وخامتِ حال یک زندانی سیاسی در جمهوری‌ آذربایجان
۸۸۲۶۰۵
۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
۱۵۴۶۲
خانواده یکی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان های جمهوری آذربایجان خبر از وضعیت وخیم وی داد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از میدان تی وی، برادر جهاد باباکیشیزاده از زندانیان سیاسی آذربایجانی اعلام کرد که کبد برادرش آسیب دیده و نیازمند درمان است.

جهاد باباکیشیزاده در جریان حمله نیروهای امنیتی دولت به روستای نارداران در اواخر سال 2015 میلادی و در سن 18 سالگی دستگیر شد. محمدرضا باباکیشیزاده برادر وی در مصاحبه ای اعلام کرد که جهاد نیاز به درمان فوری دارد و از مشکلات ریه رنج می برد.

وضعیت وخیم یکی از زندانیان سیاسی در جمهوری آذربایجان

جهاد باباکیشیزاده در جریان حمله نیروهای دولتی اداره مبارزه با جرایم سازمان یافته به روستای نارداران در شمال شرق باکو از ناحیه قفسه سینه هدف گلوله قرار گرفته و زخمی شد. این حمله در اواخر ماه نوامبر سال 2015 اتفاق افتاد. به گفته برادر جهاد، با وجود عمل جراحی و خارج کردن گلوله از قفسه سینه، وی هنوز از عواقب این زخم رنج می برد. محمدرضا در این زمینه گفت: "کبد جهاد آسیب دیده و نیاز به درمان دارد. به همین دلیل اول می بایست باید مورد معاینه قرار بگیرد تا مشکل مشخص شده و معلوم گردد که وضعیت فعلی ریه اش ناشی از چیست. این معاینه در داخل زندان ممکن نیست. به همین دلیل از مسئولان زندان درخواست اعزام به بیمارستان را کرده است که از سوی آن ها پذیرفته نشده است. برای پیگیری وضعیت برادرم در روزهای آینده به اداره خدمات زندان ها مراجعه خواهم کرد."

جهاد باباکیشیزاده هم اکنون در بازداشت انفرادی در زندان قابوس به سر می برد.

مهمان صادقوف مسئول بخش روابط عمومی اداره خدمات زندان های جمهوری آذربایجان نیز در این رابطه گفت: " اداره پزشکی وزارت دادگستری پس از معاینه و بررسی وضعیت زندانی تصمیم خواهد گرفت که آیا وی می تواند درداخل زندان معالجه شود و یا باید به بیمارستان های بیرون از زندان انتقال داده شود. اگر نظر پزشکان بر اعزام باشد، زندانی منتقل خواهد شد". در نهایت اداره پزشکی وزارت دادگستری جمهوری آذربایجان اعلام کرد که وضعیت سلامتی جهاد باباکیشیزاده خطرناک نیست.

جهاد باباکیشیزاده (متولد سال 1997) همراه با فعال سیاسی مطرح آذربایجانی طالع باقرزاده و همراهانش در جریان حمله نیروهای امنیتی به روستای نارداران در سال 2015 بازداشت شد. وی در همسایگی منزلی که نیروهای امنیتی دولت به آن حمله کردند زندگی می کرد. باباکیشیزاده در جلسات دادگاه اعلام کرد که در جریان عملیات در تاریخ 26 نوامبر 2015 در خانه بوده که صدای تیراندازی از بیرون را می شنود.

برای پیگیری موضوع به بیرون رفته که مورد اصابت گلوله پلیس قرار می گیرد. در نهایت نیز نیروهای امنیتی وی را همراه با طالع باقرزاده و همراهانش بازداشت میکنند. وی از سوی دادگاه متهم به تروریسم، قتل از پیش طراحی شده، نگهداری غیرقانونی اسلحه و تلاش برای کودتا علیه دولت آذربایجان شد و در نهایت از سوی دادگاه جرایم سنگین باکو به 14 سال و 6 ماه حبس تعزیری محکوم شد.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج