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1397/09/30
قدرت و امنیت ایران ، از اتحاد اقوام و اعنقاد به درستکاری و صداقت مردم است ( ضعیف شده) و ربطی به قدرت نظامی اول منطقه ( اول جنگ ) ندارد . دیگر شاخص ها غالبا مخل امنیت کشور بوده اند به خصوص جناح بندیهای موجود .
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1397/09/30
برجی چند میگیری مو قشنگ نشستی کنار گود و میگی لنگش کن مردک ملت نون ندارن بخورن موقعی که شکم گرسنه باشه امپراتوری به چه دردی میخوره نفهم
Iran, Islamic Republic of
09:11 - 1397/09/30
خشم کلید همه بدیهاست .علی .ع.
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1397/09/30
هم از توبره میخوری هم از اخور اگه ایران خوبه چرا لندن زندگی میکنید
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1397/09/30
باز این اراجیف گفت اما نمیدونم چرا این لندن نشین نمیاد تو باثبات ترین کشور منطقه زندگی کنه
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1397/09/30
برترینها لطفاً سانسور نکنید،شاید ده درصد از نظرها را انتشار دهید البته تاکنون نظر های من را منتشر نکرده
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1397/09/30
چاپلوس پول پرست جیره خور نون دونیت قطع بشه ....
Germany
11:40 - 1397/09/30
واقعا زیبا بود تحلیلتون جناب علیزاده
این اقتدار و سربلندی نتیجه خون شهداست.
وطنم پاره تنم...
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1397/09/30
یک کلمه از مادر عروس هم شنیدیم !
نسل تو و هرچی روشنفکره نابود بشه که باعث و بانی تمام بدبختی الان ملت، تو وامثال تو هستین و بودین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰
جدیدا دولت روپورده به مجریان وسلبرتیهاکه حرفهای مسولین به کمک اینهابزنن ملوچکهامترسگهاوپولکیهاخاین مثل ضیا ورشیدپورواشکان خطیبی امین رستمی رضادقیهاامژده ل‌واسانیها وعادل فروسی پورها...‌پشت شون ادمهامسولین دولت هستن میگن این حرفهاروبزن به واسطه اینهاوبی اعتبارترینن وزیرپاافتادن وچون وطن وهم وطن فروشن وگرنه بالا۴۰ملیون بیکارو فقیرداریم ...کی اینهاحرف زدن درمورداینها خاک عالم توسرشون
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1397/09/30
ایران بهترین کشوردنیاس ازهمه لحاظ وثروتمندترین دنیااگه افاغنه نباشن ملت بهترین زندگی دارن واگه باشن بدترین الان همون موقعس حالا وصعیت کشوروبفهمین چطوروبودجه ومنابع شغل حدود۲۰ملیون نفرافغانی کنیدمگه الکی خرج اینهمه رودادن هیچ کشوری اینکارونمیکنه واخرت لی عقلی حماقت بی عقلی و
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1397/10/01
چرا ایران دعوت نمیشه ! توی مجلس سخنرانی کند !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج